Tex Renkli Maceralar Serisi : Renkli Yarı Yıllık 18 Beş Tam Macera

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,662
Tex Renkli Maceralar Serisi : Renkli Yarı Yıllık 18 Beş Tam Macera

tcshto2xcum4gdt5g.jpg

Çözünürlük; 2400x3400

Sayfa Adedi:166

Tercüme ve balonlama, kapak ve diğer sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.

Türkiye'de ilk defa tarafımdan yayınlanmaktadır.

Yayınlarım kendi durumuma bağlı sürmektedir. "Şuna öncelik ver, bunu ekle, şunu çıkar vs." gibi
bireysel istekler, hiç dikkate almadığım gibi, yayın planımı ve çalışma düzenimi olumsuz etkilemekte,
yayınlarımın size ulaşmasını geciktirmektedir. Bundan sonra yayının kesintisiz devam etmesini istiyorsanız,
lütfen, bu tür istek ve dileklerden sakınınız!

İYİ EĞLENCELER!!!​

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,404
66,786
Karagümrük
Teşekkürler Üstat. Siz nasıl bir düzende yayınlanmayı uygun görüyorsanız biz razıyız.
Yeter ki bizleri üst düzey kalitedeki renkli Tex paylaşımlarınızdan mahrum bırakmayınız.

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,454
7,985
Daltas üstadıma kesinlikle katılıyorum.
Pilavı bulduk, bir de şehriyelisini mi isteyeceğiz?
Daltas üstat, Tex'lere devam ediyor ya, bize havada karada ölüm yok bundan sonra.
Binlerce kez teşekkürler.

muratti

Aktif Üye
6 Eki 2015
448
1,329
Üstadım eşsiz paylaşımlarınızı bizimle paylaşmanız tüm teşekkürleri yetersiz kılan bir durumdur kanaatimce. Sağolun, varolun.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Uzun bir süre ara vermek zorunda kaldığım Çizgi Roman dünyasına umarım zaman ayırma fırsatını daha sık bulurum.

Yıllar gibi gelen bu süre içinde , Teks gibi kült bir yayını bizlere sunan kıymetli üstadımız Daltas'a selam , saygı ve hürmetlerimi iletiyorum.

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
1.YARGICIN EVİ
Senaryo:Mauro Boselli
Çizimler:Massimo Carnavale
Kanunların ruhunu ve amacını anlamadan acımasızca yasa maddelerini uygulayan Yargıç Flanders ya da lâkabıyla söylersek "hepsini asın"a karşı, Tex'in gerçek adaletin yerini bulması için harekete geçmesine dair çok güzel bir hikaye.Kitabın en güzel macerası.Adaletsizliğe ve haksızlığa karşı duyarlı insan vicdanı her zaman gerçek adaleti bıkmadan arayacaktır...8/10
2.DEMİRYOLU
Senaryo : Pasquale Ruju
Çizimler : Luca Michelucci
Michelucci'nin çizimleri çok güzel.Hatta bence EsseGesse'den bile iyi.Vahşi batı peyzajları,tren, Carson&Tex yorumu, silahlar, Tex'in yumruklarını konuşturduğu paneller çok dinamik ve estetik.Hikaye de çok aksiyonlu. Tex ve Carson, demiryolu şirketinin veliahtını kaçırıp fidye isteme plânını engellemeye çalışıyorlar.7.8/10
ETf7yQ.jpg

[/B]3.PRESCOTT YOLUNDA
Senaryo : Claudio Nİzzi
Çizimler : Giuseppe Candita
Bir posta arabası soygunu.Sadece bir kişi sağ kurtuluyor.Soygunun perde arkasında, hırslı bir çiftlik sahibinin komşu çiftlikleri ele geçirme amacı var; çünkü posta arabasında bu çiftlik sahiplerinin bankadan çektiği paralar taşınıyor.Nizzi, diyalogları yine ustaca yazmış.Çizimler de iyi.7.7/10
4.BENİM ADIM WANEKA!
Yazan : Filippo LIRITI
Çizen : Giovanni Bruzzo
Mazide yaşanan soygunlarla toplanan ganimet. Çete arkadaşının ihaneti sonucu sakat kalan soyguncu.Çete arkadaşı Komançiler tarafından öldürülünce, çocukları olan Waneka, Oklahoma'daki rezerve konulur.Sakat kalan soyguncu,iyi insan rolü yaparak Waneka'yı evlatlık olarak alır; ancak Tex de o sırada askeri üstedir.Eski soyguncunun amacı ganimeti ele geçirmek.Waneka ise Komançilerle kalmak istiyor.7/10
5.İŞKENCE DİREĞİ
Senaryo : Pasquale Ruju
Çizimler : Aldo Di Gennaro
Kısa ve etkili bir hikaye. Alçak bir Komançero, eskiden kalan bir kinden dolayı Tex'e iftira atar. Apache savaşçısı Chako, Tex'in öldürdüğünü zannettiği kardeşinin intikamını almak için Gece Kartalı'nı işkence direğine bağlatır.Çizimler de güzel.8/10
Kitabın boşu yok.Beş hikayenin hepsi iyi.
Çok teşekkürler Daltas Üstâd.
[/B]