'Samanyolu' Haftalık Mecmua (6 Ocak 1972) Sayı: 1

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
SDGtpVt.jpg

Erdoğan EGELİ - Ceylan Yayınları Matbaası

Genellikle, genç kızlar ile yetişkin hanımefendileri hedef alan bir dergi.
Sayın EGELİ her kitleye uygun dergi ve kitap çıkartmak gibi gayet zor bir işin uhdesinden gelmiş.
Zamanında hiç ilgimi çekmemişti; fakat biraz karıştırınca, “fena bir dergi değilmiş” dedim.
Fiyatı 200 kuruşmuş! O dönemler bu derginin ilgimi çekmemiş olması gayet doğalmış;
çünkü, o parayı bulduğum zaman, gözüm Teksas ve Tommiks’ten gayrısını görmezdi.

Sayın Ertuğrul’a mektup;

Ağabey, biliyorum, Karaoğlan bekliyorsun; ama ömrümde hiç Karaoğlan okumadığım için,
nasıl taranacağını bilemiyorum. Şimdilik bununla idare ediver. Bak çok faydalı bir dergi!
Gerçi “elbise patron” ilavesini, 1/25000’lik askeri harita ebatlarında olduğundan tarayamadım.
Birde arka kapaktaki, yemek ve tatlı tarifini öğrenmeye çalışırsan iyi olur.
Çünkü bir daha ki sefer Karargâhı teftişe geldiğimde, onlardan yemek isteyebilirim.
Unutmadan belirteyim; dergiyi beğendiysen arkası var…

Saygılarımla.

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,640
Zaten Domatesli ve Soğanlı Piliç pişirme yarışmasında birinci geldiği için oybirliğiyle Karargah Komutanı seçilmişti:D

Sevgili dostum, elbise patron ilavesini taramadığın için üstadım Savok'un hışmına uğramandan fena halde endişe ediyorum:)

Eline sağlık:)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,859
Sayın bay_x;
Karaoğlan tarayıp koymadığın için sana en içten duygularımı gönderiyorum.:(:D:D
Bula bula bana samanyolu dergisiyle gönderme yapmışsın yola çıkıyorum,
abdestini al sahilde bekle.:cool:
Karaoğlan okumadığını söyleyen ben değilim.:Z
Kadıncağız sana bakınca notu vermiş,suç bende mi.:9
Sen gel Karargahta yemek nasıl yaptırılır öğrenirsin.:mad:

Şaka bir yana sen benim can kardeşim,yoldaşımsın.:31::31::31:
Ne tararsan eyvallah.
Ama illede Karaoğlan.
Emeklerin için teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Zaten Domatesli ve Soğanlı Piliç pişirme yarışmasında birinci geldiği için oybirliğiyle Karargah Komutanı seçilmişti:D

Sevgili dostum, elbise patron ilavesini taramadığın için üstadım Savok'un hışmına uğramandan fena halde endişe ediyorum:)

Eline sağlık:)

Abi aklımdan geçmedi değil..
Ama bu samanyolu dergisi bir başka güzel, baksanıza suskun! Recep beyimiz bile güzel esprilerle döndü, artık diyecek bir şey kalmadı...
Sağol dostum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Bu arada Bay_x'e atar yapan Bay ertuğrul profesör abimizin şehriyeli tavuk göndermesine yalnızca yutkunmuş galiba..
Heyhat..

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Samanyolunu ablalarım alırdı ben de okurdum. ne yıllardı Teşekkürler dostum, eline sağlık.

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,909
ordu-turkey
Bu dergiyi bir daha göreceğimi söyleseler inanmazdım. Bu forumda gerçekten çok müstesna adamlar var. Bu arada Bay-x Karaoğlan muhabbeti çok hoş, aman Bay-x küsmesin bize küsmesin sonra. Sağ olun, var olun efendim.

Moderatör tarafında düzenlendi: