Kahraman Ozan Hugo (Poet Hero Hugo)

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,529
14,032
Denizli - İstanbul
Kahraman Ozan Hugo (Poet Hero Hugo) - Büyülü Fasulye

hgobylfasulye010001.jpg

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Birden dumora uğradım
her çizgi romandan heberi olan ben kalakaldım
bu da nereden çıktı derken
Hemen bir bilen'e danıştım:

DOĞAN KARDEŞ

izgiromanAnsiklopedisi178.jpg

Doğan Kardeş Kitaplığı logosuyla çıkan Kahraman Ozan Hügo albümünün kapağı.

Doğan Kardeş, Ekim 1988 tarihinde Turhan Ilgaz'ın yönetmenliğinde çıkan 1. sayısıyla yeni bir yayın dönemine başlangıç yapmıştır. Ancak bu da fazla uzun ömürlü olmamış ve dergi 1993 yılının sonunda tamamen kapanmıştır. Bu son döneminde dergide yer bulan çizgiromanlar ise şunlar olmuştur: Tarık Günersel'in yazdığı ve Kemal Aydabol'un çizdiği Gezegenlere Yolculuk; İsmail Gülgeç'den daha önce Milliyet Çocuk için de çizdiği Ormangiller; karakarga Topaç; Ahmet Güven'den Pofuduk; Kemal Gökhan Gürses'den Dedemle Ben; sonradan derginin lokomotif çizgiromanı haline gelen çizer Bedu'nun mizahi çizgiromanı Kahraman Ozan Hügo; Ercan Dinçer' den Sevgili Kardeşim serisi ile Haylaz'ın Garip Serüvenleri; Tuncay Batıbeki tarafından hazırlanan İnsanlık Tarihi köşesi de çizgiroman diliyle insanlığın önemli kilometretaşı olaylarını konul olarak işlemiştir. Ayrıca Herle ile Widenlocher'in ortak başlığı Nabukodinozor, Ersoy-İlkay Uçar kardeşlerin Vampi, akbaba Timoty, Ahmet Kaygısız'ın Akdeniz Çocukları, Profesör Tonton ve benzeri başlıklar dahi derginin eski popülaritesini yakalamasına yetmemiştir. .....

biraz hatırlar gibi oldum
ama nafile
böyle özenli bir ilkle paylaşmaya başlayan BlackBishop'a
sevgiler, selamlar olsun.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Fevkalâde çizimleri ile masal tadında bir öykü. Paylaşım için teşekkürler.
Çok beğendim.

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
970
Acıbadem - İstanbul
Doğan Kardeşten çıkan bu Hügo'ları, Bédu'nun nefis çizgilerini bulmak pek mümkün değil. Ancak elinde bulunduran arkadaşların gözlerinden öperiz.
Daha önce Darthscanner'ın ingilizce fan çevirisi ile "The Brown Magic Bean"ı bulmuştum. Sanırım bu da onun Türkçesi, kapak farklı ama bakalım göreceğiz.
BlackBishop da yeni bir katılımcı olarak güzel bir katkı sundu, çok teşekkürler.

Son düzenleme:

aytekincelen

Süper Üye
15 May 2010
724
193
ellerine sağlık çok teşekkürler yeni yeni çizimler biraz geç olsada tanışma fırsatı verdiğiniz için çok sağolun

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
847
Aynı macerayı Subzero'da paylaşmış ama kapaklar ayrı. Paylaşım için teşekkürler BlackBishop...