Eski Zamanın Meraklı Vakaları - İdmancı Fehim Bey (Akşam Gazetesi)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,603
fehimbey-1.jpg

07 Haziran 1952 Akşam Gazetesinde başlamıştır.

fehimbey-3.jpg

fehimbey-12.jpg

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,603
Eski zaman meraklı vakaları sanırım sürecek 3 adet daha gördüm gazetede.

Gazetelerde eksik bile olsa ben burda gün yüzüne çıkması açısından tüm çizgi tarzında yazılan yayımlanan her şeyi paylaşmaya çalışacağım.

Tabi bu bir süreç içerisinde olacak.

Ankara Üniversitesi sağolsun taramış yüklemiş ve herkese pdf formatında okuması için açmış. Yeri müsait olan arkadaşlar bu gazeteleri arşivlerine alsınlar. Çok güzel haber ve resimlerle karşılaşacaklar.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,603
Diğer illerdeki üniversitelerin gazete arşivlerine ulaşabilenler yüklesinler veya nasıl ulaşabilineceği hakkında araştırma yaparlarsa sevinirim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,603
Malum ülkemizde bazı hususlar 2 li diyaloglarla daha çabuk aşılıyor. Gazeteler bilhassa eski gazeteler ya köklü üniversielerin kütüphanelerinde yada gazetelerin arşivlerinde birde tabiki kolleksiyoncularda mevcut.

En rahat ulaşım resmi kurum arşivleri ve üniversite kütüphane arşivleri. Buralara nasıl ulaşabilir ve taranan eserleri alabiliriz. Tanıdığın tanıdığı olur.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Eski zaman meraklı vakaları sanırım sürecek 3 adet daha gördüm gazetede.

Gazetelerde eksik bile olsa ben burda gün yüzüne çıkması açısından tüm çizgi tarzında yazılan yayımlanan her şeyi paylaşmaya çalışacağım.

Tabi bu bir süreç içerisinde olacak.

Ankara Üniversitesi sağolsun taramış yüklemiş ve herkese pdf formatında okuması için açmış. Yeri müsait olan arkadaşlar bu gazeteleri arşivlerine alsınlar. Çok güzel haber ve resimlerle karşılaşacaklar.

Üniversitede her gazete var mı üstad?Örneğin 80 lerin hürriyetleri...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,603
Her üniverside yoktur ama arşivlerinde ne var bakmak lazım.

Ankara Üniversitesinin arşivinde çok eski zamanlar varsa üniversitelerin kütüphane arşivlerine ulaşmak lazım.

Sonuçta günlük okunacak metaryaller bu kurumlarca alınmıştır. Muhafaza edilenleri bulmak lazım.

Hangi yıl veya yıllar vardır bilemiyorum.

Haşunu çok iyi biliyorum yerel gazeteler her gün 3 adet mevcut bulunan kütüphaneye eser bırakıyorlar. 2 si sanırım milli kütüphaneye gidiyor 1 i burda kalıyor.