At The Mauntains Of Madness _ H. P. Lovecraft _ ÇİZGİROMAN

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
At The Mauntains Of Madness _ H. P. Lovecraft

000ueu.jpg

Miskatonic Üniversitesi'nden bir ekip araştırma için Antartika'ya gider. Yaptıkları sondajlarda jeolojik bulgulardan çok daha fazlasına rastlarlar.
Çağlardır ölü olan bu kıta, insanın gezegen üzerinde ilk yürüyüşünden yıllar yıllar önce yaşayan varlıkların görkemli izlerini korumaktadır derinliklerinde.

Meşhur kitabın çizgiromanı.

Link:

029pvp.jpg

086wmw.jpg

104yxy.jpg

alaska698crc1akok.jpg

ZAMANGEZGİNİ
BAYHUN ÖNTÜRK

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
İndirelim okuyalım :D, güzel bir esere benziyor :rolleyes:, ben bu tarz çizgiye; kendi kendime "Tok Çizgi" diyorum, yani renklerden pastelin çizgi roman muadili gibi, tabii benim uydurmam işte, dağınık çizgi değil; derli toplu çizgi, sağol üstadım :), mutlaka okuyacağım hafta sonu :d

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,079
Çok teşekkürler sevgili zamangezgini.H. P. Lovecraft adını, yaptığı fantastik Tenten kapaklarından hatırlıyorum.Çizimlerin güzelliği ve harika hikâyesiyle çeviriyi hak eden bir eser.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
O fantastik Tenten kapak resimlerini Muzski çizmiştir.

Çok teşekkürler sevgili zamangezgini.H. P. Lovecraft adını, yaptığı fantastik Tenten kapaklarından hatırlıyorum.Çizimlerin güzelliği ve harika hikâyesiyle çeviriyi hak eden bir eser.

Sevgili Dynamo; yukarıda Ian Culbard çizdiği çizgiromanını ve Diyar Kütüphanesinde de romanını paylaştığım Lovecraft çizer değil E. A. Poe gibi korku ve gotik akımın en ünlü yazarlarındandır.

Ian Culbard ise sıkı bir Tenten hayranı olup Herge'nin çizim tarzından etkilenerek benzer bir çizim tarzı geliştirmiştir.

Gördüğün o fantastik Tenten kapak resimlerine gelirsek tıpkı,Culbard gibi Lovecraft hayranı olan Muzski Lovecraft'ın yarattığı evreni yaptığı bir çok Tenten kapaklarında resmetmiş ve Tenten'i bu evren içinde resmetmiştir.
Yani H. P. Lovecraft'ın eserlerini konu alan Tenten kapakları yapmıştır yalnızca.
O kapakların Tenten kitapları yazılıp çizilmemiştir.
Belki Culbard bu işe soyunup içini doldurur bu güzel Muzski Tenten kapaklarının...

tintinatthemountainsofmadnessbymuzski.jpg

Son düzenleme: