Deli Balta Sayı 25 - Uçurum Adası 1

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,993

10p51yx.jpg

İyi geceler dileğimle...

Deli Balta ve çizgilere gönül vermiş dostlarıma saygılarımla...

MEDIAFIRE

Moderatör tarafında düzenlendi:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Çok teşekkür ederiz Sayın Prince. Keşke Deli Balta karekteri üzerinden yeniden çizerler tarafından yorumlansa.Keşke anime tarzı etkileyici çizim ve tasarımlar yapılsa.İşi gücü bırakıp ben çizmeye başlıycam bu gidişle.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,998
denize sıfır
Çok keyifli doğrusu.:)
Hem tarihe yolculuk hem macera denizde başlamış.
Çok teşekkürler Prince, sayende keyfimiz hep yükseklerde.:)

DELİ BALTA

Yeni Üye
5 Eyl 2010
91
109
Deli balta

Çok teşekkür ederiz Sayın Prince. Keşke Deli Balta karekteri üzerinden yeniden çizerler tarafından yorumlansa.Keşke anime tarzı etkileyici çizim ve tasarımlar yapılsa.İşi gücü bırakıp ben çizmeye başlıycam bu gidişle.

Keşke dediğiniz gibi olsa sevgili abolardis. Keşke Osmanlı tarihinin en şanlı sayfası akıncılar orjinal vesikalarla araştırılsa ve gerçek tarihimizi öğrenebilsek. Yaklaşık 300 yıl boyunca muhteşem zaferler kazanılmasına vesile olen akıncıların yetişme,yaşam tarzları gibi ayrıntıları öğrenebilsek.Elbetteki dünyadaki bütün insanlar kendi tarihlerini severler ama bizim tarihimiz gerçekten muhteşemliklerle doludur.Gerçek tarihi bilmenin bana göre şöyle büyük bir önemi vardır:Tarihimizdeki herkesi olduğu gibi kabul etmemizi sağlayacaktır.İdeolojik sebeplerle sevmek veya nefret etmekten kurtulacağız.Belki bu sayede gerçek kahramanların hayatları filmleştirilir ve uyduruk kahramanları ağzımız açık seyretmekten kurtuluruz.
Deli Balta'ya gelince Gürbüz Azak gerçek bir beyefendidir.Kültürlüdür.
Orjinal ve farklı çizgilerin sahibidir.Nadir sanatçılarımızdan olduğunu düşünüyorum.TEŞEKKÜRLER!

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Bizden olan her şeyi severim;
"Deli"sini daha da çok severim.
Teşekkürler Sayın "prince"; gönülden...
Selam ve saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,950
ordu-turkey
Keşke dediğiniz gibi olsa sevgili abolardis. Keşke Osmanlı tarihinin en şanlı sayfası akıncılar orjinal vesikalarla araştırılsa ve gerçek tarihimizi öğrenebilsek. Yaklaşık 300 yıl boyunca muhteşem zaferler kazanılmasına vesile olen akıncıların yetişme,yaşam tarzları gibi ayrıntıları öğrenebilsek.Elbetteki dünyadaki bütün insanlar kendi tarihlerini severler ama bizim tarihimiz gerçekten muhteşemliklerle doludur.Gerçek tarihi bilmenin bana göre şöyle büyük bir önemi vardır:Tarihimizdeki herkesi olduğu gibi kabul etmemizi sağlayacaktır.İdeolojik sebeplerle sevmek veya nefret etmekten kurtulacağız.Belki bu sayede gerçek kahramanların hayatları filmleştirilir ve uyduruk kahramanları ağzımız açık seyretmekten kurtuluruz.
Deli Balta'ya gelince Gürbüz Azak gerçek bir beyefendidir.Kültürlüdür.
Orjinal ve farklı çizgilerin sahibidir.Nadir sanatçılarımızdan olduğunu düşünüyorum.TEŞEKKÜRLER!

Tarihle ilgili takip ettiğim dergiler vasıtasıyla çıkan kitapları da inceleme şanşım oluyor.Şunu ifade edeyim ki çıkan yayınların çoğunluğu daha çok akademik camia için ve sırf yazarlarının bir yerde ego tatmini boyutunda kalacak kitaplar.İstisna rahmetli halil inalcık ve ilber ortaylıdır.Hele inalcık hocanın has bahçede ayş-u tarap kitabı çok çok güzeldir.Ve dediğinize katılıyorum.Halka yönelik tarih kitapları çıkmıyor.