Deyvi Kroket Meral Demirer Yayınları Sayı 01

12 Şub 2010
15,006
543,776
file

Sevgili savok
Yeni yaşın kutlu olsun
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,644
Aslında sayın Savok'un doğum günü yarındı abi,

teşekkürler her bir paylaşımınız için.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Abi deminki kroket de fiyat pahalı geldi diye bu sefer de 50 kuruşluğunu koymuşsun..
Fesubanallah.. Ben iyice şaşırdım. Sen ne diyosan o..

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,187
Ağabey; bitirdin beni...
Ellerinize sağlık. Sonsuz şükran ve saygılarımı sunarım.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,113
İstanbul
David Crockett, Davy Crockett. Ama en güzeli de Deyvi Kroket.
Teşekkürler Ağabey, sayende haberdarız.

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,080
İlk defa gördüğümüz bu harika kitaplar için ne desek yetersiz kalır,çok teşekkürler.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,088
Kastamonu
Hocam teşekkür ederiz. Yüreğinize sağlık. Bunları tarih olmaktan kurtarıyor veya aslında belki de tarihe kayıt olmalarını sağlıyorsunuz. Siz paylaşmasanız bu güzelliklerden hangimizin haberi olurdu?

Gelelim kapağa: Sis Yayınları'nın kitap kapağında Deyvi Kroket'i pop yıldızı kıyafetleri içinde çizmişlerdi. Öyle ki üzerindeki beyaz kıyafeti sanki Elvis fotoğraflarından hatırlar gibi olmuştum. Meral Demirer Yayınları ise koskoca kahramana kırmızı pantolon giydirmiş.

Ya o yıllarda böyle giyiniliyordu, ya da bizim kapak ressamlarımız biraz izansızmış. Ancak benim asıl dikkatimi çeken şey o kırmızı pantolonun sağ cebine koyduğu kocaman salatalık... Buna neden gerek duydu anlayamadım. Hani, kapak ressamlarımızın böyle bir şey yapmayacaklarından emin olmasam, "Deyvi'de, sırtındaki yüke binaen hafif bir ereksiyon durumu mu meydana geldi acaba," diye düşünürdüm.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,871
5,103
Sayın profesör ;
Yine 1. Sayı. Sen ne hazine sahibisin böyle. Dayanamadım birkaç sayfa okudum. Çok güzelmiş. İndirmelere ara verince devam edeceğim.

Emeğinize ve paylaşım isteğinize teşekkür ederim.

*Not : Bu gün “21 Mart Dünya Şiir Günü” bu nedenle tüm cevaplarımda aşağıdaki şablonu kullanacağım. ( bilindiği üzere kolum da alçıda ) Hoş görürsünüz umarım.

Tüm sitedaşlarıma ;
Şiir dolu bir yaşam ve şiir gibi yaşamanız
dileğimle “21 Mart Dünya Şiir Günü”nüzü kutlarım.

İnsanlar , ah benim insanlarım

Yalanla besliyorlar sizi

Oysa ki açsınız

Etle , ekmekle beslenmeye muhtaçsınız

NAZIM HİKMET