Dinazor Sayı - 01

cdemir

Onursal Üye
8 Ağu 2012
378
8,504
9hvlTA.jpg

Sevgili Murataral' dan yine bir ilk sayı ziyafeti.
Murataral ve Melih41 üstadlara ayrı ayrı teşekkürler :)

Keyifli okumalar.

kurdoğlu

Yeni Üye
20 Şub 2011
5
6
Bu dergi Murataral dan başkasından çıkamazdı zaten piyasaya.
Şimdide ben şahsen Balyoz dergisinin ilk sayısını bekliyorum murataraldan, biliyorum gelecek...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,731
43,934
denize sıfır
Varlığından bile haberim yoktu.:)
Kem gözlere şiş diyelim.
Emek verip bizlere sunan dostlarımıza sonsuz teşekkürler.:)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,987
83,520
Kasımpaşa
cve7t83pn36zq9snw.jpg

Arapkadri adlı dostumuz tarafından da böyle bir paylaşım yapılmıştı.
Sevgili Ahmet abiden bu serinin geri kalan sayılarını da bekliyoruz.
Ancak Dinazor yanlış yazılmış doğrusu dinozor..
Belirteyim istedim..

cdemir

Onursal Üye
8 Ağu 2012
378
8,504
cve7t83pn36zq9snw.jpg

Arapkadri adlı dostumuz tarafından da böyle bir paylaşım yapılmıştı.
Sevgili Ahmet abiden bu serinin geri kalan sayılarını da bekliyoruz.
Ancak Dinazor yanlış yazılmış doğrusu dinozor..
Belirteyim istedim..

Sevgili savok, Dinozor Cumhuriyet Gazetesinin eki değilmiydi ?
Bu dergilerin geçmişini pek bilmediğim için; yanlış bir yorum yapmış olmıyayım, ama sanki bu dergi farklı bir dergi.
Kapakta da Dinazor diye belirtilmiş bende yanlışlık olmasın diye aynı isimle konu açmıştım. :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,987
83,520
Kasımpaşa
Sevgili savok, Dinozor Cumhuriyet Gazetesinin eki değilmiydi ?
Bu dergilerin geçmişini pek bilmediğim için; yanlış bir yorum yapmış olmıyayım, ama sanki bu dergi farklı bir dergi.
Kapakta da Dinazor diye belirtilmiş bende yanlışlık olmasın diye aynı isimle konu açmıştım. :)

Aman aman yanlış anlaşılmasın sevgili cdemir paylaşım mükemmel. ..
Ben yalnızca farklara dikkat çekmek istemiştim...

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,927
Çok teşekkürler cdemir. Her ne kadar mizah dergisi indirmesem de ender mizah dergilerinin ilk sayılarını indiririm. :) ben de hiç affetmedim tabi hemen tıkladım.

Sevgili Savok'un dediği gibi doğru yazımı Dinozor. Ancak bir çok kişi söylerken Dinazor olarak söylüyor ve yazarken de ağızdan nasıl çıktıysa öyle yazıyor. Ben bile doğru yazımı bilmeme rağmen tam ağzımdan Dinazor diyecekken düzeltme gereği duyuyorum :) Dinazor sözcüğü sanki söylemesi bize daha kolay geliyor. Bunun küçük ünlü uyumuyla bir ilişkisi var mı bilemiyorum. Aramızda Türkçe Öğretmeni varsa bizi aydınlatırsa harika olur.

siyahmurat

Aktif Üye
22 Eyl 2011
294
744
Askerdeyken bu dergiyi almıştım fakat kaç sayı çıktı takip edemedim.Derginin hemen tamamını çizen Necdet KONAK son olarak Milli gazetede çiziyordu.2004 yılında rahmetli oldu.Bu dergi mizahçı olmayanların çıkardığı bir mizah dergisi olarak muhafazakar dergi mezarlığında yerini aldı.

ginobili

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Şub 2010
151
1,611
Muhtemelen tek sayı çıktı, şu ana kadar ikinci sayısını görmedim, reklam çok çok güzelmiş Siyahmurat, ayrıca paylaşım için sevgili dostlara çok teşekkürler.

cdemir

Onursal Üye
8 Ağu 2012
378
8,504

Aman aman yanlış anlaşılmasın sevgili cdemir paylaşım mükemmel. ..
Ben yalnızca farklara dikkat çekmek istemiştim...

Sevgili savok. Sizler gibi üstadların yanında, bizim bilgimiz çok zayıf bu konularda. Ben de dedim acaba yanlış bir şeyler mi yaptım . Yaptımsa düzelteyim dedim. :)

Bu derginin Dinozor değilde Dinazor diye yayımlanmış olmasının bir nedemi mi var acaba ? Belkide özellikle o yerine a kullanmışlardır dergi isminde.

Ayrıca sevgili siyahmurat dergi hakkında verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. :)

djeko35

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
168
138
İzmir
Yine hiç duymadığım ve görmediğim bir dergi ile karşı karşıyayım. Bulan tarayan ve paylaşan tüm üstadlara çok ama çok teşekkürler.