Yıldırım Kemal - Akköy Cephaneliği - Kültür Bakanlığı Yayınları

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
YILDIRIM KEMAL

Orhan Dündar ve kardeşi Erhan'ın 1981 yılında birkaç macerasını hazırladıkları Yıldırım Kemal, ancak 1986'da Tay Yayınları tarafından 9 sayı süren on beş günde bir periyotta yayınlanan bir seri olarak basıldığında okuruyla buluşabilmiştir. Yıldırım Kemal, Kurtuluş Savaşı'na katılan, üstelik de büyük askeri başarılar kazanarak yararlılıklar gösteren, gerçekten yaşamış bir vatanseverdir.

izgiromanAnsiklopedisi658a.jpg

Tay Yayınlarından çıkan ilk Yıldırım Kemal sayısı.

Yıldırım Kemal, Türk tarihinin en şanlı destanlarının yazıldığı Milli Mücadele esnasında, bağımsızlık savaşı veren bir milletin içindeki kahramanlardan biridir. 1919 yılında süregiden Yunan mezaliminin en yoğun olduğu İzmir yöresinde başlayan öykü, Hasan Tahsin'in tarihi 'ilk kurşun'uyla birlikte milli bir uyanışa dönüşmüştür. Efsun askerleriyle çatışan Kemal isimli bir genç, kısa sürede palikaryaların korkulu rüyası haline gelecek ve Yıldırım Kemal adıyla efsaneleşecektir. Tuzsuz adındaki can yoldaşıyla beraber yolu Ege dağlarındaki efelerle kesişen Yıldırım Kemal, aralarına karışarak Yenilmez Efe, Dalkıran Efe gibi diğer vatanseverlerle güçlerini birleştirmiştir. Kuvayi Milliyecilerin halkla bütünleşmesiyle giderek güçlenen ve bir direnç hattı kurulmasına yardımcı olan Yıldırım Kemal ile Tuzsuz'un yanına sonraki maceralarda Ömer adlı eski bir asker de katılmıştır.

Seri, 'intikam Yemini'adlı macerasını da yarıda bırakarak çeşitli nedenlerden dolayı noktalanmıştır. Maceraları 1996 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca Yüzbaşı Cemil adıyla yeniden yayınlanan Yıldırım Kemal'in Tay'daki versiyonunda kapakları Aslan Şükür hazırlamıştır.

yldrmkemalakkycephanelii036.jpg

yldrmkemalakkycephanelii.jpg
yldrmkemalakkycephanelii.gif

Bizlere bulunmazları bulup paylaşan Büyük Şef Profösör Haluk Abimize sevgilerimle.

Yıldırım Kemal - Akköy Cephaneliği - Kültür Bakanlığı Yayınları(ÇD).rar 124.2 MB

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Dosya.co 2 nci denemeden sonra vazgeçtim, mega.yüklendi sayılır. Medifare 2-3 gündür illallah dedirtti, valla sonunda bir yükleme sitesine girdirecekler adamı.

Esasında TTNet.in depolama alanı var ama bir denesemmi?

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,053
Sarıyer
Medifare 2-3 gündür illallah dedirtti, valla sonunda bir yükleme sitesine girdirecekler adamı.

Benim çoğu linkim mediafire'dır, hiç ücretli üyeliğim olmadı, hiç bir gün problem de yaşamadım mediafire ile. Ama kullandığın dosya isimleri ile "senin" yaşamış olabileceğini tahmin ediyorum! Mediafire'ın içinde "Türkçe Karakter" barındıran dosya isimlerini yüklemekte güçlük çıkardığını fark edeli epey oldu o yüzden "ı,ğ,ş,ç" gibi harfleri dosya isimlerinde hiç kullanmam. Bir de böyle denemeni tavsiye ederim.

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,689
Bu depolama siteleri
vefasız sevgili gibi,
Ne kadar sever, istersen
o kadar naz yapıp bekletiyor.
...
Bu Yıldırım Kemal ya da resmi adıyla
Yüzbaşı Cemil'İn 2. macerası
"Yanidisin Silahları",
hasretle bekliyordum.
Şükür kavuşturana.
...
Emek ve paylaşım için teşekkürler.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608

Benim çoğu linkim mediafire'dır, hiç ücretli üyeliğim olmadı, hiç bir gün problem de yaşamadım mediafire ile. Ama kullandığın dosya isimleri ile "senin" yaşamış olabileceğini tahmin ediyorum! Mediafire'ın içinde "Türkçe Karakter" barındıran dosya isimlerini yüklemekte güçlük çıkardığını fark edeli epey oldu o yüzden "ı,ğ,ş,ç" gibi harfleri dosya isimlerinde hiç kullanmam. Bir de böyle denemeni tavsiye ederim.

Çok mantıklı abi deniyorum şimdi. Sağol.

12 Şub 2010
15,006
543,720
Media Fire'da sorun yaşamaya başladıktan sonra zaten paralı olan üyeliğimi yükselterek sorunu çözebileceğimi sandım ama çok az paylaşımımı yükleyebildim ve yükleme süresi de, sonradan üye olduğum dosya co ya göre beş kat daha uzun sürüyor. Yüklemesini başarabildiğim paylaşımları sonradan eklemeye çalışıyorum.

Kit Taylor 'u on kezden fazla uğraşmama rağmen olmadı. Şimdi bu konuyu okurken arada isim değiştirerek yeniden yüklemeye çalıştım. Tesadüf mü bilmiyorum, yükleme başladı. Ama eski isimde de Nadir'in dediği harfler yoktu zaten:)

Konu dağıldı belki ama iyi oldu:) Yıldırım Kemal için teşekkür ederim sevgili Selahattin. Bu sayede Kit Taylor'a media linki de ekleyebileceğim:)