Dick Daring Sayı 03 Kanundan Kaçamazsın (21.05.1959) Sis Yayınları

12 Şub 2010
15,006
543,638
Dick_Daring_03_01.jpg

Sevgili martell şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
1959 yılında; 64 sayfa, 1 lira çok para değil mi, ben ilk okula giderken; 1 lira güzel paraydı hatırlıyorum, o zaman 1959 da çok iyi para olmalı, eline sağlık Haluk abi :)

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,790
4,701

Sayın Profesör ;

Neden 2. Sayı değil de 3. sayı demiyorum. Çünkü biliyorum ki o da gelecek. Konu sen olunca "güven" duygusu insanı sarıyor.

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,906
ordu-turkey
Kanada atlı polisi hikayesinin türkçeye uyarlaması konu profesör olunca süprizler kaçınılmazdır emeğine sağlık abim.

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
262
1,442
34g9ifm.jpg

Çizgiroman dünyasının sonsuz labirentleri her türlü sürprize açık, neyin nerede başlayıp bittiği belli değil. Dergiyi incelerken Kızılderili İntikamı adlı
maceranın çizimleri dikkatimi çekti. İngiliz menşeli bir yayın olduğu için önce acaba dedim ama sonra gördüm ki Sergio Tarquinio çizimleri bunlar.

Tomteks, Tom Reks, Kamorra adlarıyla yayınlanan West ve hatta Ken Parker okuyucuları için tanıdık bir isim Tarquinio. Üstadın erken dönem
çizimleri olduğu için ayırdedmek zor oldu ama neyse ki çizerlerdeki bazı el alışkanlıkları kolay değişmiyor ve yıllar geçse de bazı ipuçları bırakıyor.
Burada da öyle oldu, karakter çizimleriyle atların kafa ve suratlarını uzunca çizme gibi ayırıcı tanılar iz sürme açısından işimi kolaylaştırdı. :)

Winston dosta teşekkür ediyorum, her paylaşımı sisli çizgili tarihimizi biraz daha aralıyor.