Flash Gordon - Uzay Hapishanesi (Çeviri - Balonlama)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Flash Gordon - Günlük Seriler II - 1. Öykü - Uzay Hapishanesi - Dan Barry

fg01821aa2234aaxxewe.jpg

cd0002vdv.jpg

cd0003.jpg

Mediafire

Mega

Serinin ilk öyküsünü, seriyi öneren ve gerçek bir Gordon uzmanı ve severi olan sevgili abartman üstadımıza hediye ediyoruz.

Gordon çevirileri yapmamız için teşvik eden sevgili dostumuz Savok'a ve serinin renkli kopyasını temin eden ve düzenleyen sevgili dostumuz zamangezgini'ne de teşekkürü bir borç biliriz.

Benim çevirisini yaptığım bu sayıda asıl emek sahibi Güngör (uzung) hocamdır. Ben üstadımın yaptığı çalışmayı çok beğendim. Umarım sizler de beğenir ve keyif alırsınız.

Son düzenleme:

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
güngör hacamın balonlamasının çok güzel olduğunu görüyorum örnek resimlerden. şu an iniyor.
tüm emeği geçenlere çok teşekkürler...

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Müjdesini daha önceden aldığımız ve sonradan renkli olacağını öğrenerek daha da heyecanlandığımız bu seri için çok teşekkürler. Özen ve itina her yerinden
belli oluyor. Umarım devamı da gelir.
Kolay gelsin,

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Olağanüstü güzellikte..
Bir kez okudum, bir kaç kez daha okurum..
Uzun diyaloglarla roman havasında..
Mükemmel bir çeviri..
Olağanüstü bir balonlama..
Öncelikle öykü öneren sayın abartman'a,
renklendirilmiş macera temini için sayın zamangezgini'ne,
mükemmel çeviri için Nihat dostuma
olağanüstü işçilik için Sevgili Güngör'e
çok teşekkür ediyorum..
Kendi kendimin de elini sıkıyorum..
Hiç bir anlam düşüklüğü bulamadığım gibi
Türkçe yazım kurallarının eksiksiz uygulanması
bu işin artısı olmuş..
Şimdi ardından hiç sıkılmadan utanmadan var mı bunun devamı diye sormak istiyorum..
Aslında bir isteğimde güzel bir kapak hazırlanması..
Sizleri çok seviyor, mutlu olmanızı istiyorum..
Saygılarımla..

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Büyük emek,
tam bir ekip çalışması,
ve harika bir sonuç...
Ne denilse, ne söylense az!
Emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.
Sevgi ve saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Sitemizi renklendirmek için yapılan her çalışma övgüye değer. Gordon çalışmasında Sayın direnc11'e, sayın abartman, sayın savok, sayın zamangezgini ve sayın uzung'a değerli katkıları için teşekkürler. Hepimiz çizgi roman dünyasının bir dalına elimizi uzatmış, biraz da emek ile onun meyvelerini toplayıp, hiç bir çıkar olmadan dağıtıyoruz. Ne mutlu bizlere, ne mutlu böyle bir siteyi kurup yaşatanlara. Herkese iyi günler dileklerimle.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Devamı var dostum....

Olağanüstü güzellikte..
Bir kez okudum, bir kaç kez daha okurum..
Uzun diyaloglarla roman havasında..
Mükemmel bir çeviri..
Olağanüstü bir balonlama..
Öncelikle öykü öneren sayın abartman'a,
renklendirilmiş macera temini için sayın zamangezgini'ne,
mükemmel çeviri için Nihat dostuma
olağanüstü işçilik için Sevgili Güngör'e
çok teşekkür ediyorum..
Kendi kendimin de elini sıkıyorum..
Hiç bir anlam düşüklüğü bulamadığım gibi
Türkçe yazım kurallarının eksiksiz uygulanması
bu işin artısı olmuş..
Şimdi ardından hiç sıkılmadan utanmadan var mı bunun devamı diye sormak istiyorum..
Aslında bir isteğimde güzel bir kapak hazırlanması..
Sizleri çok seviyor, mutlu olmanızı istiyorum..
Saygılarımla..

Sevgili dostum; devamı var merak etme sen, düzenleyip (yeniden boyutlandırma,renk canlandırma,resim dengeleme,kırpma ve rar dosyası içinde yükleyip arkadaşlara gönderme işleri) Nihat'a ve Güngör'e göndereceğim.
Bu sayının kapağını da hazırlıyorum.Sevgi ve saygılarımla...

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Tam ekip çalışması olmuş ve mükemmelli yakalamışsınız.Emeği geçen tüm dostlara teşekkürler ediyorum.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Hayalini kurduğu, çok çok istediği ama imkanlarının onu gerçekleştirmeye yetmediği bir şeyin, birdenbire karşısında durduğunu görse insan ne düşünür? İyilik perilerinin gerçek olduğundan tut da Allahın sevgili kulu olduğuna kadar bin türlü şey geçer herhalde insanın aklından. Şimdi o haleti ruhiye içindeyim.

Üstelik benim siyah beyaz kurduğum düş, renkli sinemaskop olarak karşımda.

Bu uzun ve zorlu çeviri balonlamayı foruma olduğu kadar memlekete, tüm Gordon severlere kazandıran emekçiler Direnç11, Uzung, ortaya koyduğunuz bu şey ve bunu yapış biçiminizdeki incelik, her övgüye ve her teşekküre değer. Ellerinizi hararetle sıkıyor teşekkürlerimi sunuyorum. Heyecanla çevireceğim sayfaları, her sayfasında, her balonunda da bu teşekkürü yineleyeceğim.

Heyecanlı bekleyişiyle Gordon sürecini kısaltan Savok'a, renkli materyal temin edip arşivinin zenginliğini paylaşan Zamangezgini'ne de teşekkürü borç bilirim.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Nostaljinin tam anlamıyla tadını çıkardım nihayet :)
Güngör hocam ve Nihat kardeşim müthiş keyifli , güzel ve özenli bir ustalık ortaya
koyarak bizleri mest etmiştir.
Devamını dört gözle bekleyenlerdenim artık :)

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Sevgili çizgiroman severler; Yaklaşık 25 sayı sürecek Renkli Dan Barry çizimi Flash Gordon serüvenleri başladı.İlk sayının kapağını hazırladım.Bundan sonra kapak resmiyle beraber düzenleyerek sevgili Direnc11 ve Uzung dostlarıma göndereceğim.

fg01821aa2234aaxx.jpg

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Şık bir kapak olmuş Bayhun. Özellikle çekici resimler yerine içerikle ilgili fikir veren böyle kapakları daha anlamlı bulmuşumdur hep. Özenli çalışman için teşekkür ederim.

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
Emeği geçen herkesin önünde saygıyla eğilir, teşekkürlerimi sunarım. Şimdi tutmayın beni hapishaneye giricem :)