Tex Renkli Maceralar Serisi : 530 Athabasca Lake

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,655
137,353
Tex Renkli Maceralar Serisi : 530 Athabasca Lake

530-Color.jpg

10ncu Sayfa :

İYİ EĞLENCELER!!!

Son düzenleme:

sinan.dinler

Aktif Üye
21 Şub 2016
359
1,004
Üstat, karşılıksız yaptığınız bu emeğe nasıl teşekkür edeceğimi ve saygı göstereceğimi inanın bilmiyorum.

TOY

Çeviri & Balonlama
9 Eki 2016
533
7,144
Teşekkkür ederim Sayın Daltas,
"ELVEDA" bölümünü anlamadım.
Tanımasak da bizim için değeriniz her zaman çok büyük...
İyi günler

burakem

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2009
223
2,804
Üstat,

Öncelikle helal olsun, bu kadar zor bir işin altından kalkmak hiç kolay değil. Verdiğiniz emekler için çok teşekkür ederim. Harika bir arşive imzanızı attınız.

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,321
Öncelikle çok çok çok teşekkürler büyük üstad Daltas. Ellerinize, gözlerinize ve emeklerinize sağlık.Bu muhteşem Tex'ler için size sadece kuru bir teşekkürden başka bir şey yapamıyoruz üstadım. Sizin hakkınızı ödeyemeyiz. Yalnız bu "ELVEDA" bölümünü bende anlayamadım.

Ozganemin

Yeni Üye
8 Ocak 2018
113
373
* Harikasınız DALTAS! "SAĞOLUN, VAROLUN"!..
* Ancak, Teks'e "elveda"nız hiç hoş değil!
* Usancınız, bıkkınlığınız elbette geçecek... O zaman yine buyurun, olmaz mı?..
* (Teks konusunda) Şimdilik HOŞÇA KALIN...

muratti

Aktif Üye
6 Eki 2015
448
1,329
Çizgi roman gizli örgüt gibidir; bir kere bulaşırsan çıkamazsın :) Üstad yorulmuş anlaşılan ama dönecektir muhtemelen... Her durumda bizim size minnettarlığımız değişmez. Çoooook teşekkürler...

cemxd

Kıdemli Üye
17 Şub 2013
138
548
Bursa
Sayenizde TEKS sevmeye ve okumaya başlamıştım. Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,427
hiçbiryerde :)
Gerçekten inanılmaz bir seri,
bir külliyatı tamamlamak hiç
kolay değil. Dünyada da bir
örneği var mıdır, pek emin
değilim. Her türlü kararınızı
saygıyla karşılamak durumundayız.
Yaptığınız tüm güzellikler için çook
çok teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla.

atlas364

Süper Üye
13 Tem 2009
629
1,388
Bu kadar seri paylaşımın sonunda bir şeyler olacağını tahmin etmiştim . . ama bu Elveda çok ağır oldu :(

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,396
6,521
Ankara
Bugüne kadar bizlere kattıklarınız için gönül dolusu teşekkür ederim. Kendi payıma sürç-i lisan ettiysem affola. Bu elvedayı ben "Tex"bağlamında değerlendirmek isterim.
Sevgiler...

abdullahersoy

Aktif Üye
19 Ocak 2012
311
667
Sayın 'Daltas'
Bu kadar renkli Teks paylaşımıyla bir rekor kırdınız.
Sayenizde 500 üzerinde renkli Teks kitabı elimizde bulunuyor.
Ne zaman okusam sizi hatırlayacağım. Sağlıklı bir ömür dilelkerimle Teşekkürlerimi sunuyorum..

arigato

Yeni Üye
1 Nis 2013
40
186
Bugüne kadar yapmış olduğunuz değerli katkılar için çok teşekkür ederiz. Sizi her zaman sevgi ve saygıyla hatırlayacağız

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
172
527
üstat Daltas belli ki yoruldu..Planladığı hedefe ulaşınca da anlaşılan özgürlük ilan etti..Ama bu Teks hastalığı öyle bir hastalıktır ki;yeni maceralar ,yeni çizerler gelir yine dayanamaz okursun yine dayanamaz diğerleri de okusun istersin.
Sn. Daltas ın da ileride tekrar aynı düşüncelere kapılacağına inananlar grubundayım..

Ahmet Peker

Yeni Üye
1 Mar 2013
23
30
Sevgili Daltas,bugüne kadar yaptığınız taramalar,renklendirmeler ve çeviriler için çok teşekkür ederim.Çocukluk kahramanım Teks'i bu yaşımda tekrar büyük bir zevk ve heyecanla okumama vesile oldunuz. Sizin site arkadaşlarınızı uzun süre yetim bırakmayacağınız umudu ile selam ve saygılarımı sunuyorum.

fenerbahce_100

Süper Üye
26 Mar 2009
1,837
986
Bir Teks sever olarak yaptığınız olağanüstü titiz ve kaliteli çalışmalara teşekkür ediyorum. Umarım sağlığınız yerindedir ve sadece yorulduğunuz için ayrılıyorsunuzdur. Nerede olursanız olun siz hep kalbimizdesiniz. Bir gün yeniden görüşmek ümit ve dileğiyle saygılar sunuyorum...

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Çok büyük bir emek, asla hakkınız ödenmez sevgili Daltas üstadım.
Sayende Teks'i türkçe ve doğru bir tercüme ile okuduk bunca zamandır.
Nerede o çayen gözlü beyazlar, nerede o çayenlerin gözünün akı çevirisi.
İkisi arasında dağlar kadar fark var..:)
Kendinize iyi bakın ve Allah'a emanet olun.

kast44

Kıdemli Üye
19 Tem 2012
181
307
Birkaç yıldan (8 Yıl!) beri bizlere yaptığınız bu değeri ölçülemeyen çalışmalarınız için size ne kadar teşekkür etsek azdır.Çok harika bir çalışmaydı.Emeğinize sağlık.Tex severler için büyük bir mutluluktu.Tüm yaşamınız boyunca size sağlık ve esenlikler diliyorum.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,278
Tespit edilemedi

Teks'i ilk sayıdan renkli okumamı sağladığınız. Elinize sağlık. Bu kadar
sayıdan sonra uzun bir tatili (dinlenceyi) zaten hak ettiniz. Hardiskim
dolu olduğundan sadece ilk iki yüz üç yüz civarı sayıyı indirmiştim. Tam
rakamı hatırlamıyorum. Vakit ve yer buldukça serinizi tamamlarım,
umarım. Esenlikler dilerim.

kalacabey

Aktif Üye
8 Mar 2014
351
935
Sayın DALTAS ellerinize ve emeklerinize sağlık.size ne kadar teşekkür etsek azdır.inşallah vedanız uzun süreli olmaz.

camozu

Onursal Üye
12 May 2014
181
3,371
sayın daltas tüm harcadığınız zaman, döktüğünüz göz nuru ve emek için en başta size., sonrasında bazı paylaşımlarda isimlerini andığınız PAOLO48 ve OKAN1964 e çok teşekkür ederim.. sağolun varolun..

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,506
Sayın daltas benzeri olmayan ve muhtemelen bundan sonrasında da olmayacak değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Çıtayı öyle yüksek bir noktada bıraktınız ki yaklaşmak bile pek mümkün değil gibi. Her şey için teşekkür ederim, sağ olun var olun. Sağlıcakla ve neşeyle kalın.

Ozganemin

Yeni Üye
8 Ocak 2018
113
373
Sayın Daltas;
* Yaklaşık 7 yıldır sizi izliyorum. Öncesine bir şey diyemeyeceğim ama demek ki en azından 7 yıldır Teks ile uğraşıyorsunuz, boğuşuyorsunuz! Elbette bıktınız, usandınız dahası nefret ettiniz, sanırım!?

* Ara ver be kardeş!. Sizi zorlayan mı var. Yoksa "Haydut Daltaban" ... kafanıza colt mu dayadı?
* Şöyle, "yeni yıl" eski yıl olsun... 'Yeni' bahar, 'yeni' yaz, 'yeni' sonbahar ve dahi 'yeni' kış geçsin...
* Unutun gitsin...

*Sonraa:
* Kendinizi boşta hissetmeye başlarsınız. Günler geçmezlenmeye başlar.. Eliniz kaşınır......
* Ama hiç sıkılmayın, üzülmeyin... İlgilenmenizi bekleyen, gerçekten güzel başardığınız, insanları mutlu ettiğiniz "Teks kotarma" elinizin altında. Ne demiş atalar: "Alışmış kudurmuştan beterdir!."

* Ne yani, hinci...
* Klasik sıralamadan: 531<>595 - 601<>699 - 701<>('âna göre)710 (ve gelecekler...) ilgisiz, öksüz mü kalsınlar?.. Ellerinizden öperler!
(Öbür formatlardaki çalışmalarınızı bilmiyor değilim!..)

* Sağolsunlar, elbet birileri ilgilenir ama sanırım "Daltas elinden çıkanlar" gibi olmaz.

* Yeniden buluşma umuduyla...
* Hoşça kalın!..

sekvens

Yeni Üye
29 Ağu 2011
45
72
kimsenin karşılık almadan selam bile vermeriği günümüzde, hiçbir karşılık beklemeden emek harcayıp bizlere hediye ettiğin o çalışmalar için ne kadar teşekkür etsek az üstadım.

Son düzenleme:

MZAMAN

Aktif Üye
3 May 2019
442
1,713
Sayın DALTAS, dinlenmek ve özgürlük sonuna kadar bireysel hakkınız. Yaptığınız ve paylaştığınız her şey için sonsuz teşekkürler.Lütfen bizi sizsiz bırakmayın.

mfyrat

Yeni Üye
21 Ağu 2010
37
69
Sevgili Daltas, siz özgürlüğümü kazandım derken, bizim iyi bir DOST kaybettiğimizi düşünüyorum. Bu elveda'nın geçici olmasını diliyorum. Her şey için teşekkürler. Ellerinize, kaleminize ve emeğinize sağlık. Bu grubun unutulmazları arasındasınız.

mt.Fumetti

Yeni Üye
24 Mar 2020
1
7
TEX'i 1964-65'ten veri Daltas'ı 3-5 günden beri biliyorum.
Bu güne kadar niteliği bukadar yüksek az şeye tanık oldum.
Aslına değer katmak kolay değildir. Nadir bulunur. Bu çalışmalarda bunu gördüm.
Herkes Nazım Hikmetin şiirlerinden şarkılar türküler söyler, Nazım'ın ününden yararlanır. Ama Zülfünün besteleri Nazım'a katkı sunmuştur. Değerini arttırmıştır.
Daltaş'ın çalışmaları da öyle. Bence Bonelli'ye katkı sunmuştur.
İtalya'daki renkli yayınlarda aradan kaybolan ilk sayfadaki bir şerit'in Daltas'ın çalışmalarında ayrıca siyah beyaz olarak yeniden yer alması... sadece ve sadece bu ayrıntını bile çalışmanın değerini çok yukarılara taşır.
Bu nitelikteki bir performans konu ne olursa olsun değerlidir. İster şiir ister roman olsun...ister mimari bir yapı ister bahçe düzenlemesi olsun fark etmez.
Tabii konu Tex olunca... fazladan bir lezzeti oluyor.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,182
8,049
Kim ne derse desin TEKS DÜNYASInın duayenidir DALTAS.
Bana 60 şımdan sonra TEKS okutan, TEKSi sevdiren insandır DALTAS.
Zaman zaman sert eleştirilerim olsa da saygım baki ve sonsuzdur.
Bu " sert eleştiri " lerimin de şahsım adına değil,
Özellikle hatalı kullanılan ve yazılan bazı kelimeler konusunda olduğunu belirtmeliyim.
Gerçi kendisi de haklıydı.
Zira Bir TEKS macerasının bize ulaşması için
Tek başına , kimseden en ufak yardım almadan yapıyordu.
Tüm bunları bilmeden eleştirerek, belki de kantarın topuzunu kaçırmıştım.
Bu nedenle de birazcık kızdırmıştım zamanında üstadımızı.
Ama bu demek değildir ki, ona olan saygım ve sevgimde en küçük bir azalma olsun.
Her şey için teşekkürler sevgili DALTAS.
Gönlünce sağlıklı ve mutlu bir yaşamın olsun.
Selam, sevgi ve saygılarımla.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Sanırım görmeyeceksiniz ama bütün bu emeklerinizden dolayı çoğu kez teşekkür ettim.Tabiki emeklerinizin karşılığı değil.Bütün renkli payaşımlarınızı bitirdim.Renkli okumak gerçekten çok güzel...Hayatınızda sağlık ve mutluluklar dilerim...