Tex Renkli Maceralar Serisi : 245 Dönüşü Olmayan Yol

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,662
Tex Renkli Maceralar Serisi : 245 Dönüşü Olmayan Yol

245-Color.jpg

Çözünürlük; 2400x3400

Sayfa Adedi: 116

Balonlama, kapak ve diğer sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.
Yeniden çeviri ve Türkçe yorumlama yapılmıştır.

Önceki Yayın Durumu:

Bu sayı daha önce siyah-beyaz olarak;

Teks Ceylan yayınları 186'lık seri 48 ve 49 ncu sayılarda

yayınlanmıştır.

İYİ EĞLENCELER!!!

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,652
Teşekkürler daltas üstadım, büyük bir zevkle sizin çalışmalarınızı takip ediyor, hem okuyorum, hem arşivliyorum hemde sizin çalışmalarınızdan tam maceraları oluşturuyorum.

Her şey gönlünüzce olsun.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,315
Adana
Harika renkli Teks paylaşımınız için, teşekkürler sevgili Daltas... Elinize sağlık...

12 Şub 2010
15,006
543,776
Cruzado macerasının sonunun ardından yeni bir Tex macerası başlıyor.

Amerikanın doğusunu batıya bağlayan demiryolu inşaatı, Türklerin Ergenekon'dan çıkışı kadar önemli bir olaydır Birleşik Devletler tarihinde.
Demiryolu inşaatı ile ilgili sayısız film, TV dizisi çekilmiş binlerce çizgi roman öyküsü yazılmış, çizilmiştir.
Tex'in ilk yıllarından bu öyküye kadar en az bir elin parmaklarından fazla macerası var.
Tommiks, Ken Parker, Red Kit, West maceraları ve çok sayıda çizgi roman maceralarında çok yönlü olarak işlenmiş bereketli bir konu.
Çin'li işçilerin büyük emekleri olmuş.
En çok işlenen konu ise, demiryoluna karşı posta arabası işletmecilerinin haydutlar ve kızılderililerle yaptıkları engellemeye yönelik anlaşmalar ile demiryolu şirketlerinin kendi aralarındaki rekabetten kaynaklanan ahlaksız anlaşmalardır.

Bu sayıda başlayan Kanlı Demiryolu da, son örneğe uygun bir macera ise de, benzer maceralar arasında senaryo olarak en güzellerinden olduğunu söyleyemem.

Ancak, daha önce siyah beyaz ve şöyle böyle baskılarla okumuş olduğumuz bu macerayı bu kez cam gibi ve renkli olarak okumanın zevkine varıyoruz. Üstelik senaryonun Tex'in diğer maceralarına nispeten zayıflığına mukabil en sevdiğim çizerlerden Nicolo ile Gamba imzasını taşıması okuma zevkini katlıyor.

Daltas üstadın titizliği malum. Öncelikle Tex'in ya hiç çevrilmemiş veya eksik kalmış maceralarının tamamlanması...
Daha sonra bu maceraların renkli olarak paylaşılması.

Daltas üstada bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,652
Tren li bölümde yeni macera başlıyordu. Ordan okumaya devam edelim.

Macerayı yarım kalacak diye okumamıştım, sağolsun üstadımız bir sonraki sayıyıda yükledi.

Şöyle bi afiyetle bu geceki son yazımıda kitabımıda okuyup, hafta sonunu kapatalım.

Tekrar teşekkürler.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,628
hiçbiryerde :)
Daltas yapımı bir Teks gördüğümde ilk aklımdan geçen şey,
pırıl pırıl, renkli, prestijli bir macera okuyacağım oluyor.
Bu soğuk günlerde, karlı dağlarda terkedilmiş bir kasabaya
sığınan dostlarımızın görüntüleriyle başlayan böyle bir kitabı
okumak ta büyük keyif. Var olun üstat, sevgi ve saygılarımla.