Ömer Seyfettin-Ferman

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,861
img0001wzl.jpg

alternatif

Kendi tarihimizle ilgili bütün çizgi romanlar ilgimi çekmiştir ve büyük bir zevkle takip edip çocuklar gibi okumuşumdur,zamanla bunları paylaşırım inşaallah sizde beğenir okursunuz.
iyi okumalar

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,756
Kendi tarihimizle ilgili bütün çizgi romanlar ilgimi çekmiştir ve büyük bir zevkle takip edip çocuklar gibi okumuşumdur,zamanla bunları paylaşırım inşaallah sizde beğenir okursunuz.
iyi okumalar

Senin emeğin alın terin olacakda bizler beğenmiyecek olurmuyuz dostum. Sağolasın var olasın.

dişlivida

Süper Üye
11 Nis 2010
1,119
4,535
teşekkür ederim ertuğrul kardeş hemen okudum. çok güzel ama insanın içini buruk bir acı kaplıyor. gerçekte böyle bir olay olacağını pek tahmin etmiyorum.

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
İleride ressam Ömer Muz tarafından Türkiye Çocuk Dergisi'ne çizilen Ömer Seyfettin'in Kaşağı ve Diyet romanlarının derlemesini forumda paylaşma düşüncem var.İnternette okuduğum bir yazıda, çocuklara okutulan bu romanlardan Kaşağı romanının trajediyle sonlanması ile Diyet romanında Koca Ali'nin satırla kendi kolunu kesmesinin çocukların psikolojisini olumsuz etkilediği yazılmıştı.Bir de, yazarın çocuklara okutulan Belaz Lale adlı romanında, işgale uğrayan Batı Trakya'da Lale adlı bir Türk kızının bir Yunan subayı tarafından uzun işkenceler ve tecavüz sorucu öldürülmesi ve bu vahşetin çok detaylı ve sayfalarca anlatıldığı romanın hâlâ çocuklara okutulması eleştirilmişti.Romanı ben de okudum ve şaşırdım.Uygulanan vahşet, tecavüz ve cinsellik detay verilerek hem de uzunca anlatılmıştı.

Son düzenleme: