Richard Dawkins - Cennetten Akan Irmak: Yaşama Darwinci Bir Bakış

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
801
12,213
Richard Dawkins - Cennetten Akan Irmak: Yaşama Darwinci Bir Bakış
jDxX6.jpg

River Out of Eden: A Darwinian View of Life

jD5Qy.jpg

jDRzD.jpg

Pdf Renkli Sayfalı:

jDidI.jpg

Pdf Beyaz Sayfalı:

Yeni düzenleme... ocr hatalarını giderdim, yazı tipini değiştirdim... Önceden indirmiş olanların yeniden indirmelerini öneririm.

jD4ib.jpg

Richard Dawkins’in kitabı. Gen Bencildir ile evrim mekanizmasını tekrar tartışmaya açan Richard Dawkins, Cennetten Akan Irmak kitabında DNA’nın nasıl yaşam mekanizmasının temeli olduğunu ele alır. Kitap, yeni nesiller üretebilmiş tüm yaşam şekillerinin ataları olduğu kavramıyla başlıyor. Türlerin atalarının izlerini, rekabet eden, birleşen ve bazen de yeni türler oluşturmak için ayrılan genlerden meydana gelen yaşam nehrinde sürer.

Zamanın akışı içerisinde, organizmaların ve parçalarının temel taşı olan protein yapımını sürdüren ya da sonlandıran bu “sayısal nehir” su yerine DNA’dan oluşur.

Dawkins kitabında, ormandaki ağaçlar neden uzundur; hepsi kısa olsaydı daha ekonomik bir yaşamları olmaz mıydı? Birçok kadını hamile bırakmak için görece olarak daha az erkek gereksinildiği halde, neden cinsiyet dağılımı yarı yarıyadır? Neden ölümcül hastalıkların genlerini miras alıyoruz? gibi soruların yanıtlarını paylaşır.

Son düzenleme:

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
801
12,213
Yeni düzenleme... ocr hatalarını giderdim, yazı tipini değiştirdim... Önceden indirmiş olanların yeniden indirmelerini öneririm.