Robinson Crusoe ve Cuma - 13 macera

tombraks1978

Aktif Üye
1 Tem 2009
399
2,464
ANKARA
2i6ot43.gif

Program:

Sayı 1 : R&C nin ilk orijinal serüveni ve aralarındaki çekişmeler.

Sayı 2: R&C bir mağarada ahtapot saldırısına uğrar.

Sayı 3: R&C kıyıya gelen bir aslanın hışmına uğrar.

Sayı 4 : R&C kıyıda Klaudia ve Nayomi adlı iki denizkızı ile tanışırlar.

Sayı 5: R&C adanın içinde terkedilmiş bir klübe bulurlar.

Sayı 6 :R&C adayı korumak için bir askeri tatbikat yaparlar. Elbette Robinson
komutan olur ve Cuma'yı er yapar.

Sayı 7 : Robinson Cuma'ya resmen hayvan muamelesi yapmakta ve onu küçümsemektedir. Ama onu kaybedince kıymetini anlar.

Sayı 8 : R&C bir boks maçı yaparlar. Kavga ciddileşir. İki kafadar aslında sevgilileri olan Nayomi ve Klaudia 'nın hasretini çekmektedir.

Sayı 9 : İki kafadarı canı sıkılır ve adada geziye çıkarlar. Ancak başlarına gelmeyen kalmaz ve kabak yine Cuma'nın başına patlar.

Sayı 10 : R&C'nin hasreti artık dayanılmaz hale gelir. Klaudia'yı çok özleyen Robinson dayanamaz ve intihar etmeye kalkar.

Sayı 11 : Doğumgünü gelen Robinson birden hüzünlenir ve Cuma'ya eski hayatını anlatmaya başlar. Britanya'nın en harbi delikanlısı olduğunu söyler.Kabadayıdır, çapkındır falan. Cuma bunları yutar.

Sayı 12 : Robinson başından geçenleri anlatmaya devam eder. İngiltere'nin siyasi durumu karışıktır.Cuma ile bir de futbol maçı yaparlar.

Sayı 13 : Cuma Robi'nin anılarını dinlemekten bıkmıştır, ama Robinson zorla anlatmaya devam eder.Adaya düşmeden önce okyanusta çok zor günler geçirmiştir.

geceyürüyen tarafından eklenen toplu link:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Esin Mert

Kıdemli Üye
24 Tem 2009
213
44
tombraks1978, uzun süredir senden ses çıkmıyordu veya ben farkedemedim. İnan öyle veya böyle seni yeniden görmek beni çok mutlu etti. Paylaşımın için de çok teşekkürler...
Pardon tarih 06.07.2009'muş. Ama yine de teşekkürler.

Son düzenleme:

vidivodo

Yeni Üye
2 May 2010
38
29
Emeği geçen herkese teşekkürler.
Rapid linklerinin hâlâ sağlam olması ilginç.
Demek kimse şikâyet etmemiş.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
linkler çalışmıyor arkadaşlar yeniden yükleyebilir misiniz? teşekkürler.

Birkaç mesaj üstte yazılmış zaten Geceyürüyen tarafından verilen link sağlam diye. Linkler kırık göründüğünde diğer mesajları takip ederseniz belki çaresine bakılmış eski konunun tekrar gündeme gelmesinin önüne geçmiş olursunuz. Yine de tekrarlayalım linki:

Link:

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
283
2,440
2023 Ekim itibariyle

1. , 1998 (Issız Dünya)
2. , 1999 (Maymunlar Savaşı)
3. , 2001 (Umuda Yolculuk)
4. , 2002 (Çakır Keyif)
5. , 2007 (Yerlilerin İstilası)
6. , 2010 (Domelya ve Yalarin Aşkı)
7. , 2010 (Kayınpederin Esareti)
8. , 2010 (Gorilin Laneti)
10. , 2016 (Büyük Kapışma)

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Dostum linklere bir el atsan hepsi ölmüş teşekkür ederim
13. Bölümün altında;
"
geceyürüyen tarafından eklenen toplu link: " ibaresinin altında tamamı toplu link olarak verilmiş.
Oradan indirebilirsiniz.
Ayrıca böyle durumlarda yapılan yorumlara da bir göz atacak olursanız,
Değerli dostlarımızın yeni linkler de verdiklerini görebilirsiniz.
İYİ OKUMALAR...

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Geceyürüyen dostumuzun yüklediği son linklerden indirdiğim 6 şar sayfalık 13 bölümlük
ROBINSON & CUMA macerasını birleştirip birazcık da düzenleme yapmaya çalışarak,
İlk etapta küçük boyutta paylaşıyorum. ( 32 Mb)
Bilahare 192MB lik büyük boyutu paylaşacağım.

NOT: !!!!!!!

AŞIRI ARGO VE KÜFÜR İÇERMEKTEDİR.

LÜTFEN İNDİRMEDEN ÖNCE BU DURUMU DİKKATE ALINIZ

Ve bu da 190 Mb lık biraz büyük boyutta olan link. İyi okumalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

steinbeck

Süper Üye
23 Şub 2012
1,396
2,939
Hacılı kardeşim, selam ve saygıyla kal. Bu tür küfürden ibaret çizgiromanları belirtmeliyiz. Artık +18 mi denir, bunu yapmalıyız. Bizler insanları iyiye, doğruya, güzele doğru yönlendirmeliyiz. Kimse yanlış anlamasın, sınırsız özgürlük diye birşey yok. Üstelik çizgiroman sanatında bu tür kaba yayınlar olabilir, birşey demiyorum, sadece bol küfür içerdiği belirtilsin. Ben şahsen orjinal Robinson ve Cuma sandım. O yüzden bunları yazma ihtiyacı hissettim.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Hacılı kardeşim, selam ve saygıyla kal. Bu tür küfürden ibaret çizgiromanları belirtmeliyiz. Artık +18 mi denir, bunu yapmalıyız. Bizler insanları iyiye, doğruya, güzele doğru yönlendirmeliyiz. Kimse yanlış anlamasın, sınırsız özgürlük diye birşey yok. Üstelik çizgiroman sanatında bu tür kaba yayınlar olabilir, birşey demiyorum, sadece bol küfür içerdiği belirtilsin. Ben şahsen orjinal Robinson ve Cuma sandım. O yüzden bunları yazma ihtiyacı hissettim.
Değerli kardeşim ikazınız için çok teşekkür ederim.
Ben bir forum dostumuzun yorumunda " keşke tek parça olsaydı "
benzeri bir isteğini yerine getirmek için okumadan düzenleme ve paylaşma gafletinde bulunarak,
ilk kez böyle bir hata yaptım.
Şahsınızda tüm forum dostlarımdan çok çok özür diliyor gerekli ikaz ibaresini yazıyorum.
Saygılarımla.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Geceyürüyen dostumuzun yüklediği son linklerden indirdiğim 6 şar sayfalık 13 bölümlük
ROBINSON & CUMA macerasını birleştirip birazcık da düzenleme yapmaya çalışarak,
İlk etapta küçük boyutta paylaşıyorum. ( 32 Mb)
Bilahare 192MB lik büyük boyutu paylaşacağım.

NOT: !!!!!!!

AŞIRI ARGO VE KÜFÜR İÇERMEKTEDİR.
LÜTFEN İNDİRMEDEN ÖNCE BU DURUMU DİKKATE ALINIZ

Ve bu da 190 Mb lık biraz büyük boyutta olan link. İyi okumalar.

Değerli dostlarım,
Link kopyalarken " ROBİNSON " Yerine yanlışlıkla hemen üstündeki hizada yer alan " MR NO MACERASI " linkini kopyalayıp paylaşmışım.
ŞAŞKINLIĞIMA VERİN. Özür dilerim. Aşağıda " ROBİNSO&CUMA " macerasının doğru linkini veriyorum.
Hatamı düzelmem için beni ikaz eden değerli yöneticim direnç11 dostuma teşekkür ve saygılarımla...(İlgili yerine iletilirse sevinirim. )

Son düzenleme: