Bilgi İhtiyacı - DMZ (Demilitarized Zone) (Askerden Arındırılmış Bölge)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,650
DMZ (Demilitarized Zone) (Askerden Arındırılmış Bölge)

01 Ocak 2006 - 01 Şubat 2012 tarihleri arasında 72 sayı olarak yayınlanan ve
İkinci İç Savaş sırasında DMZ durumda olan New York Manhattan Adasına bir helikopterle
inen stajyer bir foto muhabirinin yaşadıklarını konu alan oldukça uzun bir seri.Her
sayı genelde bilgi sayfası dahil 24 sayfa ve renkli. Çok Kanlı Canlı bir serüven.

Bilindiği gibi Letter 44 (Mektup 44) yayını ne yazık ki engeç önümüzdeki hafta sona erecek.

Yeni seri olarak DMZ'yi çevirip yayınlamayı planlıyorum. Çok kaba bir araştırma yaptım.
Türkiye'deki yayın hayatı ile ilgili bir şey göremedim.

Konuyu bilenlerden, bu serinin Türkiye'de yayınlanıp yayınlanmadığı, amatörce çevrilip çevrilmediği ve telifli
olup olmadığı konusunda bilgi ile konuyla ilgileneceklerden ilave görüş ve öneriler bekliyorum.

Son düzenleme:

SPIDERWEBS

Çeviri & Balonlama
31 Eki 2014
649
4,126
Çizgi Bölgesi olarak biz çevirmeyi düşünüyorduk. Gerçi daha ekip toplamaya çalışıyorduk 72 sayılık bir seri ve beş altı kişiden ziyade beş altı ekibin bu seriyle uğraşmasının daha hızlı olacağını düşündük.

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,097
Dünya
Çok güzel bir seçim. Türkiye'de yayınlanmadı, telifi alındığına dair bir duyuru yapılmadı ve hiçbir amatör çeviri grubu el atmadı bu seriye. Size yakışır.

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,650
Sayın SpiderWEBS,

Beş altı kişi ya da grup demek konunun çok farklı bölümlerinden işe başlamak demektir. Birçok yerde kişiler ve olaylar birbirleriyle bağlantılı olabileceğinden yayının tadı kaçar.

Aslında yayın grubunun hazırladığı üç sayfalık özet bir tanıtım var, ama konuyu ve bir çok olayı açık ediyor. Bu nedenle Letter 44'te yaptığım gibi konunun detayına girmeden kısa bir tanıtımla başlayacağım. Belki sonlara doğru o özeti yayınlarım...

Konularla ne derece ilgilisiniz bilmiyorum ama nasıl bir hızla çalıştığımı bilmek isterseniz. Tex Renkli Maceralar Serisi ve Letter 44 konularına bir göz atmanız yeterli olur.

Ben hemen yarın bir kıyısından işe girişmeyi planlıyorum. İlerde sıkılırsam ya da bir aksilik olur konuyu bırakırsam ve isterseniz kalan yerden siz devam edebilirsiniz.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Çok kıymetli üstadımız Daltas a şimdiden çok teşekkür ederim.
Ben telif hakları konusunda herhangi bir bilgi sahibi değilim.
Ancak üstadımız Daltas tarafından yayınlanan her eser bir için şaheserdir.
Onun eser seçimleri çalışma titizliği , çeviri konusunda ki benzersiz ustalığı ile şimdiden kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.
Saygı , selam ve hürmetlerimle değerli üstadım.

TOY

Çeviri & Balonlama
9 Eki 2016
533
7,233
Sayın Daltas, Teks'e kaldığımız yerden devam edebilmemiz mümkün müdür? Saygılarımla...

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
832
1,634
Bu seriyi istek yapmıştım. Geçen sene veya bu sene başında. Yaparsanız çok sevinirim. Kolay gelsin şimdiden.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...