Tex Renkli Maceralar Serisi : 600 Kuzeyin Şeytanları

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,653
137,012
Tex Renkli Maceralar Serisi : 600 Kuzeyin Şeytanları

157zpdu.jpg

Çözünürlük; 3600x5100

Sayfa Adedi: 114

Orijinal İtalyanca tarama "ATTILA77 VE IKI" rumuzlu Tex severler tarafından yapılmıştır. Tercüme ve balonlama, kapak ve diğer sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.

Önceki Yayın Durumu:

Bu sayı daha önce Türkiye'de hiçbir yayınevi tarafından yayınlanmamıştır. 2013 sonlarına doğru yayınlanması beklenmektedir.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çok beğendiğim bir bayram hediyesi oldu..
Mükemmel renkler, olağanüstü bir çeviri,
elinize sağlık..
Hani Karakoç Teksleri diyoruz ya
ileride birde daltas Teksleri demeye başlayacağız..
Aslında başladık galiba..
Teşekkür ederim.
İyi Bayramlar!

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Teşekkürler değerli daltas,tex'in hiç okumadığımız sayılarını senin paylaşımlarınla okuyoruz ellerinize,yüreğinize sağlık.
Villa TEX 600 sayısını John Wayne'nın 1956 The Searchers filminden esinlenmiş.

by4m4.jpg

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,394
Ne şahane bir paylaşım.. keyifle ve şükran duygularıyla okuycam dostum..sağol varol :)

kast44

Kıdemli Üye
19 Tem 2012
181
307
Sevgili Daltas kardeşim
İnan bu bayram hediyen lokum gibi,ellerine sağlık.Senin de bayramını tebrik ederim.Çok sağolasın.Sağlıcakla

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,864
Çok güzel bir bayram hediyesi.
Beni çok mutlu etti.
Hem okumadığım, hem de renkli teks.
Çok teşekkürler Daltas. Ellerin dert görmesin.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sayın Daltas Teks'i böylesine bir güzellikte okumamı sağladığınız için teşekkür ederim,iyi akşamlar.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Sıkı senaryolardan biriydi.Renkli olunca da film tadında okudum.:)
Sevgili Daltas artık yeni serileri dört gözle beklediğimizi belirtelim.teşekkür ederim.:)

ftekke

Kıdemli Üye
18 Ocak 2010
114
123
bu ne harika bir hediye. çok teşekkürler sevgili daltas. senin emeklerinle müthiş bir seriye ve kitaba kavuştuk. sadece teşekkür yetmez biliyorum ama yinede kabul buyur. senin ve tüm çizgidiyarı ailesine iyi bayramlar.

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,827
Çok önemli bir eser paylaşmışsın kardeşim heyecanlandım inanki.Ellerine sağlık çok teşekkür ederim.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
orijinalinden daha güzel ,tek tek itina ile
yaptığın bu teks maceraları için teşekkürler.

senefru

Süper Üye
14 Eki 2010
1,119
1,358
Tam bir bayram tadında hediye eline koluna sağlık, herkese iyi bayramlar...

12 Şub 2010
15,006
543,642
daltas'tan süper bir hamle daha

Hiç yayınlanmamış bir sayının hem de renklisi

Arkasında sorular bırakarak tek sayıda biten bir macera

Sisler içindeki Kurt kabilesi hakkında doyurucu biri bilgi edinemedik, reisleri kimdi? Büyücü müydü?

Dişlerini neden ve nasıl sivrilttiler? Conan'daki Zambula Yamyamlarının da dişleri öyleydi:).

Kabilenin kadın ve çocukları ile bir kısım savaşçılar kurtuldular, demek ki tekrar karşılaşma ve bu soruların yanıtını bulma ihtimali açık.

Çeviri mükemmel, özellikle uzun cümlelerin çevirisindeki başarısı dikkatimi çekti. Bir takım imla ve harf hataları var ama daltas'ın özelliğini biliyoruz. Sonradan bu eksiklik ve hataları gideriyor ve asıl arşiv metnini bilahare ekliyor.

Teks maceralarının yüzlü sayılarının renkli ( Zagor, Mr. No da öyle ) olma geleneği ve tek sayılık maceralar bonelli'nin istikrarlı bir uygulaması.

Teşekkürler daltas, arkadaşların duygularına katılıyorum

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Okumadan yazamadım sevgili Daltas, bayramımızın iyi geçmesinde en büyük
etken bu olacak inan. Bizim gibi çizgi ile bütün vaktini geçirenler için ne
büyük ve değerli bir paylaşım olduğunu yine en iyi bizler biliriz. Canı gönülden
teşekkürler ve iyi bayramlar..

lion35

Aktif Üye
26 Mar 2009
463
2,182
İzmir
linkte sorun mu var acaba indiremedim ( adresindeki web sayfası, geçici olarak kullanılamıyor veya kalıcı olarak yeni bir web adresine taşınmış olabilir.) şeklinde hata veriyor.

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,653
137,012
Bütün kitap baştan sona elden geçirilmiş, bütün diyaloglar kontrol edilmiş, ifadeler daha düzgün, akıcı ve görünürde hatasız hale getirilmiştir. Hala hata varsa da affola...

Bundan sonra bu dosyada tarafımdan yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bu son haliyle link yenilenmiş olup gerçek arşivlerinizdeki yerini artık alabilir.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Sayın daltas sitemize ancak dns ayarları değişikliğinden sonra şimdi girebildim ve tabii fanatiği olduğum sizin teks' lerinize hemen baktım. Bayram hediyenizi büyük bir zevkle aldım. Sizin de bayramınızı kutlar, bu güzel paylaşımlarınızdaki tüm emekleriniz için sonsuz teşekkürler. İyi geceler dileklerimle.

Son düzenleme:

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,154
Bu güzel eseri anca okuyabidim. Yamyamlık iğrenç olmakla birlikte insan eti protein değeri en
yüksek etmiş.1974'de zannedersem Peru'da And dağları üzerindeki uçak kazasında sağ kalan
yolcular ölenlerin cesetlerini yiyerek sağ kalabildiklerini sonradan itiraf etmişler. Türkiyede
henüz yayımlanmamış bir Tex'i üstelik Renkli olarak okuyup arşivleme olanağını sağlayan Daltas
Üstad Minnetarız. Sağolun.

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,653
137,012
Kitap ilgiyi yayınevi tarafından Ekim 2013 içerisinde yayınlanacağından link silinmiştir!

Tex ve Tex Severler söz konusuysa gerisi teferruattır!

Son düzenleme: