Derleme - Savaş Çok Ciddi Bir İştir - Behiç Pek

CortoMaltese

Onursal Üye
8 Ağu 2012
554
2,990
001kapaksavascokciddibi.jpg

Tarama: Melih41
Düzenleme: Mudemtr, CortoMaltese

12 Şub 2010
15,006
543,833
Behiç Pek'in çizdiği dudaklara sinir:D olurdum bir zamanlar

Savaş Çok Ciddi Bir İştir " ise Hasbi Tembeler'den daha güzel:)

Teşekkürler CortoMaltese dostum, eline sağlık

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
97
165
denizci
Askere bir gittim; hepimize zorla bir şeyler ezberlettiler hemen, biri de şuydu aynen; “Savaş bir sanattır.”. Ressam, şair...; hepsi sanatçı, çünkü sanat yapana sanatçı denir, bu durumda savaşanlar da sanatçı. Hadi zanaat deseler bir dereceye kadar anlayacağım belki de; ama ressam veya şairle aynı işi yapıyor gibi sanatçı olmak; pes yani. Behiç Pek tam bir usta, sağol dostum, okumadım, mutlaka okuyacağım :)

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,892
5,191

Sayın CortoMalteste ;

Behiç Pek , "Savaş Çok Ciddi Bir İştir" diyor ya ben de ,
"Mizah Ciddi Bir İştir" diyorum.
Gerçekten de Behiç Pek çok değerli bir çizerdir.

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,369
141,783
Evet savaş ciddi bir iştir, her iş gibi. Her işi de üstadı yapar. Üstadlara ne denir sanatçı.

O zaman savaşta bir sanat dalıdır. Dünyada bu sanatı en iyi uygulayan milletlerin arasında da biz varız. Gerçi 100 yıldır savaşmamışız, savaşa habire çekilmek istenen bir milletiz, umarım akıllı davranıp dünya savaşını çıkartan bir ulus olmayız tarih önünde.

Çok teşekkür ederim üstadım, harika paylaşım bunlar.

Julien Sorel

Kıdemli Üye
10 Eki 2010
177
943
Askere bir gittim; hepimize zorla bir şeyler ezberlettiler hemen, biri de şuydu aynen; “Savaş bir sanattır.”. Ressam, şair...; hepsi sanatçı, çünkü sanat yapana sanatçı denir, bu durumda savaşanlar da sanatçı. Hadi zanaat deseler bir dereceye kadar anlayacağım belki de; ama ressam veya şairle aynı işi yapıyor gibi sanatçı olmak; pes yani. Behiç Pek tam bir usta, sağol dostum, okumadım, mutlaka okuyacağım :)

Al sana bir "savaş sanatçısı"nın lafı:

“Ben savaştan korkarım, çünkü savaşı bilirim! Mussolini savaştan korkmaz; çünkü savaşı bilmez! Çünkü savaş binlerce insanın yaşama hakkına son vermek demektir. Eğer vatanı savunma gibi bir gerekçesi yoksa savaş, bir soykırımdan ve cinayetten başka bir şey değildir.”

Gazi Mustafa Kemal