Tarayacağımız Dergiler

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
Böyle bir başlık ihtiyacı duydum çünkü aynı dergileri tarayarak vakit kaybedebiliyoruz. Taradığım ve tarayacağım dergilerin bir listesini hazırladım böylelikle aynı dergileri taramayıp bu vakti farklı dergi ya da kitaplarda kullanabiliriz.

Tarananlar sarı renkli olanlar. Taramaya niyetli olduklarım da mavi renkli olanlar. Tabi bazı sayıların eksik sayfaları olduğunu özellikle belirteyim. Birbirimizden tamamlayabiliriz.

Bunları siteye eklemem uzun zaman alacak çünkü tarananların çoğu düzenlenmeyi bekliyor. Seksen sayfalık bir dergiyi düzenlemem yirmi dakikamı alıyor. Bu yüzden bunları tarayıp ekleme süresi çok uzun bir zamana yayılacak. Belki de bir yıl bile sürebilir.

Bunlar dışında farklı dergiler de var fakat önceliği bunlara verdim.

Tabi bir aksilik olmaz ise sağlımı kaybetmezsem devam edeceğim. Gelişmeleri buraya yazarım.

Sizlerin de listesi varsa buraya eklerseniz, işlerimiz daha çok kolaylaşır.

Listede daha önce taranıp siteye eklenen varsa onları taramayacağım. Yanlışlıkla listede kalmıştır.

Son düzenleme:

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Alternatif tarama ve alternatif çeviri & balonlama zaman kaybı değil; zenginliktir.

Ancak hazırladığınız liste forumda üyeler arası dayanışmaya köprü olacak güzel bir çalışma olmuş. Paylaştığınız için teşekkür ederim.

İyi forumlar...

Son düzenleme:

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
Alternatif tarama ve alternatif çeviri & balonlama zaman kaybı değil; zenginliktir.

Ancak hazırladığınız liste forumda üyeler arası dayanışmaya köprü olacak güzel bir çalışma olmuş. Paylaştığınız için teşekkür ederim.

İyi forumlar...

Evet kesinlikle haklısınız. Eğer eser sitede mevcut fakat yetersiz ise alternatif taramadan muhakkak herkes memnun kalacaktır fakat hiç olmayan bir eser var ise (alternatif çeviri hariç) önceliği ona verelim diye düşündüm.

Şimdiye kadar tarayıp eklemediğim dergiler arasında üç tane buraya eklendi. Çok güzel taramalar olmuş. Benimki de (elimden gelen her şeyi yaptığım için) bana göre iyi bir taramaydı. Aynı eserler için iki güzel tarama olunca böyle bir başlık açmak şart oldu.

Eğer diğer üyelerimiz de burada hangi eserleri paylaşacağını yazarsa site adına daha faydalı olur.

Ayrıca farklı fikirleri olan arkadaşlar (büyüklerimiz) var ise burada dile getirebilir daha faydalı olma yolunda ilerlemiş oluruz. Scanfan abinin tavsiyeleri ile bana katkısı çok olmuştur.

Mart ayı tarama olarak benim için çok verimli geçti. Günde beş yüz sayfa taradığım günler oldu. Kendime günlük iki yüz sayfa hedef koydum. Bir ayda sanırım sekiz bin civarı sayfa taradım. Bu şekilde ilerlersem buradaki listeyi üç ayda bitiririm. Şimdi devam etmem gerek. Bugün hedefin çok gerisinde kaldım.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,953
Muazzam bir liste üstadım. Gerçekten oldukça güç bir işe girişmişsiniz. Şimdiden kolay gelsin ve başarılar diyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Alternatif her zaman iyidir ama olmayan dergilere öncelik verebilmek açısından bence çok önemli bir başlık olmuş, gelelim benim taradıklarıma;
şu an malum Yeni Harmanları tarıyorum, ardından
Kafka okur, Kafa bi dünya, ot, Leman'dan kalanlar, Penguen, Uykusuz, Süper Penguen gelecek. Ama son üç dergiyi site kuralları gereği burada paylaşmayacağım.
Kara Murat serisi ile ilgili de Özer Topsoy ve Loto Loto üstatlarla farklı bir çalışma yapıyoruz; ayrıntısını isteyenlere onlar anlatırlar. :D

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
İlk mesajda taramaları siteye eklemek için düzenleme ve upload işini yazın yapacağımı yazmıştım fakat şu günlerde sokağa çıkma yasağı yüzünden sıkılanlara yardımım olsun düşüncesiyle birkaç tanesini düzenlenmemiş haliyle ekliyorum. Upload sıkıntım olduğu için ise bir program ile boyutunu çok düşürmek zorunda kalacağım. Şimdilik sorun olmayacak ise burada devam etmek istiyorum çünkü her dergiye başlık açmak ana sayfayı işgal etmek olacak hem de daha başlık açılacak kadar da düzenlemedim. Yenileri ekledikçe günde bir mesaj ile buradan devam edeceğim.

Hepsi düzenlendi ve başlık açıldı.

Son düzenleme:

ozcanemrah85

Yeni Üye
3 Haz 2019
9
21
Düzeltmeleri zevkle yaptım ertuga, bence böyle devam, bu zor günlerde bizi değerli paylaşımlarından mahrum etme bence böyle de iyi, tekrar teşekkürler, eksik olmayasın...

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
Bir arkadaşa da bugün bahsetmiştim. Taramaları buralara ekleme yolunda beni en çok uğraştıran, en çok vakit kaybetmeme neden olan kısım düzeltme kısmı.
Özellikle kırpma kısmında yazıların okunmama sorunu olabiliyor o yüzden dikkat etmek gerekiyor.

Yukarıdaki listedekileri hemen ekleyemememin tek sebebi düzeltme yüzünden.

Bir şey teklif edeyim. Bu şekilde size uyuyorsa düzenlenmemiş haliyle (ayrıca buradakiler PIXresizer adında bir program ile
boyut olarak da küçültülmüş hali, yani normalde 180 mb olan bir dergiyi şu an burada 60 mb olarak küçülttüm) eklemeye devam edeyim mi?

Şöyle de yapabiliriz. Taramayı ben yapmaya devam ederim. Düzeltme için gönüllü arkadaş olursa taranmış halini ona gönderirim. O da düzeltip başlık açar. Ya da acelemiz yok. Ağustos'a kadar bekleriz mi dersiniz?

samihakan

Süper Üye
5 Eyl 2017
1,193
2,013
ertuga üstadım.
Ham olarak vermeye devam ederseniz, biz yavaş yavaş düzenleriz.
Ben 180 mb. tercih ederim, fotoğrafı büyütünce bozulmuyor veya karelenmeler olmuyor.

Son düzenleme:

ZuCChiNi

Yeni Üye
4 May 2010
77
1,104
Kayseri
Taramayı yaparken daha özenli bir şekilde tarayıp düzeltmeye daha az zaman ayırmak mı daha iyidir yoksa seri şekilde tarayıp düzeltmelere vakit harcamak mı?
Her ikisini ve başka yöntemler denedim. Özenli bir şekilde taramanın daha doğru olduğu kanaatine vardım.

İkinci soru da; elimde 1970'lerden kalma Devrim ve 1980'lerden kalma Yeni Forum dergilerinin bazı sayıları var.
Çöpe atmaya kıyamadım ve taramaya başladım. Yeni Forum dergisinin bazı sayılarını taradım. Neticede işime yaramayan dergiler, taramışım, saklamaya ne lüzum var diyerek taradıklarımın orijinallerini geri dönüşüme yolladım. Sonra bu dergileri atmamın doğru olup olmadığını sorgulamaya başladım.
Saklamalı mıyım? Kimin işine yarayabilir ki? 20 yıl sonra antika eser mi olacak? Kafamda deli sorular.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
Taramayı yaparken daha özenli bir şekilde tarayıp düzeltmeye daha az zaman ayırmak mı daha iyidir yoksa seri şekilde tarayıp düzeltmelere vakit harcamak mı?
Her ikisini ve başka yöntemler denedim. Özenli bir şekilde taramanın daha doğru olduğu kanaatine vardım.

İkinci soru da; elimde 1970'lerden kalma Devrim ve 1980'lerden kalma Yeni Forum dergilerinin bazı sayıları var.
Çöpe atmaya kıyamadım ve taramaya başladım. Yeni Forum dergisinin bazı sayılarını taradım. Neticede işime yaramayan dergiler, taramışım, saklamaya ne lüzum var diyerek taradıklarımın orijinallerini geri dönüşüme yolladım. Sonra bu dergileri atmamın doğru olup olmadığını sorgulamaya başladım.
Saklamalı mıyım? Kimin işine yarayabilir ki? 20 yıl sonra antika eser mi olacak? Kafamda deli sorular.

Bu konuda çok dertliyim. Yıllar önce aldığım her şeyi günü dolduğu anda (birçok kişi gibi) attım. Daha sonra da keşke atmasaymışım diyerek yeniden toplamaya başladım. Başlangıçta güzel gidiyordu. Hem fiyat uygun hem de dergi eksiksizdi. Şimdi ise üç liraya aldığım dergi elli liraya satılıyor. Kimisinin ise içinde sayfalar eksik. Bir noktadan sonra takip etmeyi bıraktım. Daha da vahim olan durum ise bu aldığım dergilerin sayfalarındaki eksikleri yıllar sonra fark etmemdi. Sadece alıp bir kenara koymuşum. Şimdi tararken eksik sayfa gördüğümde hem moralim bozuluyor hem de aldığım kişiye (kimden aldığımı da unuttum) çok kızıyorum.

Şimdilerde ise dergiyi parçalara bölüp sanatçı resimlerini ayrı fiyata posterleri ayrı fiyata (bayağı yüksek fiyata) satıyorlar. Düşünsenize bizim yeniden özlemle aradığımız bir dergiyi parçalara ayırıp diğer kısmını da atıyorlar. Burada belki sahaf arkadaşlar vardır onları tenzih ediyorum ama (günümüzdeki) diğerlerinin akbabadan farkı yok. Ölmek üzere olan kurbanının başında bekliyorlar. Üç liralık bir şeyi elli liraya eksik halde satmanın başka tanımı yok.

Yani elinizde size göre değersiz olan bir şey varsa sakın atmayın. Buradan çağrıda bulunun illa bir alıcısı çıkar veya letgo gibi sitelerde üç beş liraya satın. Böyle yapan çok var.

Burada paylaştığım 1990 öncesi sayıların hepsini sonradan aldım. Aynı şekilde 1990 sonrakilerin de on tanesinden dokuz tanesi sonradan alınmadır. Kısa bir süre öncesi almayı bıraktım. Bu zaman diliminde harcadığım paranın haddi hesabı yok. Pişman değilim ama şimdi bile tarma yaparken eksik sayfalara rastlıyorum. İşte o zaman acaip moralim bozuluyor.

Bu taramalarda eksik sayfalı dergileri (taramasını bitirmiş olmama rağmen) eklemiyorum şimdilik. Belki aynı derginin eksik sayfasına sahip olan arkadaşlar vardır ve de bir gün buradaki listelere bakıp olmadığını görünce tararlar umuduyla.

Bu konuda çok çok çok dertli olduğum için yazmaya devam etsem sayfalarca yazabilirim. Yapılan haksızlıklara ne diyebilirim ki sağlık olsun.

Son düzenleme:

ozcanemrah85

Yeni Üye
3 Haz 2019
9
21
Yukarıda yazdığın yazının altına, tek kelime ekleme-çıkarma yapmadan, imzamı atarım ertuga...

Yıllar önce bir çuvala doldurup, sahafın birine kiloyla sattığım (sonrasında da tabii ki çok pişman olduğum) Cine5 dergilerini paylaştığın zaman, kayıp evladına yıllar sonra kavuşmuş ebeveyn gibi tarifsiz duygulara kapılıyorum.

Yıllar, matbu medyanın değerini düşürmez bilakis artırır. Saygılar...

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
Sevgili @python80 sorunuzu yeni gördüm ve genel olarak cevap vereyim.

Geçen yıl listeyi hazırladığım dönemlerde günde 200 sayfa ile gidiyordum. Böyle gidersem de bir yıl içinde dergi olarak ne var ne yok hepsini bitiririm diye planlıyordum ama ne kadar plan yaparsam yapayım illa bir terslik çıkıyor. Şimdi günde değil haftada bile 200 sayfa tarama yapamıyorum. Elbette tarayacağım ama artık tarih vermeyeyim. Belki ayda bir tane gelir belki de on tane ama eskisi kadar sık tarama yapamıyorum. Yine de çok şükür listedeki asıl kompleks olan birçok dergiyi eksiksiz olarak ekledim. En çok tarihlerini nasıl ayarlarım dediğim dergilerin tarihlerini çok şükür yine sorunsuz ekledim.

Ama neyin farkına vardım biliyor musunuz, daha önce bazı taramalarda derginin şekli nedeniyle zorluk çekerdim yani bazılarını taramak kolay olurken bazılarında zordu ve bozuk olmasın diye sağına soluna kitaplar koyar bir de elle bastırırdım. Şimdi farklı düşünüyorum en önemlisi ayırdığımız zamanmış. Kimisi birkaç gün kimisi birkaç saat sürüyor. Zaman olduktan sonra bir şekilde hallediliyor ama zaman olmayınca eliniz kolunuz bağlanıyor.

Yine de elimden geldiğince devam etmeye çalışacağım.

python80

Kıdemli Üye
1 May 2016
153
1,165
Sevgili @python80 sorunuzu yeni gördüm ve genel olarak cevap vereyim.

(...)

Yine de elimden geldiğince devam etmeye çalışacağım.

Paylaşımlarınız takip ettiğimden tarama ve paylaşım sürecinin neden sekteye uğradığının ya da neden bu kadar geniş bir zaman aralığına yayıldığının farkındayım.
Zaten söylediğiniz gibi dergilerin çok büyük bir kısmını zaten tarayıp upload etmişsiniz.
Ben açıkçası daha çok Cine5 dergilerinin akıbetini merak ettiğimden güncel listeyi yüklemenizi istemiştim.

Bugüne kadarki tüm paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Tarama ve düzenleme konusu o kadar zahmetli ki.
Nasreddin Hoca misali damdan düşer anlar.
Çok fazla taramam yok ama ne kadar zahmetli olduğunu biliyorum.
Bu nedenle büyük emek veren bu insanlara saygım çok büyük.
Parayla yaptıramazsınız.
Bir kültürün yaşaması ve digital ölümsüzlük uğruna ayrılan zamanlar.
İşte böyle bir şey.
Tarama ve düzenleme yapan değerli dostlarımız bu nedenle çok emek harcıyorlar.
Çeviri ve balonlamanın zorluğuna hiç girmiyorum.
Çok zor ve meşakkatli bir iş.
Yani kolayı yok.
Sağlık olsun insanların mutluluğu her şeye değer.
Bazan bizi üzen hadiselerde olabilir.
İnsan olan her yerde olur bu benzeri sorunlar.
Aynı ortamda bulunmanın yan etkisi.
Anlayış ve hoşgörülü olmak , erdemli davranmak ,ideal davranmak olması gereken gibi davranmak bence zaruri.
İnsanların konuşma ve yazma hürriyeti herkesin hakkıdır.
Kısıt konulduğu anda yada haddi aşan eleştiriler geldiği zaman büyü bozulur.
Olaf Palme rahmetlinin dediği gibi " demokrasi herkesin hakkıdır".
Düşünce ve ifade de öyle.
Bana saçma gelebilir,sana boş gelebilir hoşa gitmeyebilir ancak bu renktir.
Bu ve benzeri platformlarda istediğim konuyu açamazsam , yazamazsam,düşündüğümü ifade edemezsem boşa kürek çekiyoruz demektir.
Özgürlük öyle bir türküdür ki bir kez söylendimi toplumsal koroya dönüşür.
Üniversitede yazılı imtihana absürt bir cevap yazmıştım.
Arkadaşlar sıfır alırsın dediler.
Hoca tam puan vermişti.
Halende o hadise anlatılıyor bizden sonra ki devrelerden duyuyorum.
Biri bana anlattı bu cevabı o bendim dedim.
Şaşırdı.
Yapma abi dedi ciddi oldumu bu evet dedim.
Baskıcı paradigmanın suçlayıcı bir psikolojinin bütün dünyada rehabilite edilmesi gerekir
Burada yazı yazmamın temel gerekçelerinden birisi rahmetli Haluk bey diğeri ise biz bu platformda her şeyin tartışılmasını istiyoruz diyen Zeki beydir.

Son düzenleme:

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201

İlk kısmını cevaplayayım. Tararken mümkün olan ortalama bir özeni göstermeye dikkat etmek, illaki düzenleme sırasında zaman tasarrufu sağlayacaktır.

Ama "düzenleme", ne yazık ki tamamı ile kaçınılabilecek bir süreç değil.

Dergilerin çok büyük oranda hatalı kesilmiş (fiziksel olarak) ve hatalı basılmış olduğunu göreceksiniz. Ciltten çıkma dergilerin kenarlarının kasap gibi yamru yumru kırpıldığını göreceksiniz, Ciltli eserleri, kitapları tararken ne kadar uğraşırsanız uğraşın eğik taramak zorunda kaldığınızı göreceksiniz. Renk düzeltme yapılmayan ile yapılan sayfanın arasındaki farkı direk göreceksiniz :) .

Dolayısı ile kıpma, rotasyon düzeltme, renk düzeltme gibi işler, benim tecrübeme göre tarama esnasında tatmin edici bir şekilde kontrol altına alınabilecek şeyler değil.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

TV'de 7 gün
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

Çizgi diyarı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

=linki kırık

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

=linki kırık

*Başlık açıldı

*Başlık açıldı

=linki kırık

*Başlık açıldı

=linki kırık

* Başlık açıldı

Birbirinden berbat giden özel hayat, iş hayat (iş demek gerekirse) vs. den dolayı taramış olduğum dergileri artık düzenleme fırsatım yok. hatta internete girecek zaman bile bulamıyorum yorgunluktan.

Şöyle ricam olacak, ki bunu isteyecek ve yerine getirecek kadar hatırım olsa gerek, bu dergileri başlıklarına taşımanız.

Taramış olduğum tüm dergiler burada.

Hakkınızı helal edin. Yanlışım olduysa affola. Güzel günler için teşekkürler.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul

Birbirinden berbat giden özel hayat, iş hayat (iş demek gerekirse) vs. den dolayı taramış olduğum dergileri artık düzenleme fırsatım yok. hatta internete girecek zaman bile bulamıyorum yorgunluktan.

Şöyle ricam olacak, ki bunu isteyecek ve yerine getirecek kadar hatırım olsa gerek, bu dergileri başlıklarına taşımanız.

Sevgili Üstadım, duyduklarıma çok üzüldüm. Umarım en kısa sürede iş ve özel hayatınız yoluna girer. Lütfen bu bir veda değil sadece ara olsun zira şunu yaptığınız dergi paylaşımlarınızdan bağımsız olarak söylüyorum ki, benim açımdan çok değerli birisiniz. Sizin gibi bir dostun yokluğunu lütfen bana yaşatmayın. Son olarak; ben de son zamanlarda işlerden ötürü pek sitede paylaşım yapamıyorum ama size söz veriyorum ki, isteğinizi yavaş yavaş da olsa yerine getirip, dergileri ilgili bölümlere taşıyacağım. Belki biraz zaman alacak ama illa ki o paylaşımların hepsi taşınacaktır, içiniz müsterih olsun. Bu zamana kadar büyük emek vererek yaptığınız tüm paylaşımlar için çok çok teşekkürler. İyi ki varsınız! Sevgi ve saygılarımla kalın sağlıcakla..

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
"Baltimora" üstadımın sözlerine ben de katılıyorum. Ben de "TV'de 7 Gün" dergilerini peyderpey sunmak isterim (sanırım 27 tane var. 5'inin linki kırık. Kalan 22 taneyi sunuma hazırladım. Günde 2 sunum kuralına uyarak tüm "TV'de 7 Gün" dergilerini "ertuga" adına sunacağım). Her şey için teşekkürler sevgili "ertuga". Lütfen arayı uzatma. Yeniden sunumlarını bekliyoruz.
(bu arada taramaların müthiş kaliteli, ellerine sağlık.)

Son düzenleme:

python80

Kıdemli Üye
1 May 2016
153
1,165

İş ve özel hayatlarınızın kötü gitmesine üzüldüm, umarım en kısa zamanda işler yoluna girer.
Keşke elimden kuru bir iyi niyet temennisinden fazlası gelebilseydi.

Tv dergisi paylaşma limitini zorlamadan her gün birer ikişer taramanız için başlık açabilirim.
Diğer arkadaşlarımız iş bölümü yapmışlar; sakıncası yoksa Cine5 dergilerinin taşınması işini de ben üzerime alabilirim. Onlar bitince de kalanlara dönerim.

Bu arada linklerini verdiğiniz Hürriyet Teleskop dergileri için zaten başlık açmış, taramaları paylaşmışsınız. Onları kafadan eleyebiliriz.
Gene Cine5 dergisinin 53. sayısını daha önce paylaşmışsınız. Sevgili Baltimora bu sayının linkini de listeden düşebilir.

Cine5 Dergisi - Sayı:53 (Nisan 1998)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Tv dergisi paylaşma limitini zorlamadan her gün birer ikişer taramanız için başlık açabilirim.
Diğer arkadaşlarımız iş bölümü yapmışlar; sakıncası yoksa Cine5 dergilerinin taşınması işini de ben üzerime alabilirim. Onlar bitince de kalanlara dönerim.

Bu arada linklerini verdiğiniz Hürriyet Teleskop dergileri için zaten başlık açmış, taramaları paylaşmışsınız. Onları kafadan eleyebiliriz.
Gene Cine5 dergisinin 53. sayısını daha önce paylaşmışsınız. Sevgili Baltimora bu sayının linkini de listeden düşebilir.
İlk olarak konuya gösterdiğiniz ilgi ve sonra da yükümüzü hafiflettiğiniz için teşekkür ederim Sevgili python80. Bahsettiğiniz üzere Cine5 dergisinin 53. sayısını listeden düştüm. Sizden bir ricam olacak, Ertuga üstadımızın buraya eklediği 'Hürriyet Teleskop' dergilerinin hepsi eksiksiz paylaşılmış mı? Lütfen bunu kontrol eder misiniz? Ona göre onları listeden düşüreceğim, arada eklenmemiş bir dergi olursa kaynamasın. :) Sevgilerimle teşekkürler..

python80

Kıdemli Üye
1 May 2016
153
1,165
Hürriyet Teleskop Dergisi

İlk olarak konuya gösterdiğiniz ilgi ve sonra da yükümüzü hafiflettiğiniz için teşekkür ederim Sevgili python80. Bahsettiğiniz üzere Cine5 dergisinin 53. sayısını listeden düştüm. Sizden bir ricam olacak, Ertuga üstadımızın buraya eklediği 'Hürriyet Teleskop' dergilerinin hepsi eksiksiz paylaşılmış mı? Lütfen bunu kontrol eder misiniz? Ona göre onları listeden düşüreceğim, arada eklenmemiş bir dergi olursa kaynamasın. :) Sevgilerimle teşekkürler..

sevgili ertuga'nın sıralamasına, kullandığı sembollere falan dokunmadan aralara ilgili taramaların paylaşıldığı başlıkları sıkıştırdım.

(...)

Teleskop - 28 Mayıs-3 Haziran 1994

Hürriyet Teleskop Dergisi - 4-11 Haziran 1994

Hürriyet Teleskop Dergisi - 11-17 Haziran 1994

çizgi diyarı

Hürriyet Teleskop Dergisi - 9-15 Temmuz 1994

Hürriyet Teleskop Dergisi - 13,20 ve 27 Ağustos 1994

Hürriyet Teleskop Dergisi - 3-9 Eylül 1994

Hürriyet Teleskop Dergisi - 24-30 Eylül 1994

Hürriyet Teleskop Dergisi - 8,15,22 ve 29 Ekim 1994

Hürriyet Teleskop Dergisi - 5,12 ve 19 Kasım 1994

Hürriyet Teleskop Dergisi - 10,17 ve 24 Aralık 1994

(...)

Zaten Hürriyet Teleskop Dergisi - 10,17 ve 24 Aralık 1994 başlığında Hürriyet Teleskop dergilerini bitirdiğini belirtmiş.

(...)

Veeee Teleskop'da da finali yaptık.

Gene de inşallah arada kaynayan olmamıştır. :)

Sevgilerimle, kolay gelsin...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
sevgili ertuga'nın sıralamasına, kullandığı sembollere falan dokunmadan aralara ilgili taramaların paylaşıldığı başlıkları sıkıştırdım.
Zaten Hürriyet Teleskop Dergisi - 10,17 ve 24 Aralık 1994 başlığında Hürriyet Teleskop dergilerini bitirdiğini belirtmiş.

Gene de inşallah arada kaynayan olmamıştır. :)

Sevgilerimle, kolay gelsin...
Bu ayrıntılı bildirim için teşekkür ederim, ellerinize sağlık Sevgili python80. Ben hepsinin yanına "Başlık açıldı" ibaresi koydum. Bu arada arzu ederseniz, Cine 5 paylaşımları bitince, ertuga üstadımızın bir başlık altında toplu dergi paylaşımında bulunduğu sayıları ayrı ayrı açabilirsiniz. Günde 2 başlığı geçmedikten sonra sıkıntı yaratmayacaktır zira. Tabii ki bu sizin takdirinize kalmıştır. :)

python80

Kıdemli Üye
1 May 2016
153
1,165

Milliyet Oscar Tv - Sayı:72 (19 Şubat 1994)

Milliyet Oscar Tv - Sayı:75 (12 Mart 1994)

Milliyet Oscar Tv - Sayı:77 (26 Mart 1994)

Son dört link de listeden düşülebilir; sevgili ertuga onların başlıklarını zaten açmış.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul

Milliyet Oscar Tv - Sayı:72 (19 Şubat 1994)

Milliyet Oscar Tv - Sayı:75 (12 Mart 1994)

Milliyet Oscar Tv - Sayı:77 (26 Mart 1994)

Son dört link de listeden düşülebilir; sevgili ertuga onların başlıklarını zaten açmış.
Mesajınızı şimdi fark ettim, kusura bakmayın Sevgili python80. Dergiler listeden düşülmüştür. Yardımınız için teşekkürler.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Rica ederim.
Sevgili Baltimora, sakıncası yoksa siz bu başlıktakileri hallederken ben de Milliyet Oscar Tv (Sayı 79'dan Sayı 88'e kadar/1994) başlığındaki sayılar için başlık açmaya başlıyorum.
Est.. Tabii ki çok güzel olur. Siz Milliyet Oscarları teker teker açtıkça ben 'Sıralı Liste' ile Ertuga Üstadımızın açmış olduğu 'Toplu paylaşımları içeren başlıkları' güncellerim. Böylece sitemizin dergi kısmı daha derli toplu olur. Hatta arzu ederseniz ileride aynı şekilde Teleskop dergileri için de yapabilirsiniz. :) Sizlere şimdiden kolay gelsin..

python80

Kıdemli Üye
1 May 2016
153
1,165
Oscar TV dergisinin paylaşılan bazı sayıları, yayın akışlarının ve film tanıtımlarının bulunduğu saman kağıda basılmış kısımları içermiyor.
Sevgili ertuga, ilgili sayıların yalnızca bu kısımlarını taramış.
Bunlara ait linklerin, başlıkların ilk iletilerine eklenmesinin uygun olacağını sanıyorum.

20. ve 21. sayıların bu kısımları eksik.

Milliyet Oscar TV Magazin Dergisi Sayı - 20
Milliyet Oscar TV Magazin Dergisi Sayı - 21

23. sayı tam gözüküyor ama anlamadığım bir sebepten sevgili ertuga bunun da bahsettiğimiz kısımlarını taramış.

Milliyet Oscar TV Magazin Dergisi Sayı - 23

(...)

TV'de 7 gün
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

(Milliyet Oscar Tv'nin 20. sayısının eki)
(Milliyet Oscar Tv'nin 21. sayısının eki)
(Milliyet Oscar Tv'nin 23. sayısının eki)

(Başlık açıldı; Milliyet Oscar Tv - Sayı:90)
(Başlık açıldı; Milliyet Oscar Tv - Sayı:91)

(Başlık açıldı; Milliyet Oscar Tv - Sayı:93)

*Başlık açıldı
*Başlık açıldı
*Başlık açıldı

Çizgi diyarı

(...)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Taranacak 'Kadınca' dergileri

Bugün Beyoğlu'ndaki 'Aslıhan Sahaflar Pasajı'na gittiğimde gözüme 3 adet 'Kadınca' dergisi ilişti ve hemen alıverdim. Kısmetse yarın taraması için Sevgili Murtaza ağabeye yollayacağım. Kendisine bu vesileyle geçmişte yaptığı ve ileride yağacağı tüm taramalar için tekrardan çok teşekkür ediyorum.

Kadınca (Şubat 1982)
G-l-en-Bubiko-lu-Kad-nca-ubat-1982.png

Kadınca (Nisan 1989)
Nil-fer-A-kal-n-Nejat-Saydam-Nisan-1989.png

Kadınca (Temmuz 1989)
Ebru-Onursan-Can-zsobay-Temmuz-1989.png