Tex Renkli Maceralar Serisi : 078 Kâbus (Ekim 2017)

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,543
Tex Renkli Maceralar Serisi : 078 Kâbus (Ekim 2017)

078_Color.jpg

Çözünürlük; 2400x3400

Sayfa Adedi: 132

Balonlama, kapak ve diğer sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.
Yeniden çeviri ve Türkçe yorumlama yapılmıştır.

Sayfa düzeni ve Font seri standartlarına uydurulmuş,
yazım ve çeviri de elden geçirilmiştir. "Kukuletalılar" Macerası dahil edilmiştir.

Önceki Yayın Durumu:

Bu sayı daha önce siyah-beyaz olarak;

Çetin Karakoç Süper Teks 147nci sayıda,

Oğlak Yayınlarınca Altın Tex 078 nci sayı olarak

yayınlanmıştır.

İYİ EĞLENCELER!!!​

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Değerli çalışmalarınız değerli paylaşımınız için emekleriniz için çok teşekkür ederiz.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Galiba Diyar'da Teks haftası başladı..
İnşallah 2-3 hafta devam eder..
Teşekkürler daltas..

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,394
66,603
Karagümrük
Bu cildi uzun süredir "Nisan Yağmuru"nun paylaşımından idare etmiştim... Artık üstadın paylaşımı söz konusu olduğuna göre standartın tutturulması açısından Nisan Yağmuru'nun paylaşımını silmek zorunda kaldım... Kendisine teşekkür ederim...
Sayın Daltas'a extra özverisinden ötürü ayrıca teşekkür ederim...
Bundan sonra Kalitesiz Nisan Yağmuru paylaşımlarını indirme.
Yaptığım hiç bir paylaşıma da mesaj yazma lütfen. Kalite dolu geceler...

firat0j

Yeni Üye
29 Haz 2012
62
106
Bence yapılan tum calismalar cok degerli ellerinize saglik iyiki varsınız tum diyara tesekkurler

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Bazan yazılanlar istenmeyen mecralara kayabiliyor.Biz buna hukukta kasdın aşılması diyoruz.Aslında Sayın Garfield elbetteki bunu kastetmedi çünkü ben aşağı yukarı bütün yorumları okuyorum yorumlar kişiliğinizi zaten hemen ele veriyor.Hatta seçtiğimiz avatarlar bile.Yoksa her tarama birbirinden değerlidir çünkü emek veriliyor.Uzun bir zaman meşhur bir forumda ( çizgi diyarı yada benzer forumlar değil) yüzlerce sayfa yorum yazan birisi olarak şunu biliyorum oturmuşsunuz saatlerce düşünüp yazmışsınız bir bakarsınız adı meşhur kendi meşhur bir yöneticinin önsözünde bizim yazı altında bu değerli arkadaşın ismi güler geçersiniz.Bir bakarsınız site hocam falanca gazeteye bir bak bir bakarsınız bizim konu.Yazdığınız yazının altında bir yorum dünyanın hakareti sesinizi çıkartmazsınız ,site yönetimi hocam farkındayız silmede geç kaldık der.Ama iyi şeylerde olur övgü dolu mesajlarda alırsınız , kırmadan yapılan eleştirilerde ,sen kafayı yemişsin diyenlerde olur , inceden inceye laf sokuşturanlar da , falanca yazıda şöyle demişsin diyenlerde ,tahammül göstermeniz gerekir.Ancak şunu biliyorum internet ortamı çok vahşi bir ortam çok acımasız klavye cellatları çok fazladır.Sizi yargılar cezanızı keser hemen infaz eder.Ben mesela 06.10.2016 tarihine kadar aktif paylaşım yapmadım.Ancak dedim ya yorum yazmak yada yorum yapmak paylaşım yapmak kadar değerli bir şeydir.Ben çok farklı konular açmaya gayret sarfediyorum bilinçli olarak .Mesela Örümcek Adamın psikolojisi diye bir konu açmıştım.Amacım süper kahramanlar üzerinden güncel psikolojiye kadar geniş bir skalada farkındalık oluşturmaktı.Ancak yazanın kastı okuyanın anladığı yorum yazarkenki psikolojisi gibi etmenler bir proses içinde değerlendirildiğinde tamamen farklı anlamlar oluşabiliyor.Yada ilk vampir dişi paylaşımında amacım Türk Sineması Sinema tarihinde bir ilke imza atmış onu göstermekti.Nasıl anlaşıldı bilmiyorum ancak Sayın Scanfan kesinlikle doğru değerlendirmişti.Yine paylaşmayacaklarımız diye bir konu açmıştım amacımız aslında paylaşacaklarımızın reklamını yapmaktı biraz farklı anlaşıldı.Belkide antipatik.Takatuka nedir dedik tahmin ediyorum gereksiz bir konu olarak değerlendirilsede aslında dildeki değişimlere örnek vermek istedik.Caricari dedik amacımız karikatürün kelime köklerine inmekti.Anlatmak istediğim kasdedilen ile anlaşılan yada kasdın aşılması söz konusu olabiliyor.Şöylede denebilir çizgi roman sitesinde bunlara ne gerek var buda bir görüştür.Ancak daha öncede yazmıştım teşekkürler mezarlığına dönüşmesin teşekkürler unutulur kaybolur ancak dinamizim devam etmeli.Açılan bir konuya sinirlenen üye / kıdemli üye / aktif üye / onursal üye / yönetici / adminin bile yorum yazması bir hareketlilik sağlar.Buda iyi bir şeydir bana göre.Rutinden çıkılır.Şimdi düşünün Sayın Esattr ve Sayın Daltas müthiş paylaşımlar yaptılar tutupta onlara salt teşekkür ederiz demeyi kendime yakıştıramadım açık söylemek gerekirse kaç saate kaç dakikaya mal olursa olsun beğenimi farklı bir perdeden farklı bir tondan iletmeyi görev saydım.Bunu her zaman yapabilme yada bu tarzda yapabilme şansım yok çünkü burada amaç teşekkür almak değil insanların size içten sevgisidir.Ama marifetde iltifata tabidir.Çoğu zaman çok yoğunuz ancak fırsat oldukça da beğenileri iletmek gerekir şart olmasa da.Bende yapı gereği gerginliği , adaletsizliği , hiç sevmiyorum dünyada kime karşı yapılırsa yapılsın şahsi algılayanlardanım.Kafamızı boşaltmak için girdiğim bir ortamda başka bir insanı kırmak yada üzmek canını sıkmak neşesini tadını tuzunu kaçırmak istemiyorum şahsende yapmamaya gayret sarfediyorum ancak arada istenmeyen kazalar olabiliyor.Elimizde olmayan nedenlerden yayınların kesildiği durumlarda oluyor.Ama insanız ete kemiğe büründüm Yunus diye göründüm demiş ya Yunus Emre.İnsan olarak kızarız ,üzülürüz, takdir ederiz , taraf oluruz seviniriz.Ama ben çocukluğumdan itibaren hiç bir hizip , klik içinde yer almadım halada aynı düşüncedeyim.İnsanları değerli görürüm çünkü özü yaratıcıdan gelir.Kötü insan yoktur kötü fiilleri olan insan vardır.Suçluyu kazıyın altından insan çıkar sözü gibi.Yorum yazmakta paylaşmaktır.Bu yüzden Sayın Büyük Beyaz ın çok katıldığım bir sözü EĞLENMENİZE BAKIN.kesinlikle doğru burada amaç eğlenmek Yine Üstad Daltas ın çok sevdiğim bir yazısı İYİ EĞLENCELER.İyi geceler.Eğlenmeye bakın iyi eğlenceler.

Son düzenleme: