The Unknown #1 (Çeviri ve Balonlama)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Sevgili Dostlar,

Aslinda uzun zamandir sitenin takipcisiyim. Itiraf etmek gerekirse su ana kadar sadece almak seklinde ozetlenebilecek bir iliskim oldu siteyle. Bu epeydir rahatsiz ediyordu beni ve artik bir noktada (zaman problemini de asmaya calisarak) katkida bulunmak istedim. Ilk olarak sitede Ingilizcesi bulunan ve Boom! Studios tarafindan yayimlanan "The Unknown" adli kitabin cevirisini yapiyorum. 4 sayilik dizinin ilk sayisinin cevirisini ekte bulabilirsiniz. Hizla digerlerini de tamamlayip ekleyecegim. Elestiri ve degerlendirmelerinizi bekliyorum.

Dostlukla kalin.

Not: Bu vesileyle, bu degerli calismanin baslaticilari ve surduruculeri basta olmak uzere, tum cizgi roman severlere kucak dolusu selamlar...

d6koz2zzdduvlak6g.jpg

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
merhaba sevgili dostum içinizdeki paylaşımcılığı dışa vurma zamanınızın gelmiş olması sevindirici..yeni paylaşımlarınızı merakla ve istekle bekliyoruz..elinize sağlık teşekkürler..

tafamus

Süper Üye
11 Şub 2010
1,869
13,455
Arkadaşım ilk sayfalarına baktım çeviri bence güzel olmuş yazı fontuda harika devamını bekleriz teşekkürler

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Öncelikle çeviri ve balonlamalar bölümümüze katkından dolayı teşekkür ederim.
Güzel bir çizgi roman seçmişsin.Çevirini beğendim, bilmediğimiz kavram ve isimleri dipnot şeklinde vermen hoş olmuş.
Balonları güzel temizlemişsin. Hangi programı kullanıyorsun bilmiyorum ama başarılı bir iş çıkarttığını söyleyebilirim. Fakat orjinal font neydi bazen bire bir bulmak zor olur; ama unmasked bb fondunu kullanmanı tavsiye ederim. Daha başarılı olacaktır. (Silmediğin balonlardan anladığım kadarı ile daha uygun olur.)
Devamını büyük bir merakla beklerken ,tekrar teşekkür ederim

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,756
Serinin devam müjdesinide aldık ya, geriside gelir evelallah. Teşekkürler, bu tip paylaşımlara çizgi roman severlerin gerçekten ihtiyacı var...

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Orjinalini okumaya başlamıştım bir zaman önce, çeviri dili de balonlama da (ki çok anlamam) bence gayet iyi olmuş. Ellerine sağlık...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
İşte böyle,
bizim sitenin insan üzerindeki etkisi
uzun vadede ortaya çıkıyor,
zamanla insan artık sıra bende diyor
ve çeviri bile yapmaya başlıyor.
İyilik her zaman karşılığını bulur.
Umarım hep öyle olur.
Verdiğin emek için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Sevgili dostlar,

Yorumlariniz cok tesvik edici, tesekkur ederim.
Bu seriyi (ve umarim daha pek cok cizgi romani) cevirmek icin gerekli motivasyonu aldim. :) Hem ceviri calismasinda, hem de sitenin kullaniminda hatalarim oluyorsa, acemiligime verin lutfen.

Sevgiyle...

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
281
410
Çeviri ve balonlama bölümü bilmediğimiz bir çizgi roman daha kazandı. Emeğin için çok teşekkürler, ikinci sayıyı en kısa zamanda bekliyoruz :)

yturan

Onursal Üye
28 Ağu 2009
1,047
4,628
Denizli
indirebilen var mı?
ben dünden beri indiremedim de...
sorun media'danmış...düzeldi...

Son düzenleme: