'Kral' Müzik Dergisi (Eylül 2002) Sayı: 1

gorgon

Onursal Üye
1 Ağu 2019
870
15,757
İstanbul
Nez'in "Sakın Ha" şarkısı için hazırlanan video klibine Yüksek Lisans Tezi yazılmıştır. Tezin adı da çok havalıdır: "Postmodern Perspektifte Müzik Videoları ve Nez'in "Sakın Ha" Videosunun Analizi" Asparagas değil gerçektir :)

Üstadım, senin paylaşımlarında neden hep böyle oluyor? Resmen geçmişte kendimi kaybediyorum. İhtiyarladığımın kanıtı mı yoksa? Ellerine sağlık, müthiş paylaşım.

Son düzenleme:

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,694
Nez'in "Sakın Ha" şarkısı için hazırlanan video klibine Yüksek Lisans Tezi yazılmıştır. Tezin adı da çok havalıdır: "Postmodern Perspektifte Müzik Videoları ve Nez'in "Sakın Ha" Videosunun Analizi" Asparagas değil gerçektir :)

Üstadım, senin paylaşımlarında neden hep böyle oluyor? Resmen geçmişte kendimi kaybediyorum. İhtiyarladığımın kanıtı mı yoksa? Ellerine sağlık, müthiş paylaşım.

Okumak isterdim o tezi neler yazmış acaba? Bir müzik klibine tez yazmakta beceri isteyen bir uğraşı olmalı. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,694
Yaşlanmak konusuna gelince bizler yaşlanmıyoruz. Sürekli geçmişte yaşadığımızdan zaman ya tamamen duruyor ya da çok yavaş akıyor. Muhtemelen ben şimdiki zamanı 20 yıl sonra yaşayacağım. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

inoj kalka

Yeni Üye
24 Ağu 2017
36
77
Harika bir paylaşım gerçekten emeğinize sağlık. Geçenlerde milli kütüphanede bulup okumuştum bu sayıyı o dönem için gerçekten özel bir dergi, dolu dolu. Uzan grubu çalışmış. Tam nadir kitaptan siparişini vereceğim zaman satılmış olduğunu görüp üzülmüştüm. Gerçekten çok sevindim her paylaşımınızı severek ve ilgiyle takip ediyorum. Diğer sayılarını ve dönemdaş magazin dergilerini de görürüz birgün umarım.. Bende de Şamdan, Gala, Star Life gibi dergiler mevcut ama tarayıcım yok. Bu arada Nez ile ilgili yazılan tez sakın ha klibinin dans akışıyla alakalı. Eklektik yapısıyla o dönem dans edip şarkı söyleyen vokal olarak adını duyuran Nez magazinlere ve bu tarz tezlere konu olmuştu. Tekrar teşekkürler paylaşım için.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
Yaşlanmak konusuna gelince bizler yaşlanmıyoruz.Sürekli geçmişte yaşadığımızdan zaman ya tamamen duruyor yada çok yavaş akıyor.Muhtemelen ben şimdiki zamanı 20 yıl sonra yaşayacağım :)

Bu durumu ben de yaşıyorum. Bir taraftan güzel olsa da etrafımdakilerin bundan az da olsa rahatsız olduğunu seziyorum. Beni iyi tanıyan bir arkadaşım bana "Sürekli geçmişte yaşadığın için şu anın güzelliğini (ellerinizden öper iki çocuğum var) yaşamıyorsun. Çocukların şu an büyüyor. Onlar sadece bir defa 4 yaşında olacak veya 10 yaşında olacak. O yaşlarının güzelliğini onlarla yaşaman gerekiyor" demiş. Bir yandan hak veriyorum ama diğer taraftan geçmişten kopamıyorum. Bunları yazarken bile ağlamaklı oldum.

Tarama için teşekkürler.

ikimart94

Yeni Üye
11 Tem 2018
38
93
1992'de Metro FM ve Süper FM, 1993'te Radio Blue, Joy FM, Kral FM ve Lokum FM, son olarak da 1994'te Kral TV'nin açılmasıyla birlikte başlayan süreç nihayet sekiz yıl sonra Kral Müzik Dergisiyle hayat buldu. Paylaşım için teşekkürler.