Doğan Kardeş 1970 Sayı 001

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
70_001_002.jpg

Kitap sevgili dostum Murtaza KUŞKUŞ beyefendiye ait,
ham tarama olarak paylaşıyorum.
Saygılarımla.

İnanmazsınız,
Ona olmayacak bir yerde rastladım;
Dünya ne kadardı dedim,
Mavi kadar dedi...

Turgut Uyar

sinan.dinler

Aktif Üye
21 Şub 2016
359
1,002
Çocukluğumun dergisi. Teksas-Tommiks okumama izin verilmezdi ama buna babam abone yapmıştı. Hey gidi günler hey. Muhteşem. Taramayı üstatlar düzenlerler artık. Teşekkür ederim bunu paylaşana.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Bu gibi dergilerin paylaşımlarından sonra hep şöyle bir beklenti içine girdim: Üyelerimizden biri çıkacak ve "o kapaktaki çocuk benim, fotoğrafın öyküsü de şu" diyecek ve diğer fotoğrafları filan sunacak vs. Ama şimdiye kadar bu hiç olmadı (bu fotoğraf yabancı ajanslardan alınmış olabilir). Bir kaç defa üyelerimizin mizah dergilerindeki eski karikatürlerini keşfettik, o kadar. Derginin kapağı bir tabloyu andırıyor. Paylaşım için teşekkürler "savok" üstadım. Bu arada tarama müthişmiş.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
Ben de kocamaaaan bir teşekkür edeyim bu tarih kokan dergi için.
Bu kapağı çok iyi hatırlıyorum... Keşke şimdiki aklım olsaydı da bunu ve diğerlerini ipeklere sarıp saklasaydım... Aah, ah!
Ellerine sağlık sevgili dostum. Murtaza Kuşkuş beyefendiye de kocaman bir teşekkür...

Son düzenleme:

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,446
Bu derginin o kadar çok reklamı yapılmıştı ki, gidip kendi harçlıklarımdan biriktirdiğim para ile kendim almıştım. İlkokul üçüncü sınıftaydım daha... İndirip yeniden okumak için sabırsızlanıyorum. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Bulunduğum yaş itibari ile,bu dergileri hiç görmedim.İlçedeki tek sahafta da hiç rastlamadım.Demek ki olanda saklıyormuş.Ne mutlu ki sizde saklamışsınız ki ben ve benim gibiler görebildiler.
Tablo gibi kapakmış.Hani hiç ilgisini çekmeyen birini bile cezbedecek gibi.Tarama kalitesi herkesin malumu.
Vakit geçirmeden içeriğe erişme yoluna giriyorum.
Teşekkür ediyorum üstadım...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Harika bir paylaşım bu;
1. sayı ve çok güzel bir kapak...
Ufaklığın elindeki deniz süngerinden bir ara bizim evde de vardı.
Teşekkür ediyorum Sayın "Savok",
teşekkür ediyorum Murtaza bey...
Saygılarımla...

52308R.gif

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Harika, hiç bulamadığım kayıp 1970 ve ilk sayı. Kitabı temin eden Murtaza Bey'e ve paylaşan sayın Savok'a sonsuz teşekkürler.
Doğan Kardeş çocukluğumun en güzel yıllarının en tatlı kitaplarındandı. Hele 1970 yılı ise hiç unutulmaz bir yıl benim için. Derginin o yıldaki içeriği de sonrakilere göre bence daha güzel ve kaliteli çizgi roman ile yazılarla dolu.
Tekrar teşekkür eder, eğer devamı varsa büyük bir ümitle beklerim.