Robinson Crusoe - Arunas Yayınları

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,644
robinsoncrusoearunasyaynlar.jpg
robinsoncrusoearunasyaynlar.gif

Robinson Crusoe - Arunas Yayınları.rar 75.9 MB

Son düzenleme:

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,088
Kastamonu
İlk teşekkürü etme fırsatını kaçırmamalıyım:

Çok teşekkür ederiz sevgili hemşerim. Eline, gözüne sağlık.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Arunas'ın bu serisinden bir kaç kitabı 2 sene önce kitap fuarından alıp, okumayı yeni öğrenen 1. sınıftaki yeğenime ve aynı yaştaki baldızımın oğluna hediye etmiştim, şimdi 3 e gidiyorlar ikisi de okumamışlar çizgi romanları. Ya biz farklı çocuklardık, ya da bunlar farklı. Çocukluğumda bizim evde bir çizgi romanın okunmadan kalacağı maksimal geçireceği süre 3-5 saatti, o da sayısı 1 den fazla olursa.

Teşekkürler, dostum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Ne diyeyim kardeşim; harika, harika, harika...
Yıllarca Robinson'la büyüdük ve Robinson adeta bizden biri oldu.
Emekleriniz ve paylaşımınız için teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,020
denize sıfır
İlk okumayı öğrendiğimizde öğretmenim bana Ali baba ve kırk haramiler, Robinson ya da 15 yaşında bir kaptan kitaplarını uzatıp hangisini okumak istersen al oku demişti. Bir süre sessiz kalıp hepsini alsam olmaz mı örtmenim dedim.:) Çok sevindi ve hepsi senin olsun dedi. Ben ilk tercihimi 15 yaşında bir kaptan'dan yana kullandım. Teşekkürler sevgili dostum çizgilerle daha keyifli olacak..

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
Robinson Crusoe bizden sayılır, çünkü İbni Sina ve İbni Tufeyl'in yazdığı Hay bin Yakzan (veya Yakazan) isimli felsefik bir macera kitabından uyarlanmıştır. Temel felsefesi "insan peygamber olmadan sadece akılla Allah'ı bulabilir mi?" olan kitabın serüveni hakkında wikipedia ve başka yerlerde bilgi bulunabilir.
Daha sonraları çizgi filmi de yapılan (İslami kesimin en kaliteli çizgi filmi) kitap kendisinden sonra yazılan türlere de örnek olmuştur.
Robinson Cruose için teşekkürler Gandor08, ayrıca alternatif linkler için de...

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,015
Bastiani Kalesi
Arunas'ın bu serisinden bir kaç kitabı 2 sene önce kitap fuarından alıp, okumayı yeni öğrenen 1. sınıftaki yeğenime ve aynı yaştaki baldızımın oğluna hediye etmiştim, şimdi 3 e gidiyorlar ikisi de okumamışlar çizgi romanları. Ya biz farklı çocuklardık, ya da bunlar farklı. Çocukluğumda bizim evde bir çizgi romanın okunmadan kalacağı maksimal geçireceği süre 3-5 saatti, o da sayısı 1 den fazla olursa.

Teşekkürler, dostum.

Yeni kuşaklar bilgisayar ve dershane kuşağı, kitapla çizgi romanla ilgileri yok, ilgi alanlarının mutlaka bir dijitalize yanı olmalı. Kadıköy'ü bilenler bilir sahafları filan eskiden daha çoktu, şimdi gene var da, mesela Akmar Pasajındakiler artık dershane ve sınavlara hazırlık kitabı satıyor çoğunlukla, oraya gelen gençler de o kitapları soruyor artık, roman çizgi roman alanlar soranlar da genellikle piyasa işi eserleri tercih ediyorlar, gerçek edebiyatı soran arayan kalmadı.

Velhasıl bizim dönemler bir başkaydı üstad, herşeyden az vardı ama o az olanlar bizim için değerliydi, şimdi herşeyden istemediğin kadar var, ama vasatlık birinci tercih sebebi ve özelliği oldu çoğunluğun...

12 Şub 2010
15,006
543,776
Benim ve yakın kuşağımdan orta veya lisede iken Robinson Crusoe, Tom Amca'nın Kulübesi, Define Adası gibi romanları okumamış çocuk düşünemiyorum. Tabii ki bulunabilen tüm Jules Verne eserleri. Bir çırpıda 20 den fazlasını sayar o kuşak. Biri ötekinden güzeldir ama bir de güzelin güzelleri vardır:)
İki Sene Mektep Tatili, Kaptan Grant'ın Çocukları, Denizler Altında 20 000 Fersah, Arzın Merkezine Seyahat, Balonda Beş Hafta ve daha nicesi...

Enerjin ve paylaşımın için teşekkürler sevgili dostum.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
388
9,653
İstanbul

Teşekkürler, dostum.

Yeni nesil digital çocuklar diyorum çizgi roman bulacaksın okumayacaksın bence onların da suçu yok uyarıcılar fazla seçenek çok olunca ortaya bu çıkıyor. Teşekkürler Gandor08 eline sağlık dostum