TÜBİTAK dergileri ücretsiz erişime açıldı

umut22

Aktif Üye
8 Tem 2010
397
981
Bilim ve Teknik, Bilim Çocuk, Bilim Genç ve Meraklı Minik dergileri, koronavirüs nedeniyle öne çekilen ara tatildeki çocuklar için ücretsiz erişime açıldı.
Türkiye'de koronavirüs önlemleri kapsamında, ilk ve ortaokulların ara tatili öne çekildi. Bu süreçte kalabalıktan uzak durmak ve gerekli tedbirleri almak gerekiyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, evde vakit geçirecek çocuklar için TÜBİTAK dergilerinin tamamının ücretsiz erişime açıldığını duyurdu.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,488
Sağolasınız. Çizgileri ayrı vermişler indiriyorum pdf formatında jpeg yapıp komple yüklerim forumumuza.

seneca66

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
188
586
Bilgi verenler sağolsunlar.

Yeni mi açmışlar?
Bizden gerideler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Müthiş bir haber. Arkadaşlar yıllara göre arşivi açın. İstediğiniz yıla, sonra aya tıklayın. O aya ait dergi içeriğinin en üstündeki "tüm sayıyı görmek için tıklayın" denen yazının üstüne tıklayınca indiriliyor.
Bize bu güzel bilgiyi verdiği için umut22 arkadaşa çok teşekkürler.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Umut22 arkadaşımız Bilim ve Teknik dergilerinin erişime açıldığını yazmış ancak hafızam beni yanıltmıyorsa dergi zaten erişime açıktı, yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum diyerek Tübitak'ın sayfasına gittim hala açık ve tüm sayılar pdf formatında mevcut. Belki sonradan kapatıp tekrar erişime açmış olabilirler ama aşağıda vermiş olduğum linkte yıllara ait tüm sayılar tek parça pdf halinde okunabilir ve indirilebilir.