Tex Renkli Maceralar Serisi : 101 El Morisco

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,539
Tex Renkli Maceralar Serisi : 101 El Morisco

file

Çözünürlük; 2400x3400

Sayfa Adedi: 116

Balonlama, kapak ve diğer sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.
Yeniden çeviri ve Türkçe yorumlama yapılmıştır.

Önceki Yayın Durumu:

Bu sayı daha önce siyah-beyaz olarak;

Çetin Karakoç Süper Teks 56 ve 57 nci sayılarda 1971 yılında,

Oğlak Yayınlarınca Altın Seri Tex 101 olarak 2011 yılında

yayınlanmıştır.

Tex ve Carson; Texas, Presidio'da Meksika sınırına yakın bir bölgede gizemli bir silah
kaçakçılığını soruşturmaya başlarlar ve hızla sonuçlara ulaşırlarsa da korkunç ölümlere
tanık olurlar. Bunun üzerine detaylı bir soruşturma yapmak ve bilgi almak üzere
kendilerinin yardımını isteyen bir mektup aldıkları El Morisco'yu ziyarete Meksika, Pilares'e giderler...

Macera çok güzel kurgulanmış ve Letteri'nin harika çizimleriyle bezenmiştir...

İYİ EĞLENCELER!!!​

Moderatör tarafında düzenlendi:

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Teşekkürler üstad, Güzel bir macera ile bizleri buluşturdunuz..
Kolay gelsin...

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
Renk cümbüşü içinde pırıl pırıl.Teşekkürler sevgili daltas sizi izlemeye devam ediyoruz.

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
980
Teşekkürler üstad Daltas. Sayın Caretta'nın da belirttiği gibi bence de Teks'in fantastik maceralarından biridir bu.

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,449
güney
aboov valla daha yeni gördüm, daltas üstadım süpersin, bu gece hem çizgiroman hem de futbol ziyafeti yaşadım,ellerin dert görmesin,çok teşekkür ederim.

corner33

Kıdemli Üye
12 Haz 2010
222
51
renkli tex maceraları okumak çok güzel ve zevkli.emek ve paylaşımlarınız için çok teşekkürler daltas kardeşim..

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,992
13,512
El Morisco'nun paylaşımının erken gelmesinden dolayı çok teşekkür ederim. Çocukluğumda ve sonrasında ilk gençliik yıllarımda nu kapağı gördüğümü hatırlıyorum. Gizemli öyküler benim hep ilgimi çekerdi ama o zamanki şartlar seritakip etmeme engeldi. Sayenizde bu serileri o zamanki tadında ama o zamankinden kat be kat daha kaliteli olarak takip edebiliyoruz.

12 Şub 2010
15,006
543,719
El Morisco karakteri Teks'in en sevdiğim dostlarındandır. El Morisco'lu maceralar hep gizem doludur. Olağanüstü olaylar birbirini kovalar ve nefes almadan macerayı bir an önce okumak hissi verir.

Bunda da öyle oldu. Letteri çizgileri bu kez renkli olarak muhteşem görünüyor. Macera yarım kaldığı için hemen elimi altın seriye attım ve maceranın geri kalanını sonuna kadar okudum. Böylece renkli ile siyah beyazı yanyana koyarak karşılaştırma imkanı oldu.

Renklisi kesinlikle çok daha güzel.

Sevgili daltas, Türkiye'de yarım bırakılmış veya hiç yayınlanmamış Teks'lerden sonra bu kez renkli Teks'lere başlamakla çok iyi etmiş doğrusu.

Renkli Teks deyince ilk kez BAHADIR ın paylaştığı ( 575 miydi:) ), sonra da lotoloto'nun yirmi kadar renkli Teks'ini okuduğumu hatırladım. Sonra başka arkadaşlar da renkli Teks paylaştılar. Tümüne minnettarım.

Sevgili daltas'ın paylaşımlarının bir farkı var. Daltas sadece balonlama yapmakla kalmıyor, çevirilerde düzeltmeler de yapıyor. Bir de daltas paylaşımlarında çözünürlük genelde daha yüksek. Cam gibi tabirinde olduğu gibi göz kamaştırıyor.

Devamı sayıları paylaşıldığında renkli olarak yeniden okuma imkanım olacak.

Bu arada bu maceradaki Aztek kalıntısı yerlilerle mücadelesi ilk ve son değil Teks'in.

Esmeralda vardı daha önce. Daha sonra Aksoy Teks'lerde yayınlanmış olan çok güzel bir macera daha var ve o macerada da Teks'in Tulac'a karşı yapmış olduğu bu maceradaki savaşa atıfta bulunuyor ve Teks'e bu nedenle husumetini belirtiyor o maceradaki rakibi.

Yani bu maceradaki Tulac'tan başka Teks maceralarında da söz ediliyor. Bu nedenle dikkat çekici bir karakter Tulac.

Emeklerin için, Teks'i bu kadar sevdiğin için şükranlarımı sunuyorum sevgili dostum.