Kod İsmi Barracuda

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Kısa bir süre önce sevgili Selahattin Üstadım "Action Dergisi Anual Kısa Tam Macera Derlemeler (ENG)" başlığıyla bir grup kısa kısa çizgi roman paylaşmıştı. Ben de bunlardan bir tanesini çevireyim istedim. Çok ama çok uzun bir zamandır balonlama yapmıyordum, "nasıl olsa kısa, balonlamasını da ben yapayım" dedim. Ama çok uzun bir ara verince hâliyle hamlamışım biraz.

Fırsat buldukça benzeri çalışmalar yapacağım. Ancak işin balonlama kısmına tâlip olan dostlar çıkarsa çok daha fazla çizgi romanı dilimize kazandırırız.

Bu çalışmayı elbette sevgili gandor08 nezdinde tüm çizgi roman severlere hediye ediyorum.

Keyifli okumalar!

v5lvs6.jpg

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,462
Abi ne kadar bir incelik, malum ingilizler bu gibi kısa maceraları anual, special, yıllık gibi yayınlarda vermişler. Bi dünya eser çıkar böyle, biraz sıkıldım ingilizlerden gezi işlerine bakıyorum, 2-3 haftada 200 gb tın üzerinde ingiliz dergisi indirmişim.

Şayet tercümeler yapılırsa ben o dergilerdeki tüm derlemeleri o şekilde yüklerim.

Tabi balonlamacılarda lazım, bende katkı vereyim diyorum ama baya uzun bir zamanlık işim var gibi gözüküyor.

Ben yedekte bulma yükleme araştırma faaliyetlerine devam edeyim diyorum. Tabi sizlercede uygunsa.

Saygılarımla, hemen alıp okuyorum. Bu güzel çizgiyi.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Abi ne kadar bir incelik, malum ingilizler bu gibi kısa maceraları anual, special, yıllık gibi yayınlarda vermişler. Bi dünya eser çıkar böyle, biraz sıkıldım ingilizlerden gezi işlerine bakıyorum, 2-3 haftada 200 gb tın üzerinde ingiliz dergisi indirmişim.

Şayet tercümeler yapılırsa ben o dergilerdeki tüm derlemeleri o şekilde yüklerim.

Tabi balonlamacılarda lazım, bende katkı vereyim diyorum ama baya uzun bir zamanlık işim var gibi gözüküyor.

Ben yedekte bulma yükleme araştırma faaliyetlerine devam edeyim diyorum. Tabi sizlercede uygunsa.

Saygılarımla, hemen alıp okuyorum. Bu güzel çizgiyi.

Kim neyi yapmaktan keyif alıyorsa onu yapsın, üstadım. Bunun için buradayız :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Kendi adıma beğeni ile okudum. Çok da keyif aldım.. Başarılı bir balonlamacı ve çevirmen olacaksınız.. Sizde istidat görüyorum.. Hatta flash gordon çevirilerinde daha başarılı olacasınız diye bir his de duymuyor değilim. Saygılar efendim..

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Çevirdiğin macerayı hatırlamıyorum ama, eğer bu seriden balonlamalar devam edecekse, Ceylan 3.seride yayınlanan Baraküda maceralarına bir göz atmakta fayda olabilir. :)
Ellerine sağlık Direnç11.

12 Şub 2010
15,006
543,638
Barraküda, Frollo, Kobra

Ceylan 3. serinin as çizgi romanlarından, bayıldığı türden yani

Şu anda iniyor ve hemen okuyacağım. Umarım Ceylanlarda yayınlanmamış bir macerasıdır Barraküda'nın.
Yayınlanmışlarından ise çevirisinin Ceylan çevirisinden çok daha iyi olduğuna eminim. Yayınlanmamışlarından ise iyice yaşadık demektir. Yıllar sonra taze bir Barraküda macerası okumuş olacağım.

Rolls Royce motor gibisin sevgili dostum, seninle övünüyorum.

Şimdi okudum, daha önce okumamış olduğum bir maceraymış. Tekrar teşekkürler sevgili Nihat.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Abi, hangi ara çevirip hangi ara balonladınız bunu?
Hemen okumaya başlıyorum.
Bu tarz kısa çalışmalara sanırım girişebilirim.
Birlikte çalışma yapmayı can-ı gönülden isterim.
Teşekkür eder ve okumaya başlarım. Elinize sağlık.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Çok güzel gerçekten. Bunlar o zamanlarda ne zorluklar, imkansızlıklar içinde yapılmıştır. Keyifle okudum, katlamadan arşivliyorum teşekkürler muhterem.:)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,462
Okudum süper bir iş çıkartmışsınız. Devamı gelir umarım.

Diğer dostlarımızda yapabilir bunun gibi kısa maceraları. Hiç yoktan okuyamayan bizler hem bilgi hemde görsel bir ziyafet çekmiş oluruz.

Tekrar teşekkürler.