Dedektif Nik'in Maceraları Sayı 01 (1955) Kaçırılan Kız

12 Şub 2010
15,006
543,641
file

file

Fahri Sherlock Holmes'ümüz
Sevgili shoryuken şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

md35

Kıdemli Üye
28 Haz 2013
202
708
70'li yıllar. Gazeteler dört kareden ibaret çizgi roman bantlarını günlük olarak yayınlıyor. Hürriyet gazetesi Bizimkiler, Fatoş, Güngörmüşler ve tabii ki Dedektif Nik'i yayınlıyor. Önce Dedektif Nik bandını okuyoruz. Günler ve günlerce takip ediyoruz. Tadına doyulmaz maceralar.

Çizgi Diyarına dahil olduğumuzda, gözlerimiz Dedektif Nik'i aramıştı. Sonra bir dost yayınlar mı acaba diyorduk.

Değerli Üstadım, "Kutsal Hazine Avcısı İndiana Jones" gibisiniz. Teşekkürler. Ellerinize sağlık.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Gerçekten harika çizgiler...
Gerçekten harika bir paylaşım daha...
En az 3 sayı daha bu harika maceraları okumaya devam edebilecek olmamız da diğer bir harikalık...
Bu kadar harikayı bir araya getirebilmek ise ayrı bir harikalık oluşturur ki,
bunu gerçekleştiren harika insanın adı da Sayın "Profesör"...
Teşekkürler ve sonsuz saygılar...

bayrakzaf.gif

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,715

Sayın Profesör ;

Bu nasıl bir koleksiyonerliktir , inanamıyorum hocam ? ( Bir kişinin böyle bir koleksiyona sahip olması olanaksız gibi geliyor. Siz ya engin bir kütüphane erişimine sahipsiniz. Ya da engin zenginliğe sahip bir sahafsınız. Bunları sizi yakından tanımadığımdandır. Kusura bakmayın. Bunları bana düşündüren sizin bitmez , tükenmez zenginlikleri bizlere sunmanızdandır.

Kitabın sonunda Sayı , fasikül yerine "Forma" sözcüğünü kullanmış. O dönem için ( sırtı kesik olmayan ve forma şeklindeki dergi , hem de tek forma olması bu sözcüğü hakkediyor. )

Sayın md35 diyor ki : "Hürriyet gazetesi Bizimkiler, Fatoş, Güngörmüşler ve tabii ki Dedektif Nik'i yayınlıyor. Önce Dedektif Nik bandını okuyoruz."
Gerçekten de sayılan dört çizgi bandı da çok güzeldi. Sayın md35'tan ayrıldığım nokta ben önceliği Dedektif Nik'e vermeyip tümünü de aynı derecede sevdiğimi anımsıyorum.

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

Son düzenleme:

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Çocukluk yıllarımda Hürriyet gazetesinde (Yoksa milliyet miydi...?) günlük takip ettiğim bir macera idi Dedektif Nik.
Aynı keyifle tekrar okudum ama....
Macera en heyecenlı yerinde ,denizin ortasında yarıda kaldı.
2.sayıyı sabırsızlıkla bekliyorum.
Acaba Glorya kurtulacak mı...?
Paylaşım için çok çok teşekkürler sevgili profesör dostum.
Ellerinize,emeklerinize sağlık.
Selam,sevgi ve saygılarımla.
HACILI

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Harika gazete bant kahramanini, bizlerle paylaştiğiniz için, çok teşekkürler sevgili profesör... Ilk bu bantlari okuyarak, çizgi romana sevdalandik...

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,104
6,462