Vah Vahap Vah - Galip - Kemal ARATAN (Dıgıl Derleme)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,607
qn3rzqdtdeebawv6g.jpg

300 sayfa.

Elimdeki dıgıllardan derlenmiştir.

Bir sürü daha hazırdı ama sanırım karıştırmışım, hepsini silip tekrar hazırlamaya başlıyorum. Dıgıl derlemelerine dahil etmediğim sayılar çıktı.

Vah Vahap Vah - Galip - Kemal ARATAN (DiGiL).cbr 140.4 MB

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Açık ara; Dıgıl'da en beğenerek takip ettiğim kahramandı...

Ağabey.. Hızına ulaşmak mümkün değil!..

Bu hoş sürprizin için teşekkürler...

Ve de kolay gelsin...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,439
hiçbiryerde :)
İşte bir klasik daha,
Vahap gibi bir "maganda" hikayesi,
90'lar parodisiydi de bir bakıma ve
belki de Türk erkeklerinin rüyası
(tabii genelleme yapıyorum ) :d.
Teşekkür ederim üstadım.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,607
Dıgıl derlemelerini hazırlamışım belkide bunuda yüklemiştim, kayıplardan olabilir,

tamamına erdirmeden başka bir şeye girmişim. Bazen ayrangönüllüğüm tutuyor.

Şimdi 1 nci sayıdan tekrar başlayacağım, bendeki en son sayı 195 150 den sonra eksiklerim fazla.

Melih abi epey bi sayı daha ilave etmiş onlarıda katınca epey bi derleme daha olur,

mizah dergilerinden ciddi anlamda bir sürü kitaplar bile oluşturulabilir.

Biraz daha planlı çalışmak lazım. Geriye dönmek bazen insanı yoruyor.

En güzelide zevk almak, okumaya fırsatım olmuyor derlemeleri düzenlerken okuyabiliyorum oda bana yetiyor zaten.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,950
ordu-turkey
Dostum acele etme hani senin tabirle ayran gönüllü olma yavaş yap hem oku hem zevkini çıkar.O zaman inan paylaşımın bir anlamı oluyor.

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
teks ARASI zagor ve gandor dostumuzun derlemeleri şahane..
teşekkür ve saygılarımla sevgili gandor..

hbal

Yeni Üye
24 Ağu 2009
47
26
Ne güzel günlerdi gırgır çarşaf fırt ve limon vardı.Sonra Hıbır ona rakip Dıgıl çıktı.Sonra pişmiş kelle.Vahap ı Kemal Aratan çizerken çok güzeldi.Sonra insanlar istedi diye Şevket yalaz Kemal Aratanın çizgisini taklit ederek çizdi.Ben dergiyi aldığım halde okumadım Vahapı.Şevket Yalazın çok beğendiğim bir çizgisi vardı.Kemal Aratan ın çizgisi pek taklit edilebilir bir çizgi olmadığı halde bunu zorlamaları pek mantıklı değildi.Yazanda artık Galip Tekin değil Orhan Alev olunca iş tamamen bana göre berbat bir iş olmaya başladı.Hepsi tek tek ele alınınca harika insanlardı.Ama bitirilmesi gereken işi zorlamaya devam edince olmadı yada bana öyle geldi.Mekanı cennet olsun Galp Tekin in.Bildiğim kadarıyla diğerleri yaşıyor.Bir tek Orhan Alev in yazdığı birşeyi uzun zamandır görmüyorum.