Hoimar Von Ditfurth - Bilinç Gökten Düşmedi (Bilincimizin Evrimi)

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
801
12,205
Hoimar Von Ditfurth - Bilinç Gökten Düşmedi (Bilincimizin Evrimi)

S4ibM.jpg

Not: Bilinç Gökten Düşmedi, Hoimar von Ditfurth'un yayınevi tarafından yayımlanan Başlangıçta Hidrojen Vardı kitabının devamı niteliğindedir.

"Beynimiz, hazır, bitmiş bir şekilde gökten düşmedi. Bakınca anlaşılıyor bu. Beynimiz yaklaşık bir milyon yıl önce, yavaş yavaş kendi varlığının bilincine varmaya başlarken, en azından 1 milyar yaşındaydı. Öznenin yaşantısında ilk kez dünyanın bir tür izdüşümü, bir tür kopyası ya da imgesi ortaya çıktığında, bu imgenin neye benzeyeceği konusundaki kararlar evrimce çoktan alınmıştı... Her halükârda bunlar biyolojik kararlardı..." - Hoimar von Ditfurth

"Hoimar von Ditfurth, bilimsel bilgilerin içinden ilerleyerek dünyanın bütünsel bir resmini çıkartıyor karşımıza. Burada bize aktarılan şey, 'bilimin ne diyor' oluşu değil. Bilimden yararlanarak ve bilimsel bilgiden en küçük bir ödün vermeyerek dünyayı kavrayışımıza ilişkin bir öykü, hatta bir roman yazıyor Ditfurth. Bu nedenle onun kitaplarına 'popüler bilim' sıfatının ne kadar uyduğunu sormadan edemiyorum. Ya da acaba, 'asıl popüler bilim budur' mu demek gerekiyor?" - Turgay Kurultay

Mediafire
PdfCs 4Mb:

Yandex
PdfCs 4Mb:

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,322
Üstadım bu muhteşem kitaplar için çok çok teşekkür ederim . Acaba Hoimar Von Ditfurth - Biz Bu Evrenin Çocukları Varoluşumuzun Romanı'nı da paylaşmanız mümkün mü. Eğer paylaşırsanız çok memnun olurum.

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
801
12,205
Üstadım bu muhteşem kitaplar için çok çok teşekkür ederim . Acaba Hoimar Von Ditfurth - Biz Bu Evrenin Çocukları Varoluşumuzun Romanı'nı da paylaşmanız mümkün mü. Eğer paylaşırsanız çok memnun olurum.

Bu gün içinde paylaşacağım...