A Pictorial History of Horror Movies - Denis Gifford

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,318

A Pictorial History of Horror Movies
Korku Filmlerinin Resimli Tarihi
İngilizce
Hamlyn, 1973
221 sayfa, 78 MB, CBR

Korku sineması ile ilgili kapsamlı bir inceleme kitabı bu. Korku ve dehşet filmlerinin altın çağından başlayarak 70'li yıllara kadar bu türün tarihine ve özelliklerine değiniyor (kitabın baskı tarihi 1973 çünkü). Filmlerden alınmış 16'sı renkli 350 fotoğraf ve film posterleriyle bezenmiş. Sinemaseverlerin kitaplığında mutlaka bulunması gerekli bir eser. Büyük boy bir kitap olduğunu biliyorum, çünkü basılı formatı bende de var. Taramama gerek kalmadı zira kitap internette, yabancı sitelerde var, ama hep pdf formatında bulunuyordu. Taramasını da iyi yapmışlar. Ben de pdf'yi CBR formatına çevirdim, PhotoScape'te biraz makyaj yaptım, sayfaların düşük olan kontrastını düzeltip keskinlik ekledim. Bence güzel oldu.

Bu kitabı sinemaya ve sinemanın özellikle de bu türüne çok ilgisi olduğunu bildiğim "hggurak" dostumun şahsında tüm diyardaşlarım için sunuyorum. Bu vesileyle de sevgili "hggurak"ın kıymetli ve kendine özgü katkılarını özlediğimizi bir kez daha hatırlatmak istedim.

KbnJFZs.jpg

(Mega)

67TasPy.jpg

Son düzenleme:

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
Sevgili scanfan dostum,
Adımı anma inceliğini göstererek paylaştığınız bu muhteşem kitabı, yoğun çalışma tempomun arasında maalesef kaçırmışım... İlk önce bunun için kocamaan özürlerimi kabul ediniz lütfen...

Paylaşımınızı bir doğum günü hediyesi olarak kabul ediyorum... Çünkü paylaştığınız öngörüntüler dahi beni oldukça heyecanlandırdı...

Çizgi Diyarı kütüphanesine yaptığınız bu harika katkılar için, verdiğiniz emekler için, eşi bulunmaz bir dost olduğunuz için, velhasıl her şey için çok teşekkürler...

Sevgiler, saygılar...

Son düzenleme: