Tele Şamdan (22 Mayıs 1999)

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,148
Kanal sayısı az olduğu için (ilk özel kanal 1990'da açılmıştı) 1994'e kadar tv'nin çıkardığı bütün yabancı diziler ilgimi çekerdi. Sonra kanal sayısının artması ile artık yabancı dizi sayısı da hızla arttı. Bir süre sonra da (1995 gibi) sadece belli başlı bazı yabancı dizileri takip eder oldum. Şimdilerde 1980 ve 1990 ların (ilk 3-4 yıl) neredeyse bütün dizilerini az çok biliyorum. Sonrasını ise hatırlamıyorum. (2004'de Lost, 24 gibi dizilerle ile başlayan ikinci yabancı dizi çağını saymıyorum) Bunları anlatma sebebime geleceğim. 1995 ve öncesi tv dergileri hem dizileri hatırlıyor hem de o dönemi yaşıyorum. 1995 sonrası televizyonun anlamı benim için sadece sinemaya döndü. Bu derginin (yine o tarihlerde ve sonrasında çıkan star tv'de sinema eki ve telestar) öneminin sebebi de işte bu yüzden. Artık yayın akışlarının diziler bölümüne değil de sinema kısmına bakarak hem filmleri hem de derginin çıktığı dönemdeki günlerimi hatırlıyorum.

Ne yazık ki ben dergileri hep atmıştım. Benim gibi o dönem dergileri atmayıp sakladığınız ve şimdi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim.