Derleme - Dıngıl Muhsin / Sarkis

CortoMaltese

Onursal Üye
8 Ağu 2012
554
2,987

file

Melih41 üstadın taradığı Mikrop dergilerini Mudemtr üstadla birlikte düzenliyorduk. O dergilerden derlediğim Dıngıl Muhsin albümü. Üstatlara çok teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

oks03

Yönetici
28 Haz 2010
586
12,991
neverland
Ülkemizde malesef albüm geleneği yok. Nice değerli eserler yok olup gidiyor. Sizin değerli çalışmalarınız ise bu eksikliği birazcık da olsa gideriyor. Tarayanın, düzenleyenin ellerine sağlık

CortoMaltese

Onursal Üye
8 Ağu 2012
554
2,987
Ülkemizde malesef albüm geleneği yok. Nice değerli eserler yok olup gidiyor. Sizin değerli çalışmalarınız ise bu eksikliği birazcık da olsa gideriyor. Tarayanın, düzenleyenin ellerine sağlık
Düzenlemek istediğim iki albüm daha var. Birincisi Engin Ergönültaş'ın Pişmiş Kelle'de 1-56 sayıları arasında yayınlanan Terso hikayesi. Sizin paylaşımlarınız bu yüzden çok önemli. Öteki albüm de yine bir Engin Ergönültaş hikayesi olan Pembe Dişler. Dergilerin paylaşılmasını sabırla bekliyorum :)

oks03

Yönetici
28 Haz 2010
586
12,991
neverland
Düzenlemek istediğim iki albüm daha var. Birincisi Engin Ergönültaş'ın Pişmiş Kelle'de 1-56 sayıları arasında yayınlanan Terso hikayesi. Sizin paylaşımlarınız bu yüzden çok önemli. Öteki albüm de yine bir Engin Ergönültaş hikayesi olan Pembe Dişler. Dergilerin paylaşılmasını sabırla bekliyorum :)

Engin Ergönültaş işleri benim de albüm formatında görmek istediğim işlerden. Ancak bendeki sayılar 45 ile son bulacak üzülerek..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,663
Kasımpaşa
İki dostun sohbeti hoşuma gitti, çok keyif aldım, olmazsa geri kalan sayıları ben tamamlarım, bulamazsak da araştırırız.. Sarkis'i takip ederdim, ancak bu karakteri hatırlayamamıştım.. Albüm çalışmalarının çok önemli olduğuna katılıyorum.. Mizah dergileri çabucak tüketilirken albümler geleceğe daha çok ulaşabiliyorlar.. Sağolun dostlar..

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,618
hiçbiryerde :)
Dıngıl Muhsin duymamıştım,
mikrop okumadığım için ...
Sarkis Paçacı ise bildiğim,severek
takip ettiğim sanatçılardandı...
Eksik sayı konusunda ben de varım!..
Teşekkürler üstatlara,halen hep vermeye
çalışan gönüllere...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,764
İstanbul
Çizgiler çok hoş sahiden de esprilere pek ısınamadım :( Muhtemelen ben anlayamıyor olabilirim.

Tarama için sevgili Melih41 üstadıma ve derleme için sevgili CortoMaltese'ye çok teşekkür ediyorum.

CortoMaltese

Onursal Üye
8 Ağu 2012
554
2,987
Katkı sunacak herkese çok teşekkür ederim. Umarım eksik sayıları bulabiliriz.

12 Şub 2010
15,006
543,776

Ergin Ergöültaş derlemeleri haberi sevinçten hoplattı beni.

Savok üstadımın dediği gibi eksik sayıları ne yapar eder tamamlarız.

Albüm konusunda ise benim gözlemim son yıllarda mizah dergilerinden çok sayıda albüm çıkarılmaya başlandığı yönünde.

Nitekim bir çok kitabevinde bu albümler başköşeyi işgal ediyor. Satışların da fena gitmediği kanaatindeyim.

Ama hala yolunu gözlediğim albümler var. Ergin Ergönültaş, Hasan Kaçan ve Hürriyet öncesi Latif Demirci albümleri veeee özellikle Zalim Şevki-Kelek Osman:)

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,078
Harika paylaşımlar bunlar 3 üstadın emeği olan çalışma,sondere bararılı buldum ellerinize paylaşım dolu yüreğinize sağlık.