Dakota Sayı 16 (27.08.1959) Eşref Ekicigil

12 Şub 2010
15,006
543,719
9gzvzhn2vcet7e66g.jpg

Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,621
İzmir
Teşekkürler değerli ağabeyim.
Bu sayıları bulmak neredeyse imkansız.
Sayenizde çizgi roman severler imkansızı başarıyor.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,097
Dakota, Eşref Ekicigil tarafından 14.05.1959 yılında çıkan ilk sayısı ile yayın hayatına başladı. Toplam 21 sayı yayınlandıktan sonra aynı yıl yayın hayatına son verdi.

Çok ilginç anonslarla yayın hayatına başlayan Dakota'nın 4. sayısından itibaren arka kapaklarında, Tom Kid isimli yeni bir çizgi roman yayınlanacağı duyurulmuşsa da bu mecmua bir türlü yayınlanmamıştır. Nihayet 21. sayıda, artık Dakota'nın bundan sonra Tom Kid ( Tom Kit ) adıyla yayına devam edeceği duyurulmuştur.

Dakota, o yıllarda örneği çok olan kopya çizim çizgi romanlarından farklı olarak, kopya olması yanında Buffalo Bill, Kit Karson, West, Kinova ve Teks maceralarından apartma karelerle oluşturulmuş çok ilginç bir çizgi romandır. daha başka hangi çizgi romanlardan apartma yapılmış olduğunu dikkatli çizgi roman okuyucuları anlayacaktır.

Nadirin çok ötesinde nadir çizgi romanlardan olduğu için kolleksiyonerlerin en büyük gözdelerindendir.

Dakota için teşekkürler abi.
Profesör üstadın dakota hakkında yazdıklarını tekrar edeyim dedim.:9:D

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Kimlerin elinden, nasıl çıktı bilmiyorum ama kapaktaki sanatçılık derginin iç sayfalarındakinden çok farklı.

Bu eşsiz kitap için çok teşekkür ediyorum Haluk Abi.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Ne kadar süslü ve renkli bir kapak... Dakota'nın ''D'' si bile çok hoş...
Harika paylaşım için, teşekkürler sevgili Profesör...