Hayata Bakışınızı Değiştirebilecek 10 Kitap

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362
Bu başlığı internette birçok yerde görmüşsünüzdür. Genelde felsefe, roman, bilim, psikoloji, kişisel gelişim kitapları listelenir. Ben bu listemde daha ziyade din, komplo teorileri, gizli gerçekler, tarih ve sağlık-tıp konularını içerenleri seçtim. Sadece bir adet roman var ama o da alt metinleri, gelecek öngörüleri olan siyasi bir roman zaten. Sizlerin de bu türden önereceği kitaplar varsa yazın, boş zamanlarımda okumaya çalışırım. Hem forumdaki üyelere de kitap tavsiyesi olmuş olur.

Komplo teorisi kavramı ülkemizde büyük bir kesim tarafından kısmen yanlış anlaşılmakta. Komplo teorisi deyince, gerçek dışı iddialar, uydurmalar diye anlayanlar var. Ama komplo teorilerinin uydurma olanları da vardır, gerçek olanları da vardır. Yani her komplo teorisine uydurma denemez. Örneğin küresel, emperyalist güçlerin, istihbarat teşkilatlarının diğer ülkelerde yürüttükleri GERÇEK entrikaları inceleyen bir kitap da teorik olarak komplo teorisidir. Türk Dil Kurumunun güncel sözlüğünde komplo teorisine şu anlamı yazmışlar: "Bir kimse, kuruluş veya ülkeye karşı gizlice, zarar verici tuzak kurulduğu varsayımına dayanan düşüncelerin tümü."

Önerdiğim bu kitaplarda yazan her görüşe, her satıra, her cümleye katılıyorum diye bir şey söz konusu değil. Sorgulayarak, skeptik bakış açısıyla okuyun. Araya sıkıştırılmış bazı yanlış görüşler de var. Ya da yazarların birkaç konuda, birkaç tespitte hata yapması da söz konusu. Bu kitapları okuduktan sonra eminim ki hayata bakışınız bazı açılardan değişecek, sizleri bazı konularda sorgulamaya, araştırmaya sevk edecek.

Listem ve e-kitap olarak indirme linkleri:

1) Kuran Araştırmaları Grubu - Uydurulan Din ve Kuran'daki Din
İndirme Linki:

2) Texe Marrs - İlluminati: Entrika Çemberi
İndirme Linki:

3) İsmail Tokalak - Dünyada İlaç ve Kimya Terörü
İndirme Linki:

4) Turgut Gürsan - Dünyanın Gizli Tarihi Serisi (3 adet kitaptan oluşan bir seri)
İndirme Linki (1'inci Kitap):
İndirme Linki (2'inci Kitap):
İndirme Linki (3'üncü Kitap):

5) George Orwell - Bin Dokuz Yüz Seksen Dört
İndirme Linki:

6) İlhami Soysal - Dünyada ve Türkiye'de Masonluk ve Masonlar
İndirme Linki:

7) F. William Engdahl - Sahte Domuz Gribi, Sahte Gıdalar
İndirme Linki:

8) Şeref Mercan - Dünya Tarihini Etkileyen Örgütler ve Tarikatlar
İndirme Linki:

9) Kemal Akmaral - Satanizm ve Masonluk
İndirme Linki:

10) William Cooper - Apokalips'in Atlıları
İndirme Linki:

Son düzenleme:

jclouseau

Yeni Üye
8 May 2020
26
78
Öncelikle emeğinize teşekkür ederim. Bu kitapları okumak insana "farklı" bir bakış açısı yaratabilir ama bu bakış açısı çok "kısıtlı" bir bakış açısı olacaktır aynı zamanda. Bu da komplo teorisyenlerinin ekmeğine yağ sürecektir kanaatindeyim. Bu konular hakkında karşıt görüşleri sunan kaynakları da takip edip öyle karar vermek lazım.

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362
Öncelikle emeğinize teşekkür ederim. Bu kitapları okumak insana "farklı" bir bakış açısı yaratabilir ama bu bakış açısı çok "kısıtlı" bir bakış açısı olacaktır aynı zamanda. Bu da komplo teorisyenlerinin ekmeğine yağ sürecektir kanaatindeyim. Bu konular hakkında karşıt görüşleri sunan kaynakları da takip edip öyle karar vermek lazım.

Lucius Annaeus Seneca'ya ait olduğu söylenen şöyle manidar bir söz var: "Her iki tarafı da dinlemeden karar veren bir kişi, doğru karar vermiş olsa bile adaletsizlik etmiş sayılır."

Elbette karşıt görüşleri de aynı ölçüde okumak, araştırmak gerekir. Çapraz sorgulama yapılmalı. Piyasada birçok şarlatan komplo teoricisi olduğunu da biliyorum, kabul ediyorum. Ama hepsi de öyle değil. Sizlerden ricam, bu kitapları önyargı yapmadan okumanız. Okuduktan sonra ister inanırsınız, ister inanmazsınız ama bu sürecin sizleri ciddi bazı konularda sorgulamaya, araştırmaya sevk edeceğine eminim.

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362
Güncelleme

Texe Marrs - İlluminati: Entrika Çemberi

Bu kitabın daha iyi taranmışını buldum. Ana iletideki linki yeniledim. Konuyu ilk açtığımda indirenler yeni linkten tekrar indirebilirler. Buyurun burada da yazayım.
İndirme linki:

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,740
7. Kitap dikkatimi çekti, okumayı düşünüyorum. F. William Engdahl - Sahte Domuz Gribi, Sahte Gıdalar
2 Yıldır sürdürülen salgın durumuyla ilglii olarak kafamda soru işaretleri oluşmaya başladı, kitabı okuduğumda bu durumun daha da netleşeceğini düşünüyorum.
Paylaşımınız için teşekkürler.

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362
7. Kitap dikkatimi çekti, okumayı düşünüyorum. F. William Engdahl - Sahte Domuz Gribi, Sahte Gıdalar
2 Yıldır sürdürülen salgın durumuyla ilglii olarak kafamda soru işaretleri oluşmaya başladı, kitabı okuduğumda bu durumun daha da netleşeceğini düşünüyorum.
Paylaşımınız için teşekkürler.

Bu süreçte öyle entrikalar yaşandı ki, başımı döndürdü. Bildiklerimin, tespitlerimin tamamını yazacak olsam kalın bir kitap olurdu, o derece... Kesinlikle şaibeli bir süreç. Kafanızda soru işaretleri oluşması çok doğal.

Dünyayı perde arkasından bir avuç multi milyarder zengin aile yönetiyor. Ve bu aileler geçmişteki atalarından, tarihî köklerinden bu yana bazı gizli, ezoterik, okült cemiyetlere üyeler ve o cemiyetlerin dünya görüşleri de çok sapıkça, zalimce. Ve o entrikaların perde arkasında bu aileler ve cemiyetler var.

Aynı yazarın bende bir kitabı daha var. Bunu da övüyorlardı ama henüz okuyamadım. Okunacaklar listemde. İndirme linkini yazayım, ilk kitap ilginizi çekerse buna da göz atarsınız.

F. William Engdahl - Ölüm Tohumları
İndirme Linki:

Ellerinize sağlık teşekkürler. Acaba pardayanlar serisinin e kitabını da bulabilir miyiz?

Baskan Yayınları'nın hazırladığı çevirileri bulabildim. Orijinal metinlerin tamamına sadık kalmamışlar. Bazı kısımlarda sadeleştirme yapılmış bir çeviri çalışması. O hatırlatmayı yapmış olayım.

Not: Yüklemelerin hiçbiri bana ait değil. Tümünü bir e-kitap indirme sitesinden buldum.

1) Pardayanlar
İndirme Linki:

2) Pardayan'ın Aşkı
İndirme Linki:

3) Pardayan ve Fausta
İndirme Linki:

4) Pardayan'ın İntikamı
İndirme Linki:

5) Fausta'nın Entrikaları
İndirme Linki:

6) Pardayan'ın Zaferi
İndirme Linki:

7) Pardayan'ın Oğlu
İndirme Linki:

8) Pardayan'ın Milyonları
İndirme Linki:

9) Pardayan'ın Kızı
İndirme Linki:

10) Pardayan'ın Sonu
İndirme Linki:

Son düzenleme:

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,198
2,108
Her beyinin, her bireyin veya kısacası her insanın bir dünya görüşü ve felsefesi vardır, okuyup öğrenmek çok güzel.. ancak kime göre neye göre mantığı ile bakıp seçim yapabiliriz.. Sonuçta bunları yazanlarda kendi idelerini öne sürecekler ve seçim bizlere kalacaktır...
Sunumlar ve emekleriniz için teşekkürler sevgili borarenan kardeşim!