Deyvi Kroket Karaoğlan Yayınları Sayı 07

Subzero

Süper Üye
26 Tem 2010
1,262
15,891
deyvikroke.jpg

Güzel insanların hatrına...

Tarama tarafımdan yapılmamıştır.​

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili kardeşim bu güzel kitap için çok teşekkür ederim,paylaşımın için çok çok sağolasın,sizler gibi dostlara sahip olmak çok güzel,tekrar tekrar teşekkürler.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Kitap kapağının yırtığıyla, iç sayfaların birleştiği orta yerdeki zımba delikleri ve kıvrımlarıyla, kapak resmi ile değerli bir antikayı elimde tutuyor gibiyim

Bunlar bile yeter mest olmama

Kitap Karaoğlan Yayınlarından çıkmış

Deyvi Kroket 'in yüzü fena halde Karaoğlan'a benziyor

Ama bence Suat Yalaz çizimi değil

Hele senaryo ve diyaloglar Türk işi:) kesin değil

Yazar-çizeri konusunda bilgisi olan var mıdır?

Deyvi Kroket, Amerikalılar ile Meksikalılar arasındaki Teksas eyaleti için yapılan savaşlarda Alamo kalesinde ölen efsaneleştirilmiş bir kişiliktir. Bir çok çizgiromanda konuk sanatçı:) olarak yer almıştır. Onu konu alan çok sayıda sinema filmi çekilmiştir. John Wayne de onu sinemada canlandırmıştır.

Oğlu Bob Kroket adına dahi ÇR serisi vardır ve Türkiye de yayınlanmıştır. Forumda mevcuttur.

Gel gör ki ÇR Ansiklopedisinde Davy e rastlayamadım. Gözümden kaçmış olabilir diye iki kez baktım, göremedim.

Tarayan kolibri'ye ve paylaşan subzero'ya teşekkürler, saygılar.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
1966 yılına ait harika bir kitap,
harika bir nostalji,
harika bir insandan harika bir paylaşım...
Emeği geçen herkese can-ı gönülden teşekkürler...

bayrakzaf.gif

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,228
sağolasın,
böyle nadide parcalar insanın içini acıyor.
teşekkürler

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Böyle çok eski ve tarihi değeri olan kitapları bizimle paylaşma inceliğinde bulunan arkadaşları takdir etmemek mümkün değil.Nereden bulursunuz bunları ?Ellerinde bulunduran arkadaşlar için ne demeli iyiki varsınız sizden sonraki nesilleri düşünmenizden dolayı sizlere ne kadar teşekkür etsek ve ne desek azdır.Bu konuda özellikle profesör abimizi takdir ederim.Benim doğum yıllarıma(64)ait değerli eserleri saklaması ve burada bizimle paylaşması bizim için büyük şans ve teşekkürlerin en büyüğünü hakediyor kendisi.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Yarısı "Deyvi Kroket" yarısı "Kansas Kid" olan bence güzel çizimli nostaljik bir dergi 75 kuruşa 66 sayfa.

Paylaşım için teşekkürler.