Atlas of World History / Dünya Tarihi Atlası (2012)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Atlas of World History
Dünya Tarihi Atlası
İngilizce
The Nystrom, 2012
142 sayfa, 19 MB, pdf

Ortaokulda, lisede okuduğumuz (veya bulundurduğumuz!) Faik Reşit Unat'ın hazırladığı "Tarih Atlası"nı hatırlarsınız. O, çok kaliteli kağıda mükemmel baskılı bir kitaptı, ama çok hacimli değildi. Buradaki ise onun 142 sayfalık bir muadili: "The Nystrom Atlas of World History", ABD'de basılmış ve İngilizce. Sanırım bu da eğitim kurumları için hazırlanmış. Tabiatıyla çok sayıda renkli harita, tablo, zaman çizelgeleri vs içeriyor. 4. sayfada atlasın nasıl kullanılması gerektiğiyle ilgili notlar var. Yararlı olması temennisiyle.

Atlas_of_World_History_Nystrom_1.jpg

(Yandex)

Atlas_of_World_History_Nystrom_2.jpg

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Link düzeltildi sevgili dostlar. Aslında hep sayfadaymış, ama bağlantıya bir URL adı vermeyince bağlantı sayfada görünür hale gelmiyormuş. İyi okumalar.

turhal

Onursal Üye
23 Nis 2017
2,205
3,721
Teşekkür ederiz. Link birinci sayfanın altında.

Nystrom Atlas of World History

Moderatör tarafında düzenlendi:

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Benim gibi tarih hastaları için bulunmaz bir nimet. Tarihle ilgili her ince ayrıntı ilgimi çeker. Ah bir de bu kitap dilimize çevrilse mükemmel bir kaynak olur. Sadece ilk on sayfayı inceledim. Hiç bir yerde bulunmayan güzel tarihi bilgi, istatistik ve çizelgelerle dolu.
Bizler için yukarıdaki gibi oldukça orijinal paylaşımlar yapan scanfan'a çok teşekkürler.

md35

Kıdemli Üye
28 Haz 2013
202
708
Atlaslar her zaman ilginç olmuştur benim için.
Bildiğim şeyler pekişmiş, yepyeni bilgilere ulaşmışımdır.
Cengaverlerin geçtiği yollar, kaşiflerin ulaştığı yerler.
İnsanlığın varoluş dramını kuş bakışı seyredersiniz.
İndirdim, göz atmam iki saatimi aldı.
Detaylı bir tarih atlası.
Çok değerli bir paylaşım.
Teşekkürler sayın scanfan.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Atlaslar her öğrencinin olmazsa olmazı olan eserlerdendir. Bu yüzden internette aranıp daha kolay bulunabilmesi açısından sitemizdeki tüm Atlasları bu ana başlık altında topladım. Sizlerden ricam, şayet sitede gözden kaçırdığım ve buraya eklenmesi gereken bir Atlas olduğunu düşündüğünüzde lütfen bana özelden yazın. İlk fırsatta onları da buraya taşıyalım. Bu kıymetli İngilizce Atlas paylaşımınız için teşekkür ederim Sevgili Scanfan. Umarım öğrenci kardeşlerimiz bol bol istifade edebilirler..