Dark Horse Comics - Conan - Sıralı Tam Liste

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
bkgd_conan_bottom.png
Merhabalar,

Dark Horse Comics tarafından bugüne kadar çıkarılan tüm Conan ana serisini tarihlerine göre sıraladım. Bâzı çizgi romanlar daha önce sitemizde Shoryuken ve direnc11 dostlarımız tarafından yayınlanmıştı. Kalanlarını ya kendim indirme linki oluşturdum ya da bulamadıklarıma online okuma linki verdim. Online okuma linklerini güvenle okuyabilirsiniz, ben de oradan okuyorum.

Tüm bu çizgi romanlar İngilizce, yanlışlıkla Türkçe sanılarak indirilmesin. Ayrıca tarih sırası olduğu için ana seriyi ve mini serileri sırayla okuyabilirsiniz.

Eski açılan konulardaki linklerin çoğu ölmüş. Bir admin arkadaşımız bu konuyu önemli olarak etiketleyip, diğer Conan konularını önemliden çıkarabilir mi?

Bir sonraki Conan serisi Conan-Omnibus Aralık 2016'da başlayacak.

Not; Ana seriden kaçırdığım olmadığına eminim. Ama mini serilerden eksikler var ve internette bulunmuyorlar. okan1964 arkadaşımız gibi ellerinde olan mini serileri paylaşan dostlarımız olursa, buraya eklerim.

Ana Seri;

Conan the Barbarian (2003/2008)

http://www.cizgidiyari.com/forum/darkhorse-comics/32328-conan-v2-00-50-complete.html

Alternatif

Conan the Cimmerian (2008/2010)

Conan - Road of the Kings (2010/2012)

http://www.cizgidiyari.com/forum/darkhorse-comics/59311-conan-road-kings.html alternatif

Conan the Barbarian (2012/2014)

http://www.cizgidiyari.com/forum/da...nan-barbarian-2012-2014-tamamlanmis-seri.html

Conan the Avenger (2014/2016)

Conan the Slayer (2016)

Conan Cilt Serisi (2005-devam ediyor)

King Conan

King Conan The Scarlet Citadel - 2011

King Conan - The Phoenix on the Sword (2012)

King Conan - Hour of the Dragon (2013)

King Conan - The Conqueror (2014)

King Conan - Wolves Beyond the Border (2016)

Mini Seriler;

Conan and the Jewels of Gwahlur

(okan1964'e teşekkürler)

(Alternatif, ayrıca TPB versiyon içermekte)

Conan and the Demons of Khitai - 2006

Conan Book of Thoth - 2006

Conan: The Spear
(Ücretsiz Çizgi Roman Günü vesilesi ile yayınlanmış birer kısa Star Wars ile Conan macerası ihtiva eder.)

Conan and the Songs of the Dead - 2006

Age of Conan: Hyborian Adventures

Conan and the Midnight God - 2007

Weight of the Crown - 2008

İsland of No Return - 2011

The Mask of Acheron - 2011

Conan and the Daughters of Midora - 2012

Conan - The Phantoms of the Black Coast (2012-2014)

Conan and the People of Black Circle - 2014

Conan ve Red Sonja;

The Chronicles of King Conan - 2003/2016 (Bu seri daha önce Marvel tarafından yayınlanan seriyi tekrar yayınlıyor, dolayısıyla eski Conan'ları okuduysanız, tekrar okumak pek gerekli değil.

Bunun dışında All4all dostumuzun belirttiği SSOC'un 21 kitabı yayınlandı. Ancak tüm bu kitaplar saha önce Marvel tarafından basılan 235 kitabın yeniden basımı, bunları yer kaplamaması içi ayrıca eklemedim. SSOC'un tüm kitaplarını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz;

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,907
ordu-turkey
Vallaaa süpeer olmuş hem de çok güzel olmuş.Zaman ayırıp bunu sunduğunuz için sağolun.Birde zaman bulup baksak daha burdaki kitapları okumaya zaman bulmakta zorlanıyorum.

All4all

Kıdemli Üye
23 Haz 2016
189
576
Manaus
Cok guzel olmus. Sanirim Savage Sword of Conan Dark Horse tarafindan buyuk cilt olarak 21 sayi yayinlandi. Liste de goremedim

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Cok guzel olmus. Sanirim Savage Sword of Conan Dark Horse tarafindan buyuk cilt olarak 21 sayi yayinlandi. Liste de goremedim

Onlar yeni çizimler değil, SSOC'nın Marvel tarafından yayınlanan eski bölümlerinin yeniden basımı. Eğer arzu ederseniz tüm 235 kitabı aşağıdaki websitesinden online okuyabilirsiniz;

Selamlar;
Benim de ufak bir katkım olsun.

conan- the jewels of Gwahlur linki:

kolay gelsin.

Çok teşekkürler, linki ana konuya ekledim.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Böyle derli toplu daha güzel oldu.
Müsait zamanımda kapak resimleri de ekleyebilirim.
Teşekkürler dostum. İnşallah bu serileri Türkçe okuma şansımız da olur :)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Çok önemli bir liste.
Conan'ın her döneminde göz atmak lazım.
Sıklıkla eleştirilen Dark Horse edisyonlarına bile.
Teşekkürler.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Konuya tanıtım resimleri ve Songs of the Dead gibi eksik olan birkaç mini seri ekledim. Yükleme tamamlandığında bir mini seri, bir film sayısı ekleyeceğim. Elinde olan arkadaş tek sayılık Daughters of Midora ve Weight of the Crown maceralarını eklerse onları da ana konuya taşırız.

Çeviri yapılırsa balonlamaya talibim :)

Nejat

Guest
5 Şub 2016
320
3,104
Konuya tanıtım resimleri ve Songs of the Dead gibi eksik olan birkaç mini seri ekledim. Yükleme tamamlandığında bir mini seri, bir film sayısı ekleyeceğim. Elinde olan arkadaş tek sayılık Daughters of Midora ve Weight of the Crown maceralarını eklerse onları da ana konuya taşırız.

Çeviri yapılırsa balonlamaya talibim :)

Söylediğiniz maceraların İngilizce olanlarını mı istiyorsunuz ?

http://www.cizgidiyari.com/forum/direnc11/63492-conan-daughters-midora-2004-ceviri-ve-balonlama.html

http://www.cizgidiyari.com/forum/cengizgul/53593-conan-weight-crown-one-shot-tacin-agirligi.html

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu

Evet, İngilizce olanlarını söylüyorum. Bu iki sayı ile Asheron'un maskesini eklediğimiz zaman nette bulunan (gözümden kaçan olmadıysa) Dark Horse şirketine ait bütün Conanları (Marvel reprodüksiyonu olan Chronicles of Conan, Chronicles of King Conan gibi seriler hariç) tek başlık altında toplamış olacağız.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Nejat dostumuzun paylaştığı Weight of the Crown ve Daughters of Midora'yı ekledim. Wiki'den kontrol ettiğimde sadece 2010 tarihli The Spear isimli maceranın eksik olduğunu görüyorum. Bunu da tamamlarsak seri tamamlanmış olacak.

Harika bir çalışma oldu, yardımcı olan tüm arkadaşlara (özellikle resimleri ekleyen Shoryuken dostumuz olmak üzere) teşekkürler.

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Selamlar,

Darkhorse'un çıkardığı 2007-2011 yılları arası conan-the frozetta cover series (8 sayı) ve 2015 tarihli 4 sayılık conan-red sonja maceraları da var.

Frozetta cover series sanırım eski maceraların yeniden çizimi ve farklı anlatımı (1 .sayı :the frost-giant's daughter)

Eğer bu seride bunlarda olmalı derseniz bunların da linklerini araştıralım derim.

Saygılar.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Selamlar,

Darkhorse'un çıkardığı 2007-2011 yılları arası conan-the frozetta cover series (8 sayı) ve 2015 tarihli 4 sayılık conan-red sonja maceraları da var.

Frozetta cover series sanırım eski maceraların yeniden çizimi ve farklı anlatımı (1 .sayı :the frost-giant's daughter)

Eğer bu seride bunlarda olmalı derseniz bunların da linklerini araştıralım derim.

Saygılar.

The Mask of Acheron'u da bulup ekledim. Conan ve Red Sonja daha önce Red Sonja kısmında paylaşılmıştı. Linkini ekledim.

Conan Frazetta Cover'ı ilk sizden duydum doğrusu, teşekkürler. Haberim olmayan bir seriydi. Ancak o seri aynı Dark Horse çizimleri, sadece kapak sayfaları Frazetta tarafından çizilmiş. Dolayısıyla bir daha onları ekleyip listeyi iyice şişirmeyelim derim.

Bildiğim kadarıyla şu anda sadece the Spear eksik. Bu elinde olan bir arkadaş varsa, paylaşabilir mi?

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
The Mask of Acheron'u da bulup ekledim. Conan ve Red Sonja daha önce Red Sonja kısmında paylaşılmıştı. Linkini ekledim.

Conan Frazetta Cover'ı ilk sizden duydum doğrusu, teşekkürler. Haberim olmayan bir seriydi. Ancak o seri aynı Dark Horse çizimleri, sadece kapak sayfaları Frazetta tarafından çizilmiş. Dolayısıyla bir daha onları ekleyip listeyi iyice şişirmeyelim derim.

Bildiğim kadarıyla şu anda sadece the Spear eksik. Bu elinde olan bir arkadaş varsa, paylaşabilir mi?

Frazetta serisi 2003-2008 arasında yayınlanan ilk serinin tekrarından ibaret. Sadece kapaklarda Frazetta resimleri kullanılmış, fark bu. Benim daha önce paylaştığım tamamlanmış seriler kısmında linki var ve çalışıyor. Telefondan takip ettiğim için şu an linki ekleyemiyorum...
Katkıda bulunan dostlara teşekkür ederim.

edit: The Spear ve Hyborian Adventures eklendi.
Bunların haricinde 8 ve 16 sayfalık online maceralar hazırlanmış.
Bir tanesi The_Darkness tarafından balonlanmıştı.
Conan: Kiss of the Undead (2010)

Diğerlerinin isimleri:
Conan: Trophy (2007)
Conan And the Mad King of Gaul (2009),

Conan Red Sonya'nın iki versiyonu varmış. Bizde sadece birisi var.

Bir de Groo vs Conan var ama Wiki sayfasında bundan hiç bahsedilmemiş...

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Yukarıdaki bütün sayıları indirdim.
Conan The Avenger serisinin 22,23,24 ve 25. sayıları eksik.
The Phoenix on the Sword mini serisinin 5 ve 6. sayıları eksik.
Eksikleri tamamlayabilecek dostlara duyurulur.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Yukarıdaki bütün sayıları indirdim.
Conan The Avenger serisinin 22,23,24 ve 25. sayıları eksik.
The Phoenix on the Sword mini serisinin 5 ve 6. sayıları eksik.
Eksikleri tamamlayabilecek dostlara duyurulur.

Merhabalar, the phoenix on the sword serisi 4 sayı zâten. Dosya isimleri yanlış verilmiş. Benim de hiç dikkatimi çekmemiş :)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Merhabalar, the phoenix on the sword serisi 4 sayı zâten. Dosya isimleri yanlış verilmiş. Benim de hiç dikkatimi çekmemiş :)

Benim dikkatimden kaçmış. 1 of 6, 2 of 6... şeklinde isimlendirilince eksik sayı var diye dosya içine bakmamıştım. İki sayı eksik sanıyor insan. Bilgilendirme için teşekkürler.

All4all

Kıdemli Üye
23 Haz 2016
189
576
Manaus
Dark horse serisinin -arsiv meraklilari icin- bahsedilen oncak koymadigimiz son uc linkini de ekliyorum. Marvel sayilarinin yeniden Darkhorse tarafindan yayinlanmis buyuk ciltleri.

THE SAVAGE SWORD OF CONAN VOL1-18 (Marvel in Savage Sword of Conan serisi)

THE CHRONICLES OF CONAN VOL1-29 (Marvel in Conan the Barbarian serisi )

THE CHRONICLES OF KING CONAN VOL 1-11 (Marvel in King Conan Serisi)

Sanirim Odenatin yarattigi bu liste netteki en kapsamli ve eksiksiz kolleksyonlardan bir tanesi oldu. Tabiri caizse Conanin bulabilelcegi cinsten tam bir hazine

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Dark horse serisinin -arsiv meraklilari icin- bahsedilen oncak koymadigimiz son uc linkini de ekliyorum. Marvel sayilarinin yeniden Darkhorse tarafindan yayinlanmis buyuk ciltleri.

THE SAVAGE SWORD OF CONAN VOL1-18 (Marvel in Savage Sword of Conan serisi)

THE CHRONICLES OF CONAN VOL1-29 (Marvel in Conan the Barbarian serisi )

THE CHRONICLES OF KING CONAN VOL 1-11 (Marvel in King Conan Serisi)

Sanirim Odenatin yarattigi bu liste netteki en kapsamli ve eksiksiz kolleksyonlardan bir tanesi oldu. Tabiri caizse Conanin bulabilelcegi cinsten tam bir hazine

Sevgili All4all, linkler için teşekkürler.
Bu konu Marvel'dan çıkan Conan maceralarından bağımsız olan, sadece Dark Horse'un yayınladığı serileri içeriyor.
Paylaşmış olduğunuz Marvel Conanlarının reprodüksiyon versiyonları için açtığımız ayrı konular bulunmakta.
Aşağıdaki linkte onları da bulabilirsiniz, bütün yüklemeler bize aittir.

http://www.cizgidiyari.com/forum/darkhorse-comics/59297-chronicles-conan.html

http://www.cizgidiyari.com/forum/darkhorse-comics/80678-savage-sword-conan-digital-tpb.html

http://www.cizgidiyari.com/forum/darkhorse-comics/79907-chronicles-king-conan-eng.html

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Conan the Slayer 7. sayı ve Conan Cilt Serisi adını verdiğim seri eklendi. Bu seri şu ana kadar 19 sayı olarak çıkmış. 10. sayısı bugün düştü nete. Şu an indiriyorum. Yukarıdaki klasörde 9 cilt yer alıyor. Dark Horse'un Conan'ı devraldığı yerden başlayarak beşer-altışar maceradan oluşan ciltlerde dolgu sayılabilecek maceralar yer almıyor. Aldığım nota göre içerik şu şekilde:

V1 - 00-07. sayılar
v2 - başta 00 sonra 09-14. sayılar (08 yok)
v3 - başta 00 sonra 16-22. sayılar (15-18 yok)
v4 - başta 00 sonra 24-34. sayılar (23-26-27-28-32 yok)
v5 - başta 00 sonra 37-43. sayılar (35-36-39-40 yok)
v6 - başta 00 sonra 47-50 (44-45-46 yok)
v7 - Cimmerian 00-07
v8 - Cimmerian 08-14
v9 - Cimmerian 16-21 (15 yok)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Cilt Serisi v10 eklendi. İçeriğinde Cimmerian serisi 22'den 25. sayıya kadar olan maceralar var. Devamında bonus olarak Conan and the Mad King of Gaul ve Conan: The Weight of the Crown var...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Conan the Slayer 8. sayı eklendi.
Ana serinin sonunda yer alan Cilt Serisine 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ve 00 nolu ciltler eklendi.

Bu ciltlerin içerisinde şunlar yer alıyor:
V11 - Road of King 1-6 sayılar
V12 - Road of King 7-12 sayılar
V13 - Conan the Barbarian (Kara Kıyıların Kraliçesi) 1-6
V14 - Conan the Barbarian (Kara Kıyıların Kraliçesi) 7-12
V15 - Conan the Barbarian (Kara Kıyıların Kraliçesi) 13-18
V16 - Conan the Barbarian (Kara Kıyıların Kraliçesi) 19-25
V17 - Conan the Avenger 1-6
V00 - 50'lik ilk seride hikayenin akışı ile ilgili olmayan, Conan'ın küçüklüğünden ve geçmişinden bahseden 8, 15, 23, 32, 45, 46 nolu sayılar "Savaşçının Doğuşu" adıyla bir araya getirilmiş. Sanırım bu cilt serisini tamamlayınca diğer serileri indirmeye gerek kalmayacak, hepsini bir araya toplamış olacaklar...

Keyifli okumalar.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Selamlar,
conan chronicles cilt 30 çıktı. link aşağıda :

kolay gelsin.

2 yılın ardından nihayet yeni sayı geldi.
Umarım kalan son 4 sayıyı da verirler.
Teşekkürler üstadım.
İlgili başlık aşağıda, oraya da ekledim linki.
Yüklemem dün yetişmediği için bu akşama mega linki eklerim diyordum.
Şimdilik bu link kalsın bakalım.

http://www.cizgidiyari.com/forum/darkhorse-comics/59297-chronicles-conan.html