Flash Gordon - Tartarus (Çeviri - Balonlama)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Flash Gordon - Günlük Seriler II - 4. Öykü - Tartarus - Dan Barry

fg00401675x495.jpg

fg00403675x420.jpg

fg00405674x421.jpg

Çevirisi tarafımdan yapıldı. Balonlama uzung üstadıma, sayfaların düzenlenmesi, kapak çalışmaları ve önceki sayılardan devam eden tanıtım yazıları zamangezgini üstadıma aittir.

Keyifli okumalar dileriz!

Son düzenleme:

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122
52+17+...

Flash Gordon Dan Barry serisinden toplam 52 kitaptan 4. sayıyı sizlerle paylaşmanın heyecanını ve sevincini yaşıyoruz sevgili çizgiroman severler...
Renkli Flash Gordon serimiz 52 kitaptan sonra 17 kitaplık Alex Raymond serisiyle sürecek.
Sevgili dostlarım Direnc11 ve Uzung'la birlikte inşallah
başka çizgiroman kahramanlarınıda renkli verebilmek dileğiyle...

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
Harika çalışma üstatların paylaşımı olmuş,çokta güzel olmuş.
Nihat,güngör ve varülkeye TEŞEKKÜRLER ediyorum.
Sevgili nihat benim çevireceğim hangi çizgi kahramanıysa yolla artık,üstüne yatmış görünüyorsun :d

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Zincirleme masal! Evet böyle bir tad yakalamış Dan Barry bu ilk öykülerde. Bir serüven biterken diğeri hiç ara vermeden başlıyor. Devler, cüceler, inler cinler, periler, gizli güçler, bilinmeyen ülkeler, iktidar sahipleri, ezilenler, ve tabi ki kahraman... Tüm bunlar arasına serpiştirilmiş ve kaynaştırıcı unsur gibi kullanılan dozunda bir mizah. Bir solukta okunuyor işte. Elbette iyi kullanılmış türkçe, tertemiz balonlama ve pırıl pırıl renkli sayfalar da hakkını veriyor Gordon'un.

Hiç yabana atılacak bir iş değil Gordon çevirilerinin başlaması ve istikrarla sürdürülmesi. Türün meraklılarının hayalleri gerçek oluyor, çizgiroman tarihimizdeki koca bir boşluk dolduruluyor. Üstelik özene bezene...

Çok teşekkürler Direnç11, Uzung, Zamangezgini...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Harika çalışma üstatların paylaşımı olmuş,çokta güzel olmuş.
Nihat,güngör ve varülkeye TEŞEKKÜRLER ediyorum.
Sevgili nihat benim çevireceğim hangi çizgi kahramanıysa yolla artık,üstüne yatmış görünüyorsun :d

Yatar mıyım, abi... Doğru tercih yapmaya çalışıyorum. Hakkımı iyi kullanmalıyım :) Galiba tercihimi yaptım bile ve öyle gözüküyor ki kendimden çok başka dostlarımı düşüneceğim... Bir iki gün içinde ileteceğim ...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Zincirleme masal! Evet böyle bir tad yakalamış Dan Barry bu ilk öykülerde. Bir serüven biterken diğeri hiç ara vermeden başlıyor. Devler, cüceler, inler cinler, periler, gizli güçler, bilinmeyen ülkeler, iktidar sahipleri, ezilenler, ve tabi ki kahraman... Tüm bunlar arasına serpiştirilmiş ve kaynaştırıcı unsur gibi kullanılan dozunda bir mizah. Bir solukta okunuyor işte. Elbette iyi kullanılmış türkçe, tertemiz balonlama ve pırıl pırıl renkli sayfalar da hakkını veriyor Gordon'un.

Hiç yabana atılacak bir iş değil Gordon çevirilerinin başlaması ve istikrarla sürdürülmesi. Türün meraklılarının hayalleri gerçek oluyor, çizgiroman tarihimizdeki koca bir boşluk dolduruluyor. Üstelik özene bezene...

Çok teşekkürler Direnç11, Uzung, Zamangezgini...

Üstadım bu boşluğu ilk işaret eden sen oldun. Umarım hakkını veriyoruzdur Gordon'un.

Sevgili Zamangezgini seriyi tamamlamaktan bahsetmiş. Çalışmaları keyifle yapıyoruz. Böyle devam etmesini ve soluğumuzun serinin sonuna yetmesini umarım.

Son düzenleme:

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,473
Flash Gordon bu kadar güzelmiydi?Ekranda Hd kalitesinde bir film izler gibiyim.Sevgili kardeşim ellerinize sağlık,inanın sadece okurken değil bakarken bile keyif alıyor insan.Siz sevgili dostlara selamlar ve sevgiler sevgiler sevgiler yine sevgiler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,646
Kasımpaşa
Üç farklı insan, üç ayrı yerde mükemmel bir işbirliği ile olmayanı, yapılamayanı gerçekleştiriyorlar.. Hem de hakkını vererek.. Hiç bir zaman Gordon bu kadar güzel balonlama, çeviri ve renklerle okunmadı.. Karşılığı ise yalnızca beğeni.. Sağolun dostlar..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,097
İndirdim,okudum bile:D
Çok güzel olmuş.
Yayınevleri bile bu kadar güzel hazırlayamazdı.
Büyük emek ve titizlikle hazırlanmış.
Emekleriniz için teşekkür ederim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Böylesine büyük emekler karşısında,
böylesine tarifsiz fedakarlıklar karşısında
bazen nutkum tutuluyor,
beynim duruyor,
ne yazacağımı bilemiyorum.