'İkimiz' Mecmuası (1 Kasım 1954) Sayı: 1

12 Şub 2010
15,006
543,776
file

file
file

file

Bu dergi, doğduğum gün yayınlanmış. Samim Utkun usta bu dergide kapak dahil 20 sayfada çizim yapmış.
Samim Utkun sevenler için sadece onun çizmiş olduğu sayfaları taradım.
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,465
Kendi Koltuğunda
Her paylaşımında şaşırmamak elimizde değil: "Bin davul! Pardon, vay canına nereden buluyor bu ilkleri?" derken zaman makinesi aklıma gelince susuyorum.
Çok teşekkürler saygılar üstadım

12 Şub 2010
15,006
543,776
Diğer sayfaları da istesek, eziyet vermiş olur muyuz Sevgili Dost.

Her birisi 50 sayfadan fazla ve çizgi roman olmayan "İkimiz" i tarayarak harcayacağım zamanı, çizgi roman taramaya ayırmayı düşünüyorum sevgili dost.

Çünkü daha taranması gereken yüzbinlerce sayfa var, Çizgi Diyarı ve dolayısıyla çizgi roman literatürümüz için.

Samim Utkun çizgilerini içeren sayfaları önemli buldum; kaybolmasın, gün ışığına çıksın istedim.

Ama senin için önemliyse tereddütsüz tararım.

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
265
1,450
Rahmetli Samim Utkun’un henüz son şeklini almamış erken dönem imzalarını incelemek bile mest etti beni... çok teşekkürler.

Weekly, Collier’s, Companion, Cosmopolitan, Housekeeping vb. nefis illustrasyonlu 50’li yılların dergilerinden esinlenerek hazırlanmış
bir yayın. Kapakta kullanılan çizimi de hatırlıyorum ama şimdi bulamadım. Diğer çizimin orijinalini Üstad’ın çalışmasının yanına koyuyorum.
Eminim benim gibi Samim Utkun hayranı arkadaşlar da detayları incelerken büyük keyif alacak.

Çizgili geçmişimizin tozlu sayfalarını tek tek silkeleyip günyüzüne çıkaran Profesör dosta bir kez daha teşekkürler…

2uzw652.jpg
ilkkz4.jpg

2z7hf1s.jpg