Topal Osman - Suat Yalaz

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Osman.jpg

Cumhuriyet Dönemi'nin en çok yorum ve eleştiri alan konularından birisi şüphesiz.
Kimilerine göre Atatürk için canını seve seve verecek kadar onu seven birisi kimilerine göre ise sadece bir katil.
Topal Osman'ı bir de Suat Yalaz'ın çizgilerinden okumanızı öneririm.
Keyifli okumalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,163
Evet bakalım bu ikilemi çözebilecekmiyiz bu ÇR da.Teşekkürler.Ellerine sağlık.

Laz_engin

Yeni Üye
8 May 2009
44
14
tesekürler bakunin ustam bir giresunlu olarak böyle bir paylasimindan dolayida ayrica kutluyorum kardesim.

gkan51

Yeni Üye
11 Mar 2010
20
10
böyle güzel bir eseri bizlerle paylaştığın için çok teşekkürler ellerine sağlık.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Topal Osman Ağa ile ilgili çeşitli söylentiler var. İşin aslını tarihçilere bırakmak lazım. Ama Suat Yalaz tarihi çizgi roman konusunda dünyada nadir kişilerden biridir. Oldukça güzel çalışma. Teşekkürler üstat.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Şimdi bakıyorum,resminide koysan iyi olacak.Emek verilen bir şey mutlaka güzeldir.Bu arada indirdim baktım gerçekten güzel olmuş.:)

Son düzenleme:

tafamus

Süper Üye
11 Şub 2010
1,869
13,455
Resimde benden olsun ilk taraman güzel olmuş aslınla tek sayfa tarasaydın dahada harika olacakmış bazı sayfalar bulanık ama genede okunur ellerine sağlık

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Yüksek çözünürlükte güzel bir tarama olacakmış keşke bulanık olmasaydı ilk tarama ve emek için gerçekten teşekkür .Devamında bu eksikler giderilir ustalaşınca bu kitabın belkide yeni taramasını isteriz Malum Topal Osman yabana atılacak bir karakter değildir....Sevgi ve muhabbetle.

tafamus

Süper Üye
11 Şub 2010
1,869
13,455
Hakanbi arkadaşımızın konusuna alternatif link eklenmiştir iyi okumalar

hakanbi

Süper Üye
3 Şub 2011
511
75
Yüksek çözünürlükte güzel bir tarama olacakmış keşke bulanık olmasaydı ilk tarama ve emek için gerçekten teşekkür .Devamında bu eksikler giderilir ustalaşınca bu kitabın belkide yeni taramasını isteriz Malum Topal Osman yabana atılacak bir karakter değildir....Sevgi ve muhabbetle.

arkadaşlar istedikten sonra üçüncüyüde tararım,iyi dilekleriniz için teşekkürler

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
aslında forumda rapide dosya yüklemeyi inceledim ama sınırsız indirme kısmını çalıştıramadım

Rapidshare üye olursanız ve üye girişi yaparak yüklerseniz 10 indirme problemi kalkar. Hotfile'da böyle bir sorun olmamasına rağmen şu sıralar telif hakkı problemi var. Mediafire ise üyelik istemeden indirme limiti olmadan en sorunsuz çalışan site..

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
sanırım daha önce sabah gazetesinde günlük olarak yayınlanmıştı bir Giresunlu olarak tekrar okumak istedim ama indiremiyorum,eğer ilgilenirseniz çok makbule geçer,şimdiden teşekkürler.

dişlivida

Süper Üye
11 Nis 2010
1,119
4,535
sağlam adam. karadenizi düzeltmiş. yoksa adamlar şimdi çıkıp pontus rum devleti filan derlerdi. yalnız tarama biraz bulanıklı olmuş. teşekkür ederim

emekli

Aktif Üye
17 Eki 2015
267
566
teşekkürler üstadım. bu çok güzel çizgi romanın bazı sayfalarındaki yazıları net okuyamıyorum. ben dün yeniden en iyi görüntü ve yazı kalitesine ulaşmak için önce arşivi comic converter programıyla 5000*7500 çözünürlüğe getirip photoscape programıylada beyazlatma işlemi yaptım. bazı sayfalardaki yazılar net görünmüyor. sanırım tarama yapılırken ya baskı kalitesinin düşük olması ya da yüksek çözünürlükte (2400*3400) kalitesine göre olmadığından kaynaklanmaktadır. değerli çizgi roman üstadımız suat yalaz'ın bu güzel eserini yeniden yüksek çözünürlükte tarama yapabilirseniz veya tarama yapacak değerli bir arkadaşımız olursa suat yalaz hayranlarına çok güzel bir arşivlik çizgi roman kazandırırsınız. teşekkürler.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
teşekkürler üstadım. bu çok güzel çizgi romanın bazı sayfalarındaki yazıları net okuyamıyorum. ben dün yeniden en iyi görüntü ve yazı kalitesine ulaşmak için önce arşivi comic converter programıyla 5000*7500 çözünürlüğe getirip photoscape programıylada beyazlatma işlemi yaptım. bazı sayfalardaki yazılar net görünmüyor. sanırım tarama yapılırken ya baskı kalitesinin düşük olması ya da yüksek çözünürlükte (2400*3400) kalitesine göre olmadığından kaynaklanmaktadır. değerli çizgi roman üstadımız suat yalaz'ın bu güzel eserini yeniden yüksek çözünürlükte tarama yapabilirseniz veya tarama yapacak değerli bir arkadaşımız olursa suat yalaz hayranlarına çok güzel bir arşivlik çizgi roman kazandırırsınız. teşekkürler.

Değerli emekli dostum,
Umarım yine bir değerli dostumuz bu çağrınızı okur da,
Son Osmanlı Yandım Ali -KANAL SEFERİ
Macerasında olduğu gibi,
Muhteşem bir tarama ile sürpriz yapar.
Selamlar, sevgiler.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Biz yine de sesimizi
bakunin üstadımıza duyuralım.
Zira ilk taramayı o yapmış mayıs 2009 yılında.
Aradan tam 7 yıl geçmiş ki , oldukça uzun bir süre.
Kuşkusuz bu süre içresinde teknoloji çok aşama kaydetti.
bakunin üstadımız arşivinde orjinal eser varsa bizi kırmaz,
ve son teknikle yeniden tarayarak,
pırıl pırıl paylaşır.
Selamlar...