Tex Renkli Maceralar Serisi : 050 Gecenin Oğulları

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,640

file

Çözünürlük; 2400x3400

Sayfa Adedi: 134

Balonlama, kapak ve diğer sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.
Yeniden çeviri ve Türkçe yorumlama yapılmıştır.

Önceki Yayın Durumu:

Bu sayı daha önce siyah-beyaz olarak;

Çetin Karakoç Süper Teks 117, 118 ve 119 ncu sayılarda 1972 yılında,

Oğlak Yayınlarınca Altın Tex 050 olarak 2008 yılında

yayınlanmıştır.

Bu macera 1960'lı yıllarda çok yaygın olan, az resim ve çok yazılı kitaplar halinde pazar
yaygıcılarında satılan bazı tarihi kişilerin veya pehlivanların o günkü terimle "Yiğitlik
Tefrikaları"na benzemektedir.

Tex ve Carson Çölde Eski bir Aztek Mabedini ararken kaybolan bir bilim heyetini
aramaya başlarlar ve maceraya hemen büyüler, kehanetler ve ölümsüz insanlar yön
vermeye başlar. İlk önce bir Meksika kasabasına gerekli ders verilir. Ama düşmanların
karşı tedbirler almasıyla birlikte macera birdenbire ölümcül bir takibe dönüşür.

Macerada zaman ve uzaklıklar ile uyumsuz abartılı hızlar söz konusudur...

İYİ EĞLENCELER!!!​

Moderatör tarafında düzenlendi:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,077
Teşekkürler üstat pırıl pırıl renk cümbüşü içinde nefis paylaşımınızı arşivimize kattık,ellerine sağlık.

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,449
güney
yine bir arşivlik paylaşım,emek ve fedakarlıkla bizlere kazandırdığın her paylaşımın okunduktan sonra direk olarak arşivimizdeki müstesna yerine doğru yol alıyor,tıpkı bu 50.sayı gibi,her şey için çok teşekkürler üstat.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,517
Sevgili daltas, zaten harika olan işinizin içerisine bir de kendi yorumunuzu kattığınız için özellikle şükranlarımı sunarım. Sizin gibi Teks konusunda bilgili birinin macera hakkındaki görüşlerini ve değerlendirmelerini okumak bana ayrı bir keyif verir.

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
980
Teks'te güz yağmurlarınin habercisi olabilir mi bu? Teşekkürler Sayın Daltas.

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,405
Sevgili daltas :) çok teşekkürler.. umutla ,dört gözle beklediğimizi biliyorsunuz ve hiç mahrum etmiyorsunuz.. ne denir.. sağolun varolun

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,610
hiçbiryerde :)
...
Balonlama, kapak ve diğer sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.
Çeviri iyi yapıldığı için büyük ölçüde yayınlanan kitaptan yararlanılmış ancak bazı
bölümlerde çevirmen bir Tex Sever olmadığından ve konuyu tam olarak bilmediğinden
yeniden doğru çeviri ve yorumlama yapılmıştır.

...
Yayınladığım Tex Renkli Maceralar Serisinde yer alan maceralar ile ilgili yorum ve özet
bilgi bulunmadığından genelde Tex severlerin eleştirileriyle ve bu tür istekleriyle sık sık
karşılaşmaktayım. Bu sayıdan itibaren maceranın genel bir özeti ile varsa yazar ve
çizerlerin yaptıkları çok açık hatalar ve şahsi değerlendirmem tanıtım yazımda bulunacaktır.

Ayrıntılı açıklamalar ve hikayenin özetinin olmasıyla,
sunumu okumak daha da keyifli oluyor.
Kılı kırk yararak yapılan bu işlerin
nasıl yetiştirildiğine şaşmamak mümkün değil :)
Bonelli yayınevinin en güçlü serisi Tex,Daltas ile
forumumuzda da fark yaratıyor,sağolun...

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,758
Mefisto'lu, Esmeralda'lı, Mah Shai'li, Morisco'lu gibi Teks maceralarını bir başka seviyorum. Gecenin Oğulları bu türden. Gizemli konular, mumyalar, büyüler ushebtiler ve benzeri konular çok başarılı olarak işleniyor. Bunları siyah beyaz olarak da çok seviyorum. Renkli olarak ve daltas düzenlemesiyle okumak bambaşka güzel oluyor.

Bu paylaşımların öyküsünü daltas'ın ağzından bizzat dinleme mutluluğunu yaşamış bir kişi olarak daltas'a olan hayranlık ve saygım daha da arttı.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Tüm arkadaşların övgü dolu güzel sözlerinin hepsine ben de katılıyorum. Hikayenin ufak bir tanıtımı da ön söze ayrı bir güzellik katmış. Her zaman sizin adınızı görünce tereddütsüz çalışmalarınızı hemen indiren biri olarak, tüm emekleriniz için sonsuz teşekkürler, saygılar.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
388
9,653
İstanbul
Renkli Tex'leri gerçek bir Tex sever tarafından, hatalar ve eksiklikler giderilerek paylaşım yapıyorsunuz bizlere mükemmel bir okuma keyfi tattırıyorsunuz. Değerli Üstadımız Daltas Çok teşekkür ediyorum. ellerinize sağlık

bull68tr

Yeni Üye
24 May 2013
77
45
Istanbul
Sayın Daltas bu balonlama,düzenleme falan kendiniz nasıl yapıyorsunuz aklım almıyor,sadece yetenek değil aynı zamanda zamanınızın çoğunu buna harcamanız lazım,geçekten şaşırtıcı..bravo..