Tex Renkli Maceralar Serisi : Özel Albüm 10 Atlantalı Adam

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,655
137,405
Tex Renkli Maceralar Serisi : Özel Albüm 10 Atlantalı Adam

Special_Color_10.jpg

Çözünürlük; 2400x3400

Sayfa Adedi: 230 (Tam Macera)

Balonlama, kapak ve diğer sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.
Yeniden çeviri ve Türkçe yorumlama yapılmıştır.

Önceki Yayın Durumu:

Bu sayı daha önce siyah-beyaz olarak;

Oğlak Yayınlarınca Tex Özel Albüm 10 olarak 2003 yılında

yayınlanmıştır.

İYİ EĞLENCELER!!!​

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,715
Teks'in dev albüm serisini biliyoruz. İlk sayılarından itibaren genellikle aslında Teks çizeri olmayan ünlü ressamlara çizdirilen Teks maceraları ilk kez büyük boy ve tam macera formatında yayınlandı. Arada kadrolu Teks çizerlerinin de çizmiş oldukları maceralar da bu seri içinde yayınlandı.

Aslında Teks çizeri olmayan ünlü bir çok çizerin asıl karakterlerini çizdikleri maceraları çok sevmiş olsam da, Teks'i Teks gibi çizmedikleri için büyük albümler, en az tekrar okuduğum seridir diyebilirim. Hatta tekrar okuduklarım bir iki istisna dışında asıl Teks çizeri olan Galep ve Civitelli'nin dev albümleridir. Civitelli'nin çizdiği albümü defalarca okumaktan zevk alıyorum hala.

Atlanta'lı Adam macerasının çizeri Bernet'i ayrı bir kefeye koyuyorum.
Bildiğimiz en anti kahraman karakter olmasına rağmen inanılmaz hergele Torpedo'nun çizeri Bernet hepimizin malumu ünlü bir çizer.
Bernet, ünlü Torpedo'sunu Atlanta'lı Adam macerasında Teks'e yamamış ve Teks ile karşı karşıya getirmiş.
Bence, büyük bir cesaret ve özgüven göstermiş Bernet.
Kendi kahramanını bir başka kahraman karşısında ikinciden de öte pozisyonda ortaya sürmesi gerçek bir özgüvenin kanıtı değil mi?

Üstelik Torpedo'nun bizzat çizeri tarafından Teks ile buluşturulmuş olması, oldukça ironik yorumlar için bulunmaz bir malzeme olarak önümüze gelmiş ama bu yorumlara gerek yok...

Haa! Bernet'in Teks yorumu hiç de itici değil, sevimli bulduğumu söyleyebilirim. Macera ise kendisini rahatça okutuyor.

Paylaşım olarak mükemmel. Daltas klasiği cam gibi berrak resimler, harika renkler...

Teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

torpedo.jpg

torpedo2.jpg

Bay_X0999_0005_0404_Torpedo_4_04.jpg
TRPD.jpg