Talat Güreli - Doğan Bey - Denizler Hakimi

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
do_anbey_dnzlrhk_gandor08_D000.jpg

do_anbey_dnzlrhk_gandor08_D000_A.jpg

do_anbey_dnzlrhk_gandor08_D016.jpg

do_anbey_dnzlrhk_gandor08_D049.jpg

Konuşançizgiler tarafından Milli Kütüphaneden fotograf makinesi çekimi ile bana gelen eser. Düzenlemeye çalıştım ama pekte iyi olmadı. Okunmasında her hangi bir sıkıntı yok, yenisi taranana kadar bu fotograf çekimleri ile idare edeceğiz. Çekimleri yapan ve bana ulaştıran dostumuza teşekkürler. 6 macera mevcut.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Talat Güreli çizim ve hikayelerine bayılıyorum. Bu eserin bizle buluşmasında emeği geçen Gandor08 ve Konuşançizgiler'e teşekkür ediyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Sevgili konuşançizgilere bence bir el tarayıcısı alıp hediye etmenin zamanı gelmiş...
Bu seri muhakkak yeniden taranmalı...
Şimdilik kaydıyla bu büyük emeğe çok teşekkürler...
Sevgili Gandor08 ve konuşançizgiler dostlarımıza saygılar.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
DoganBey.jpg

Üzerinde uğraşılarak biraz düzeltilebilir, ancak tabii ki en doğrusu sağlıklı olarak yeniden taranması...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,097
Kaybolup gitmesine gönlü razı gelmeyen dostlara emekleri için teşekkür ederim.
Talat Güreli ustaya selamlarımızı ve sevgilerimizi sunarız.

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Doğan Bey çizgi romanının Türkiye Gazetesi'nde yayımlandığı 1986-89 yılları arasında çok az bölümünü okuyabilmiştim.Doğan Bey maceralarında yer alan bazı karakterler (Doğan Bey, Turda Torda, Korkut Bey, Hamzaoğlu, Dağayısı(Küçük Hüsamettin) ve Amiral Andrea Dorya) 1990 yılında yayımlanan Hızır Bey'in 2.albümünde de yer almıştı.Yaklaşık olarak 25 yıldır aradığım bir çizgi romandı..Ankara'da Milli Kütüphane'de gazete ciltlerinin mikrofilm çekimi hem ücretli hem de zaman alıcı. Camları olmadığından dışarısının görünmediği, dolayısıyla yetersiz ışık nedeniyle net çekimler yapma açısından sıkıntılı olan Süreli Yayınlar odasında cep telefonuyla flashı da açarak Doğan Bey çizgi romanının çekimlerini yaptım.Eksik olan gazeteleri de daha sonra, aynı dönemlere ait gazetelerin farklı ciltlerinden tamamladım.

Son düzenleme: