Neden - Niçin - Altın Bilgi 01

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
Neden_Ni_in_Ba_kan_Yay_nlar_01_gandor08_D000.jpg

Neden_Ni_in_Ba_kan_Yay_nlar_01_gandor08_D000.gif

Neden Niçin Baskan Yayınları 01.rar 109.7 MB

Son düzenleme:

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
752
1,588
Gotham
Abi abonen oldum bekliyorum artık :D Fazla söze gerek yok sanırım , kesin vardır yine bilmediğimiz bir sürü şey. Teşekkürler :)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
Bu seriyi bende tuttum, Başkan Yayınları zamanında önemli bir işe imza atmış, ne kadar yayını varsa tarayacağım. 9 veya 10 cilt bunlar.

Görsel içerikli olan tüm kitapları kütüphanemizdekileri, artı Çoruh Ünüversitesi kütüphanesi dahil, ilçeleri saymıyorum nereye kadar gidebilirsek.

Merkez kütüphanede yaklaşık bi 67 bin kitap var, düşün gayri sen gerisini, süreli yayınları saymıyorum bile.

Ya nasip.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
Bu seriyi bende tuttum, Baskan Yayınları zamanında önemli bir işe imza atmış, ne kadar yayını varsa tarayacağım. 9 veya 10 cilt bunlar.

Görsel içerikli olan tüm kitapları kütüphanemizdekileri, artı Çoruh Ünüversitesi kütüphanesi dahil, ilçeleri saymıyorum nereye kadar gidebilirsek.

Merkez kütüphanede yaklaşık bi 67 bin kitap var, düşün gayri sen gerisini, süreli yayınları saymıyorum bile.

Ya nasip.

Moderatör tarafında düzenlendi:

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,089
Sevgili gondor08,
Kolay gelsin dostum.
Ellerinize ve emeklerinize sağlık.
Çocukluk yıllarımda elimden bırakmadığım ansiklopedi türlerindendir.
Keyifle okurdum.
İlkokul 4. ve 5. sınıflarda abonesi olduğum ansiklpedi fasikülleri vardı adını tam hatırlayamıyorum ama
" OKUL ANSİKLOPEDİSİ " miydi acaba diyorum.
Kapak larında genellikle tek bir resim olurdu ve tam bir daire içimde idi.
İnşallah bu ansiklopedi fasikülleri de elinize geçer bir yerlerde.
Selam , sevgi ve saygılar.
HACILI

cizgibaykus

Kıdemli Üye
13 Ara 2013
110
212
Sayın gondor08 serinin Ne Nerededir? kitabı elime geçtiğinde Türkiye'de renkli televizyona daha 10 yıl vardı :) Nat Geo yoktu ... Dünyanın en ilginç yerleriyle ilgili coğrafi bilgi vermesi yanında muhteşem ilüstrasyonları ve maddeleriyle bizleri hayali dünya gezilerine çıkarırdı.... Bugünün bilgisayar ve 4K televizyon kuşağı çocukları kavramayabilir ama eski kitapların ait oldukları o kuşaklar için böyle bir işlevi var. "Hayal gücü" kavramları da değişiyor tabii. Size minnetarız.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
Sevgili gondor08,
Kolay gelsin dostum.
Ellerinize ve emeklerinize sağlık.
Çocukluk yıllarımda elimden bırakmadığım ansiklopedi türlerindendir.
Keyifle okurdum.
İlkokul 4. ve 5. sınıflarda abonesi olduğum ansiklpedi fasikülleri vardı adını tam hatırlayamıyorum ama
" OKUL ANSİKLOPEDİSİ " miydi acaba diyorum.
Kapak larında genellikle tek bir resim olurdu ve tam bir daire içimde idi.
İnşallah bu ansiklopedi fasikülleri de elinize geçer bir yerlerde.
Selam , sevgi ve saygılar.
HACILI

Abi muhtemelen dediğiniz ansiklopedide var, Okul Ansiklopedisi 2 cilt gördüm, ayrıca ilk fasikülünü taradım Renkli İlkokul Ansiklopedisi adı altında. Onlarda taranacaklar arasında.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Eline sağlık değerli dostum.
Sayende ne güzel kitaplar görüyoruz.
Gözümüz gönlümüz ferahladı.
Teşekkür ederim.

dişlivida

Süper Üye
11 Nis 2010
1,119
4,545
gandor08 gerçekten güzel eserlerin taramasını yapıyorsun. eline yüregine sağlık. biliyorum bunları birebir taramak zor iştir. aslında bu ülkede kültür ve turizm bakanlığı veya milli eğitim bakanlığı veya özel kurum veya kuruluşlar buna benzer eserleri böyle tarayıp snal aleme atmasına yardımcı olsalarne iyi olurdu. mesela büyük ölçekli dörtbeş tane yazıcıyı bir kütüphaneye koysalar gönüllü tarama yapacak bir sürü insan çıkar. en azından eski zamana ait bu tip eserler sanal aleme kazandırılabilir.