Tehlikeli İlşkiler - Ramize ERER

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,460
TehlikeliIlskilerRamizeERER.jpg

TehlikeliIlskilerRamizeERER.gif

228 sayfa bantların birleştirilmesinden oluşturulmuştur.

Ramize ERER, (1963- )

1963 yılında Kırklareli'nde doğan Ramize Erer, ilk olarak lise yıllarında çizim yapmaya başlamış ve arkadaşlarının 'iteklemesiyle' bu ilk çalışmalarını Gırgır dergisinde yöneticilik yapan Oğuz Aral'a götürmüştür. Böylece henüz çok genç yaşında profesyonel olarak bu derginin genç 'çiçeği burnunda'larından biri olmuştur.

izgiromanAnsiklopedisi201.jpg

Ramize Erer, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde eğitimini tamamlayıp çok sevdiği karikatür sanatındaki kariyerine devam etmiştir. Erer'in kariyerine damga vuran ilk çizgiroman başlığı Gırgır'da yayınlanmaya başlamıştır. Gırgır'dan ayrıldıktan sonra çalışmalarına Hıbır, Pazartesi dergisi ve Radikal Gazetesi'nde devam etmiştir. Biz Bıyıksızlar başlıklı köşesinde genelde kadın gözünden dünyaya ve olaylara bakan karikatürler çizmiştir. Pazarteside, Tüpçü başlıklı mizahi bantı çizen Erer, Radikal Gazetesinin ilk çıkışından beri Tehlikeli İlişkiler ve Kötü Kız başlıklarında iki adet günlük bant hazırlamıştır. Bu bantta günlük yaşam içinde cereyan eden kadın erkek ilişkilerinin değişik toplumsal katmanlardaki yansımalarını işlemiştir. Ramize Erer'in ilki 1990'da Joker Yayınları'ndan çıkan Bir Bıyıksız ve ikincisi Parantez Yayınları'ndan 1995'de çıkan Eşi Nadide serisinden seçilmiş bantların yer aldığı albümü vardır.

Ramize ERER - Tehlikeli İlişkiler.rar 71.4 MB

Moderatör tarafında düzenlendi:

nicomedes

Onursal Üye
30 Nis 2014
878
3,910
İzmit
Elimde tek bant olarak varmış ancak derli toplu görünce dayanamadım ''Ulan indirmenin sermayesi kaç para? adam o kadar uğraşmış birleştirmiş''dedim.
Paylaşım için teşekkür ederim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,460
454 banttan oluşuyor bende 3 bölüm tek bant vardı. Zor değil ama böyle daha derli toplu oluyor.

CAN_AVAR

Kıdemli Üye
27 Ocak 2013
177
251
Radikal gazetesinde yayınlanan bantları kesip saklardım ancak böyle toplu olması çok daha güzel. Elinize sağlık.

12 Şub 2010
15,006
543,638
Erkek nüfusun baskın olduğu bir alemin ender bayan çizerlerinden Ramize Erer...
Bileğinin:) ve kaleminin hakkını vermiştir.