DELİ Mizah Dergisi - Sayı 098 (09.06.1993)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Mizah dergileri ölmez mizah dergileri bitmez.Sloganvari olsada mizah dergileri kapanmaz.Yayına devam ediyor.( Bu cümleleri sıklıkla kullanıyorum.)Ellerinize sağlık üstadım çok teşekkür ederiz.Mizah dergileri bir dönemin , bir zamanın , bir kültürün , bir devrenin en iyi özetidir.Dönemin insanının sosyo-kültürel özelliklerinden , paradigmasından , siyasetinden , anlayışına varana kadar size bir çok done sağlar.Bu nedenle yeri çok farklıdır.Bize ait olan ama herkesin ortak özellikleri , kültürüdür.Sayın Melih41 gibi , Sayın Murtaza üstadımız gibi adını sayamayacağımız bir çok insanın bu değerleri yaşatmak için verdiklerin katkılardan dolayı şahsen kutluyor ve teşekkür ediyorum.Mizah biterse toplumda çöker.Gülmeyen , tebessüm etmeyen sadece sorun paylaşan , sorun üreten insanların en güzel ilacı kaliteli mizah dergileridir.Bir ara basında görmüştüm Psikiyatırlardan birisinin minör - majör ayrımı yapmadan depresyon hastalarına mizah dergileri okumalarını salık verdiğini.Bu kadar psikolojiye iyi gelir.Benimde vazgeçilmezlerim arasındadır.Paylaşım için çok teşekkür ederiz tekrar, mükerrer teşekkürlerimizle.

Son düzenleme: