Tex Renkli Maceralar Serisi : 053 Büyük Kral

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,650
Tex Renkli Maceralar Serisi : 053 Büyük Kral

053_Color.jpg

Çözünürlük; 2400x3400

Sayfa Adedi: 134

Balonlama, kapak ve diğer sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.
Yeniden çeviri ve Türkçe yorumlama yapılmıştır.

Önceki Yayın Durumu:

Bu sayı daha önce siyah-beyaz olarak;

Çetin Karakoç Süper Teks olarak sırasıyla 7 nci sayı olarak 1970'de
110, 111 ve 112 nci sayı olarak 1972'de ve 11 nci sayı olarak yine 1970 yılında,

Oğlak Yayınlarınca ise Altın Tex 053 olarak 2008 yılında

yayınlanmıştır.

"Linç" macerasında bölgeyi istediği gibi kontrol etmek isteyen büyük çiftlik sahibi birinin bu iş için bir
soyguncu çetesini kullanarak ateşle oynadığını ve sonunda ellerini yaktığını...

"Büyük Kral" macerası ile de "Kızılderili Birleşik Devletleri" kurmaya kalkan zır deli
birisinin yerlileri isyana teşvik ettiğini öğreniriz...

İYİ EĞLENCELER!!!​

Son düzenleme:

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Teşekkürler üstad Kolay gelsin..

saygılar..

Moderatör tarafında düzenlendi:

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
Değerli Daltas bu güzel kitap için çok teşekkür ederim.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Çocukluğumda bende siyah beyaz olarak okuduğumu hatırlıyorum bu büyük kral hikayesini. Tabii renkli bir başka güzel oluyor.
Amerikan tarihinde herkesin tasdik ettiği büyük bir kızılderili katliamını bilen biri olarak, bu hikayedeki büyük kral, aslında tam da olması gerekeni yapmaya çalışan ama eksik ve hatalı davranan bir kişi olarak görünüyor bana. Keşke tarihte böyle bir şey gerçekleşip, orada avrupalıların yerine kıtanın gerçek sahipleri uygarlaştıktan sonra bir devlet kursalardı. Ama kaderleri böyle imiş, hiçbir şey geri getirilemez.
Arada bir de olsa bu güzel çalışmanızı bizlerle buluşturduğunuz için çok teşekkürler sayın daltas.

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
daltas.. tex.. renkli.. harika...
evet, evet bu akşam güzel başladı. güzel geçecek.
emek ve paylaşıma yürekten teşekkürler..

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,405
Arada sırada olması bence ayrı bir güzel.. Şahane bir sürpriz oluyor her seferinde.. :89: sevgili daltas..

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,398
66,725
Karagümrük
Büyük Kral isimli renkli Tex albümünü bizlerle paylaştığınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sayıyı bana ithaf ederek mutluluğumu ikiye katladınız üstadım. Bizleri, uygun gördüğünüz zamanlarda, yapacağınız Tex paylaşımlarıyla çocuklar gibi sevindirmeyi ihmal etmeyin Büyük Usta Daltas.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,765
İstanbul
Üstadın elinin değdiği Teks çalışmalarına göz atmak bile büyük bir keyif. Bu keyfi katmerlendirmek için göz atmakla kalmayıp okuyorum da. :)

Her bir sayfa bir şölen.

Bu keyfi yaşamama olanak verdiğin için teşekkür ediyorum, üstadım.

senefru

Süper Üye
14 Eki 2010
1,123
1,365
Kahramanımız Yayan kalmış..ne mutlu çizgi severler sayenizde devam ediyoruz, eline sağlık....

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
388
9,653
İstanbul
Daltas dostumuz yine döktürüyor. Daltas Texleri süprizlerle devam ediyor. ellerinize sağlık çok teşekkür ederiz

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Sağolun Daltas Üstâd. Müjdeli haberlerinizi bekliyoruz. Saygılar&Sevgiler&Sağlıklar.

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,449
güney
sevgili üstadı ve muhteşem paylaşımlarını görmek her zaman mutluluk veriyor bizlere,ellerine ve emeklerine sağlık üstat her zaman ki gibi harikasın

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,518
Bu aradasırada sürprizleriniz için teşekkür ve şükranlarımızı sunarım. Sağolun.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Arada, sırada teferruatı bırakıp keyif çatmak güzel şey

Sevgili daltas bu sayıyı yayınladığında yola çıkmak üzere hazırlık yapıyordum

İndirdim ama okuyamadan yola çıktım. Daha sonra okumaya başladığımda iş telefonları ve görüşmeleri nedeniyle bir solukta değil, aralıklarla okuyabildim.

Yazıdan önce telefonla kutlamayı düşündüm ama saatler uygun olamadı bir türlü; geciktikçe gecikti...

Tüm paylaşımları gibi cam şeffaflığında taramalar; bir yandan renklerin güzelliği, bir yandan resimlerin güzelliğiyle sayfalar arasında Teks dünyasının tadını hakkıyla alıyorsunuz.

Arada sırada yaşattığın güzellikler için çok teşekkür ediyorum sevgili daltas.