Tarayacağımız Dergiler

Tarayacağımız Dergiler

Dergiler (Diğer)

Like Tree221Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05.Nisan.2020, 17:00   #1
Onursal Üye

ertuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 185427
•Rep Seviyesi :
ertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond repute
Standart Tarayacağımız Dergiler
Böyle bir başlık ihtiyacı duydum çünkü aynı dergileri tarayarak vakit kaybedebiliyoruz. Taradığım ve tarayacağım dergilerin bir listesini hazırladım böylelikle aynı dergileri taramayıp bu vakti farklı dergi ya da kitaplarda kullanabiliriz.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Tarananlar sarı renkli olanlar. Taramaya niyetli olduklarım da mavi renkli olanlar. Tabi bazı sayıların eksik sayfaları olduğunu özellikle belirteyim. Birbirimizden tamamlayabiliriz.

Bunları siteye eklemem uzun zaman alacak çünkü tarananların çoğu düzenlenmeyi bekliyor. Seksen sayfalık bir dergiyi düzenlemem yirmi dakikamı alıyor. Bu yüzden bunları tarayıp ekleme süresi çok uzun bir zamana yayılacak. Belki de bir yıl bile sürebilir.

Bunlar dışında farklı dergiler de var fakat önceliği bunlara verdim.

Tabi bir aksilik olmaz ise sağlımı kaybetmezsem devam edeceğim. Gelişmeleri buraya yazarım.

Sizlerin de listesi varsa buraya eklerseniz, işlerimiz daha çok kolaylaşır.

Listede daha önce taranıp siteye eklenen varsa onları taramayacağım. Yanlışlıkla listede kalmıştır.

Konu ertuga tarafından (06.Mart.2021 Saat 23:51 ) değiştirilmiştir.
ertuga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Nisan.2020, 18:26   #2
Yönetici

GüvenGüven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 95436
•Rep Seviyesi :
GüvenGüven has a reputation beyond reputeGüvenGüven has a reputation beyond reputeGüvenGüven has a reputation beyond reputeGüvenGüven has a reputation beyond reputeGüvenGüven has a reputation beyond reputeGüvenGüven has a reputation beyond reputeGüvenGüven has a reputation beyond reputeGüvenGüven has a reputation beyond reputeGüvenGüven has a reputation beyond reputeGüvenGüven has a reputation beyond reputeGüvenGüven has a reputation beyond repute
Alternatif tarama ve alternatif çeviri & balonlama zaman kaybı değil; zenginliktir.

Ancak hazırladığınız liste forumda üyeler arası dayanışmaya köprü olacak güzel bir çalışma olmuş. Paylaştığınız için teşekkür ederim.

İyi forumlar...

LE BOIS DES VIERGES (Jean Dufaux & Beatrice Tellier) - Paylaşıldı
NAMELESS (Grant Morrison & Chris Burnham) - Paylaşıldı
PREDATORS - Strangers In A Strange Land (FILM SEQUEL) 26 sayfa - Paylaşıldı
CARTHAGO (Christophe Bec, Eric Henninot & Milan Jovanovic) 580 sayfa - Çevriliyor
THE MASK OF A THOUSAND TEARS (David Chauvel & Roberto Ali) 64 sayfa - Çevrilecek
CARTHAGO ADVENTURES (Christophe Bec & Alexsa Gajic) 290 sayfa - Çevrilecek
SHI (Benoit Zidrou & José Homs) 240 sayfa - Çevrilecek

Konu GüvenGüven tarafından (05.Nisan.2020 Saat 18:30 ) değiştirilmiştir.
GüvenGüven isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Nisan.2020, 20:18   #3
Onursal Üye

•Rep Seviyesi :
ertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond reputeertuga has a reputation beyond repute
Alıntı: GüvenGüven´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Alternatif tarama ve alternatif çeviri & balonlama zaman kaybı değil; zenginliktir.

Ancak hazırladığınız liste forumda üyeler arası dayanışmaya köprü olacak güzel bir çalışma olmuş. Paylaştığınız için teşekkür ederim.

İyi forumlar...

Evet kesinlikle haklısınız. Eğer eser sitede mevcut fakat yetersiz ise alternatif taramadan muhakkak herkes memnun kalacaktır fakat hiç olmayan bir eser var ise (alternatif çeviri hariç) önceliği ona verelim diye düşündüm.

Şimdiye kadar tarayıp eklemediğim dergiler arasında üç tane buraya eklendi. Çok güzel taramalar olmuş. Benimki de (elimden gelen her şeyi yaptığım için) bana göre iyi bir taramaydı. Aynı eserler için iki güzel tarama olunca böyle bir başlık açmak şart oldu.

Eğer diğer üyelerimiz de burada hangi eserleri paylaşacağını yazarsa site adına daha faydalı olur.

Ayrıca farklı fikirleri olan arkadaşlar (büyüklerimiz) var ise burada dile getirebilir daha faydalı olma yolunda ilerlemiş oluruz. Scanfan abinin tavsiyeleri ile bana katkısı çok olmuştur.

Mart ayı tarama olarak benim için çok verimli geçti. Günde beş yüz sayfa taradığım günler oldu. Kendime günlük iki yüz sayfa hedef koydum. Bir ayda sanırım sekiz bin civarı sayfa taradım. Bu şekilde ilerlersem buradaki listeyi üç ayda bitiririm. Şimdi devam etmem gerek. Bugün hedefin çok gerisinde kaldım.

ertuga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Nisan.2020, 23:36   #4
Onursal Üye

prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1338570
•Rep Seviyesi :
prince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond repute
Muazzam bir liste üstadım. Gerçekten oldukça güç bir işe girişmişsiniz. Şimdiden kolay gelsin ve başarılar diyorum.

Konu Baltimora tarafından (07.Nisan.2020 Saat 01:41 ) değiştirilmiştir.
prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06.Nisan.2020, 00:11   #5
Onursal Üye

aksamsefasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 520502
•Rep Seviyesi :
aksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond repute
Alternatif her zaman iyidir ama olmayan dergilere öncelik verebilmek açısından bence çok önemli bir başlık olmuş, gelelim benim taradıklarıma;
şu an malum Yeni Harmanları tarıyorum, ardından
Kafka okur, Kafa bi dünya, ot, Leman'dan kalanlar, Penguen, Uykusuz, Süper Penguen gelecek. Ama son üç dergiyi site kuralları gereği burada paylaşmayacağım.
Kara Murat serisi ile ilgili de Özer Topsoy ve Loto Loto üstatlarla farklı bir çalışma yapıyoruz; ayrıntısını isteyenlere onlar anlatırlar.

Konu Baltimora tarafından (07.Nisan.2020 Saat 01:43 ) değiştirilmiştir.
aksamsefasi isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Nisan.2020, 16:01   #6
Onursal Üye

•Rep Seviyesi :
İlk mesajda taramaları siteye eklemek için düzenleme ve upload işini yazın yapacağımı yazmıştım fakat şu günlerde sokağa çıkma yasağı yüzünden sıkılanlara yardımım olsun düşüncesiyle birkaç tanesini düzenlenmemiş haliyle ekliyorum. Upload sıkıntım olduğu için ise bir program ile boyutunu çok düşürmek zorunda kalacağım. Şimdilik sorun olmayacak ise burada devam etmek istiyorum çünkü her dergiye başlık açmak ana sayfayı işgal etmek olacak hem de daha başlık açılacak kadar da düzenlemedim. Yenileri ekledikçe günde bir mesaj ile buradan devam edeceğim.

Hepsi düzenlendi ve başlık açıldı.

Konu ertuga tarafından (07.Kasım.2020 Saat 14:21 ) değiştirilmiştir.
Alt 26.Nisan.2020, 02:10   #7
Yeni Üye

ozcanemrah85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
ozcanemrah85 is on a distinguished road
Düzeltmeleri zevkle yaptım ertuga, bence böyle devam, bu zor günlerde bizi değerli paylaşımlarından mahrum etme bence böyle de iyi, tekrar teşekkürler, eksik olmayasın...
ozcanemrah85 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Nisan.2020, 14:30   #8
Onursal Üye

•Rep Seviyesi :
Bir arkadaşa da bugün bahsetmiştim. Taramaları buralara ekleme yolunda beni en çok uğraştıran, en çok vakit kaybetmeme neden olan kısım düzeltme kısmı.
Özellikle kırpma kısmında yazıların okunmama sorunu olabiliyor o yüzden dikkat etmek gerekiyor.

Yukarıdaki listedekileri hemen ekleyemememin tek sebebi düzeltme yüzünden.

Bir şey teklif edeyim. Bu şekilde size uyuyorsa düzenlenmemiş haliyle (ayrıca buradakiler PIXresizer adında bir program ile
boyut olarak da küçültülmüş hali, yani normalde 180 mb olan bir dergiyi şu an burada 60 mb olarak küçülttüm) eklemeye devam edeyim mi?

Şöyle de yapabiliriz. Taramayı ben yapmaya devam ederim. Düzeltme için gönüllü arkadaş olursa taranmış halini ona gönderirim. O da düzeltip başlık açar. Ya da acelemiz yok. Ağustos'a kadar bekleriz mi dersiniz?
Alt 26.Nisan.2020, 19:06   #9
Süper Üye

samihakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 17
•Rep Seviyesi :
samihakan is on a distinguished road
ertuga üstadım.
Ham olarak vermeye devam ederseniz, biz yavaş yavaş düzenleriz.
Ben 180 mb. tercih ederim, fotoğrafı büyütünce bozulmuyor veya karelenmeler olmuyor.

Konu samihakan tarafından (26.Nisan.2020 Saat 19:14 ) değiştirilmiştir.
samihakan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Nisan.2020, 21:05   #10
Yeni Üye

casu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
casu is on a distinguished road
Çok teşekkürler, sağlıkla kalın ...
inoj kalka, ozcanemrah85 ve Fuenx bunu beğendi.

Konu Baltimora tarafından (08.Kasım.2020 Saat 17:46 ) değiştirilmiştir.
casu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil